KIELCE ROCKUJĄ (10-11.09.2022)

9 Edycja Festiwalu Kielce ROCKują

Tegoroczny festiwal Kielce ROCKują odbędzie się od 10 do 11 września 2022 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce w rytmach rocka, bluesa i jazzu. Artystami koncertu są wyjątkowo barwne i oryginalne postacie muzycznego świata. Na scenie wystąpią m.in.: jeden z najważniejszych gitarzystów jazzowych na świecie – Scott Henderson, Dariusz Kozakiewicz - kompozytor i gitarzysta znany z zespołu Breakout czy Perfect, a także utalentowani artyści z Czech, Słowacji czy Meksyku. Wielu z nich łączy wspólna fascynacja twórczością Jimmy’ego  Hendrix’a. kielce-rockuja-plakat-2022.jpg [7.69 MB]

 

Program tegorocznej odsłony festiwalu Kielce Rockują:

10.09 sobota / start: 17:00

  • ZVA 12-28 band ( SK) - bluesowy zespół ze Słowacji, który na scenie muzycznej istnieje już od 32. lat, a na swoim koncie ma cztery albumy.
  • RENE LACKO & DOWNTOWN (CZ) – oprócz kompozycji własnych, w repertuarze zespołu pojawiają się pozycje opierające się na twórczości Jimmy’ego  Hendrix’a.
  • DARIUSZ KOZAKIEWICZ LIVE - wyjątkowo rockowy projekt muzyczny, który wokalnie wspiera Justyna Panfilewicz, wokalistka z nietuzinkową barwą głosu.

 

11.09 niedziela / start: 17:00

  • ELECTRIC LADY (CZ) – założycielką i frontwoman zespołu jest Tereza Rays - gitarzystka, wokalistka i autorka tekstów.
  • LEV RADAGAN ( MEX) - multiinstrumentalista, kompozytor i producent, który posługuje się nietuzinkowym instrumentem – deskorolką przerobioną na gitarę.
  • SCOTT HENDERSON (US) - uznawany od wielu lat za jednego z najważniejszych gitarzystów w historii współczesnego bluesa i jazzu. Amerykański gitarzysta i kompozytor współpracował z topowymi artystami m.in. Chick Corea, Vicor Wooten, Joe Zawinul czy Jean Luc-Ponty.

 

Bilety w cenie 65 zł/dzień lub 110 zł-dwa dni. Bilety do nabycia poprzez stronę ticket.targikielce.pl

10-11.09.2022
    10-11.09.2022