42526425714e00975cd1.jpg
Rogelio Pfirter, źródło: www.mrecic.gov.ar

Ambasador Argentyny przy Stolicy Apostolskiej w Targach Kielce

18 kwietnia 2016
Rogelio Francisco Emilio Pfirter poprowadzi 20 kwietnia sesję papieską

Nowy ambasador  Argentyny przy Stolicy Apostolskiej weźmie udział w sesji papieskiej Światowego Kongresu Bezpieczeństwa Chemicznego CHEMSS 2016 w Kielcach. Przedstawicielem ojczyzny Papieża Franciszka przy Watykanie jest od lutego 2016 roku.

Rogelio Francisco Emilio Pfirter ma 67 lat.Po studiach prawniczych rozpoczął pracę w dyplomacji. W argentyńskim ministerstwie spraw zagranicznych był m.in. dyrektorem ds. broni nuklearnej i bezpieczeństwa. Następnie w latach 1995-2000, reprezentował swój kraj jako ambasador w Londynie, a wreszcie w latach 2000-2002 był dyrektorem generalnym Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej w Hadze.

Sesja papieska podczas CHEMSS 2016

Sesja Encyklika papieża Franciszka  Laudato si' - "Bądź Pochwalony ", którą poprowadzi Rogelio Francisco Emilio Pfirter odbędzie się 20 kwietnia w Targach Kielce i ma być inspiracją dla wysiłków na rzecz bezpieczeństwa chemicznego i ekologicznego. W pierwszej w dziejach Kościoła encyklice całkowicie poświęconej ochronie naturalnego środowiska człowieka, „Laudato si'”, "Pochwalony bądź", Papież Franciszek wskazał, że człowiek jest częścią przyrody i od niej zależy, zaś aktualne zagrożenia dla środowiska wymagają zdecydowanego „nawrócenia ekologicznego”. Dyskusja panelowa, z udziałem przedstawicieli Kościoła, między innymi przyjaciela papieża Franciszka i działaczy świeckich, podejmie temat nauczania papieskiego w odniesieniu do ochrony środowiska. Uczestnicy będą rozważać zagadnienia tradycji i praktyki chrześcijańskiej, które sprzyjają zwiększeniu zaangażowania na rzecz środowiska.

(BS)

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy