KIELCE ROCKUJĄ (15-17.09.2023)

X Edycja Festiwalu Kielce ROCKują

Legendy polskiej sceny muzycznej wystąpią podczas 10. edycji Kielce ROCKują w Centrum Kongresowym Targów Kielce! Przez trzy dni, od 15 do 17 września na scenie zaprezentują się artyści z kultowych zespołów takich jak: Kobranocka, Proletaryat, Turbo, Rezerwat, zespół 1One z Grzegorzem Kupczykiem oraz duet Porter i Karczewska. To duża dawka najlepszej polskiej muzyki: od rocka i punk rocka przez bluesa i jazz, aż po metal.

kielce-rockuja-2023-plakat Festiwal muzyczny Kielce ROCKują organizowany od 2014 roku przyciąga do Kielc wielu miłośników gitarowych brzmień i niepowtarzalnej atmosfery! Podczas jubileuszowej, 10 edycji wydarzenia nie zabraknie wyjątkowych występów, muzycznych kolaboracji i niespodzianek od artystów, których wkład w historię polskiego rocka jest niebagatelny.

Wspaniały duet: legenda polskiej sceny, John Porter i utalentowana autorka piosenek Agata Karczewska, rockowy zespół 1One z gościem specjalnym - Grzegorzem Kupczykiem oraz OnUs Blues Jacka Szuły - to występy jakie odbędą się pierwszego dnia Festiwalu Kielce ROCKują, 15 września w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Porter i Karczewska zabiorą nas do swojego magicznego świata, w klimacie amerykańskiego folkrocka i bluesa wykonując piosenki z ich  najnowszego, wspólnego albumu pt. ”On the Wrong Planet”. Bardzo ciekawie zapowiada się występ Grzegorza Kupczyka – jednego z prekursorów hard rocka i heavy metalu w Polsce wspólnie z zespołem 1One, który ma w swojej historii m.in. występ na jednej scenie z Deep Purple. Koncert da również Jacek Szuła - jeden z najbardziej wpływowych harmonijkarzy w Polsce.

Sobota, 16 września, drugi dzień festiwalu Kielce ROCKują upłynie pod znakiem rocka, hardrocka i punka dzięki występom Kobranocki oraz Proletaryatu, ale również … jazzu i bluesa – podczas koncertu projektu KaZióGra (Kapołka, Ziółek i Gralak). Kobranocka to legendarna toruńska kapela, która na scenie muzycznej działa od ponad trzydziestu siedmiu lat. Na koncercie usłyszymy największy przebój zespołu, czyli ponadczasowy utwór „Kocham Cię jak Irlandię”. Projekt KaZióGra, tworzony przez artystów: Grzegorza Kapołkę, Dariusza Ziółkę, Antoniego Gralaka i Alana Kapołkę, zabierze słuchaczy Kielce ROCKują w muzyczną podróż od bluesowej ballady po energetyczny jazz-rock. Na scenie Centrum Kongresowego Targów Kielce nie zabraknie również legendy polskiej sceny rockowej i wielkiej gwiazdy kultowych festiwali jarocińskich – zespołu Proletaryat. Grupa porusza się w estetyce crossover, łącząc punk, hardcore i metal. Proletaryat ma na swoim koncie 11 albumów studyjnych, w tym ostatni „Ząb za Ząb” wydany w 2023 roku.

Mocnych brzmień i wspaniałych wykonów kultowych utworów mogą spodziewać się uczestnicy trzeciego dnia festiwalu Kielce ROCKują, w niedzielę, 17 września. Na scenie Centrum Kongresowego wystąpią: zespół Turbo – legenda polskiego heavy metalu, która w swoim dorobku ma dwanaście albumów studyjnych, polska grupa nowofalowa – Rezerwat, których największy przebój „Zaopiekuj się mną” był wykonywany przez wielu artystów polskiej sceny muzycznej, a także Maciej Lipina – założyciel i lider grupy Ścigani, utalentowany wokalista bluesowy.

X edycja Festiwalu „Kielce ROCKują” to nie tylko wyjątkowe koncerty, ale również wspaniała atmosfera i spotkania z artystami. Dodatkowo uczestnicy koncertu będą mogli skorzystać z różnorodnej oferty food trucków dostępnych w przestrzeni kieleckiego ośrodka wystawienniczego.

Program X edycji festiwalu Kielce ROCKują:

15 .09 piątek / start koncertu: 18:00

 • Porter/Karczewska
 • 1One + Grzegorz Kupczyk
 • Jacek Szuła OnUs Blues

16.09 sobota / start koncertu: 18:00

 • Kobranocka
 • Proletaryat
 • Kaziógra Kapołka Ziółek Gralak

17.09 niedziela / start koncertu: 18:00

 • Turbo
 • Rezerwat
 • Maciej Lipina & Ścigani

Więcej informacji w wydarzeniu na FACEBOOKU

Bilety można nabyć poprzez stronę kupbilecik.pl lub na miejscu w dniu wydarzenia.

Ceny biletów: 80 zł/dzień, 140 zł/karnet dwudniowy lub w pakiecie trzydniowym za 210 zł.

 

     Kup bilet     

Aktualności
14 września 2023
Legendy polskiej sceny muzycznej wystąpią podczas tegorocznej edycji Kielce ROCKują od 15 do 17 września w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Artyści z kultowych zespołów takich jak: Kobranocka, Proletaryat, Turbo czy Rezerwat dostarczą gościom koncertu dużej dawki najlepszej muzyki: od rocka i punk rocka przez bluesa i jazz, aż po metal. Nie zabraknie niespodzianek.
29 sierpnia 2023
Największe przeboje zespołu Kobranocka wybrzmią drugiego dnia festiwalu Kielce ROCKują, 16 września w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Publiczność usłyszy m.in. ponadczasowy utwór „Kocham Cię jak Irlandię”.
25 sierpnia 2023
Grupa 1One – polski zespół rockowy powstał ponad 20 lat temu i koncertował już w najsłynniejszych klubach rockowych w USA oraz w Polsce! Występowali nawet na jednej scenie z legendarnymi Deep Purple. Teraz, 15 września zaprezentują się razem z Grzegorzem Kupczykiem - jednym z prekursorów hard rocka i heavy metalu w Polsce, na scenie Centrum Kongresowego Targów Kielce.
17 sierpnia 2023
KaZióGra to najnowszy projekt gitarzysty Grzegorza Kapołki, basisty Dariusza Ziółka, trębacza Antoniego Gralaka oraz perkusisty Alana Kapołki. Efektem ich współpracy jest płyta Colors utrzymana w stylu jazzowej ballady, a także jazz-rocka. Występ artystów będzie można zobaczyć podczas festiwalu Kielce ROCKują już 16 września.
27 lipca 2023
Grupa Proletaryat porusza się w estetyce crossover, łącząc punk, hard core i metal. Po ponad trzydziestu pięciu latach na polskiej scenie, zespół dopracował swój unikalny styl muzyczny. Zaprezentuje go, razem z wydanym wiosną tego roku albumem „Ząb za ząb” już 16 września na festiwalu Kielce ROCKują w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
25 lipca 2023
John Porter, sceniczna legenda, artysta i poeta oraz Agata Karczewska, jedna z najbardziej utalentowanych reprezentantek młodego pokolenia nagrali bezkompromisowy album „On the Wrong Planet”. Swoją twórczość zaprezentują w piątek, 15 września podczas Festiwalu Kielce ROCKują w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
24 lipca 2023
Przez producentów muzycznych nazywany jest polskim Johnem Mayerem. Oprócz tego, że świetnie śpiewa i komponuje, potrafił odtworzyć w teatrze rolę muzycznej legendy, Ryśka Riedla. W niedzielę, 17 września Maciej Lipina wystąpi razem z zespołem Ścigani na scenie Centrum Kongresowego Targów Kielce podczas festiwalu Kielce ROCKują.
21 lipca 2023
Mocnych gitarowych brzmień dostarczy uczestnikom jubileuszowej edycji Kielce ROCKują zespół Turbo, który na rynku muzycznym istnieje już od ponad 40 lat i uznawany jest za legendę polskiego heavy metalu. Artyści wystąpią w Centrum Kongresowym Targów Kielce trzeciego dnia festiwalu, 17 września. Bilety można kupić na stronie kupbilecik.pl
17 lipca 2023
Pierwszy dzień jubileuszowego festiwalu muzycznego Kielce ROCKują upłynie pod znakiem bluesa. Mocnym brzmieniom gitary i perkusji towarzyszyć będzie także…. harmonijka. To wszystko podczas koncertu zespołu Onus Blues, który zaplanowano na piątek, 15 września w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
12 lipca 2023
Festiwal Kielce ROCKują organizowany od 2014 roku przyciąga do Kielc wielu miłośników gitarowych brzmień. Tegoroczna edycja organizowana od 15 do 17 września w Centrum Kongresowym Targów Kielce zapowiada się niesamowicie. Bilety są już do kupienia na stronie kupbilecik.pl
Patronat Honorowy
Patronat medialny
15-17.09.2023
  15-17.09.2023