KloCKi Fest (10.06.2023)

Zlot Legotuberów

klocki-fest-2023-1.jpg [189.03 KB] Miłośnicy klocków spotkali się w Centrum Kongresowym Targów Kielce podczas Klocki Fest – Zlot Legotuberów! Pierwsza edycja wydarzenia cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Spotkania i warsztaty z Legotuberami, wystawa makiet, zajęcia z robotyki, animacje dla najmłodszych, a także badania kontrolne dla dorosłych – to część atrakcji, jakie przygotowano dla odwiedzających Centrum Kongresowe Targów Kielce 10 czerwca podczas Klocki Fest - Zlot Legotuberów.

Najbardziej znani „klockowi influencerzy” prowadzący popularne kanały w mediach społecznościowych spotkali się ze swoimi fanami w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Wśród zaproszonych Legotuberów znalazły się takie osoby jak: Karol z Brick FORCE Studios – czołowy przedstawiciel brickfilmu w Polsce i na świecie, Maciej z kanału Maciek i Klocki - jeden z recenzentów klocków konstrukcyjnych na YouTube, Ciocia od Klocków - największa TikTokerka związana z klockami, Łukasz Górecki – zwycięzca drugiej edycji LEGO Masters, Michał prowadzący kanał na Youtube pn. Klocki z Zapałem oraz Daniel Siewierski twórca kanału Poskładanny. W trakcie wydarzenia chętni mogli wziąć w ciekawych warsztatach prowadzonych przez gości specjalnych nt. tworzenia kanału na YouTube, budowania z klocków, tworzenia animacji i cyfrowych modeli z Lego, a także budowania makiet. Każdy z odwiedzających Klocki Fest otrzymał specjalną broszurę do zbierania autografów.

klocki-fest-2023-2.jpg [115.99 KB] We foyer Centrum Kongresowego Targów Kielce powstała wystawa makiet i modeli konstrukcyjnych od Zbudujmy.to, a także strefa darmowych badań i konsultacji dla dorosłych od Miasteczko Panawit. Nie zabrakło również strefy animacji i zabaw dla najmłodszych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty edukacyjne od Edukido Kielce oraz zajęcia z robotyki od Spice Gears Academy. W strefie wystawienniczej można było nabyć klocki w atrakcyjnych cenach od Centrum Zabawek oraz pyszne słodkości od manufaktura słodyczy Magia Karmelu.

Klocki Fest-Zlot Legotuberów to wydarzenie dwudniowe, które pierwszego dnia zorganizowano w Centrum Kongresowym Targów Kielce, a drugiego dnia w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Na kolejną edycję wydarzenia zapraszamy w 2024 roku!

Aktualności
05 czerwca 2023
Odwiedzający kielecki ośrodek wystawienniczy 10 czerwca mogą liczyć na wiele atrakcji nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. W Miasteczku Panawit będzie można wykonać darmowe badania i konsultacje z doświadczonym personelem medycznym, a także wziąć udział w konkursie z nagrodami.
05 czerwca 2023
Udział w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Edukido Kielce podczas Klocki Fest-Zlot Legotuberów to świetny pomysł na spędzenie czasu z całą rodziną. Wśród zabaw jakie zaplanowano na 10 czerwca w Centrum Kongresowym Targów Kielce będzie m.in. budowanie makiety średniowiecznego zamku z wykorzystaniem klocków. Zapraszamy do udziału!
01 czerwca 2023
Nie lada frajda czeka miłośników klocków i tworzenia budowli z tych zabawek podczas Klocki Fest - Zlot Legotuberów już 10 czerwca. We foyer Centrum Kongresowego Targów Kielce powstanie specjalna wystawa makiet i modeli konstrukcyjnych.
30 maja 2023
W trakcie Klocki Fest w Kielcach, edukatorzy i instruktorzy ze Spice Gears Academy zaprezentują autorskie zajęcia z programowania skierowane dla dzieci i młodzieży. Wcześniej, bo 3 czerwca wystąpią także w Galerii Echo, na klockowym evencie. Zapraszamy serdecznie do udziału.
28 maja 2023
Ciocia od Klocków ma swoich fanów wśród dzieci i dorosłych. Jest charakterystyczną, kolorową osobą, która pasją do klocków zaraża innych. Najbliższe spotkanie odbędzie się 10 czerwca podczas Klocki Fest w Kielcach!
26 maja 2023
Karol Pikuła znany z kanału Brick Force Studios oraz realizacji filmów stop-motion i 3D z Lego w trakcie czerwcowego Klocki Fest w Centrum Kongresowym Targów poprowadzi ciekawy warsztat. Nie zabraknie praktycznej wiedzy i wskazówek w zakresie tworzenia produkcji filmowych.
25 maja 2023
Miłośnicy klocków oraz pasjonaci tworzenia budowli z tych zabawek będą mogli wziąć udział w spotkaniu i warsztatach ze znanym Youtuberem – Michałem Zapałą. Już 10 czerwca w Centrum Kongresowym Targów Kielce opowie on o własnych makietach, ale także zaprezentuje elementy konstrukcji.
25 maja 2023
Zwycięzca drugiej edycji programu LEGO Masters – Łukasz Górecki weźmie udział w spotkaniu Legotuberów podczas Klocki Fest już 10 czerwca w Centrum Kongresowym Targów Kielce! Można się już zapisywać na warsztaty z zaproszonym gościem.
24 maja 2023
Recenzent klocków konstrukcyjnych na polskim YouTube - Maciej Kośmicki będzie gościem Klocki Fest w Kielcach już 10 czerwca w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Oprócz rozmowy z Youtuberem, chętni będą mogli wziąć udział także w warsztacie poświęconym rozwijaniu kanału w mediach społecznościowych.
10 maja 2023
Nie lada frajda czeka odwiedzających czerwcowe wydarzenie z udziałem „klockowych influencerów”, które odbędzie się 10 czerwca w Centrum Kongresowym Targów Kielce. To świetny sposób na spędzenie czasu z całą rodziną! Znamy już program.
24 kwietnia 2023
Targi Kielce oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach wychodzą z propozycją nowej imprezy skierowanej do dzieci i dorosłych - Klocki Fest i spotkanie z najbardziej znanymi legotuberami! Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 10 czerwca w Centrum Kongresowym Targów Kielce oraz w niedzielę, 11 czerwca w Muzeum Zabawek i Zabawy.
PATRONAT MEDIALNY
10.06.2023
    10.06.2023