KIELCE ROCKUJĄ (15-17.09.2023)

X Edycja Festiwalu Kielce ROCKują

Legendy polskiej sceny muzycznej na festiwalu Kielce ROCKują!

Tegoroczne koncerty organizowane od 15 do 17 września w ramach Kielce Rockują przyciągnęły do Centrum Kongresowego Targów Kielce setki fanów mocnych brzmień, ale również łagodnych dźwięków. W programie festiwalu obok legend polskiej sceny rockowej i heavy metalowej znaleźli się również artyści reprezentujący jazz i blues. Gościliśmy m.in. zespół Turbo, Rezerwat, Kobranocka, Proletaryat, Johna Portera i Agatę Karczewską, kwartet KaZióGra, Maciej Lipinę z zespołem Ścigani i wielu innych.

kielce-rockuja-12.JPEG [751.49 KB]

 

Podczas jubileuszowej, 10 edycji wydarzenia nie zabrakło wyjątkowych występów, muzycznych kolaboracji i niespodzianek od artystów, których wkład w historię polskiego rocka jest niebagatelny.

W rytmie rocka, bluesa, a także muzyki alternatywnej

W trakcie pierwszego dnia festiwalu Kielce ROCKują, 15 września oprócz występu rockowego zespołu 1One z gościem specjalnym Grzegorzem Kupczykiem - jednym z prekursorów hard rocka i heavy metalu w Polsce, zaprezentowali się również artyści o odmiennych stylach muzycznych. Ogromnych wrażeń uczestnikom kieleckiego festiwalu dostarczyły występy zespołu OnUs Blues Jacka Szuły – uznawanego za najbardziej wpływowego harmonijkarza w Polsce, a także duetu Johna Portera i Agaty Karczewskiej, którzy wykonali utwory z najnowszego, bezkompromisowego albumu „On the Wrong Planet”.

kielce-rockuja-13.JPEG [949.15 KB]

Muzyczna podróż z kwartetem KaZióGra i ponadczasowe wykony Kobranocki

Festiwal Kielce ROCKują upłyną pod znakiem rocka, hardrocka i punka, ale również … jazzu i bluesa. W sobotę, 16 września na koncercie Kobranocki można było usłyszeć największe przeboje zespołu, w tym ponadczasowy utwór „Kocham Cię jak Irlandię”. Kwartet KaZióGra, tworzony przez artystów: Grzegorza Kapołkę, Dariusza Ziółka, Antoniego Gralaka i Alana Kapołkę, zabrał słuchaczy w muzyczną podróż od bluesowej ballady po energetyczny jazz-rock. Na scenie Centrum Kongresowego Targów Kielce nie zabrakło również legendy polskiej sceny rockowej i wielkiej gwiazdy kultowych festiwali jarocińskich – zespołu Proletaryat. Zaprezentowano ostatni album zespołu „Ząb za Ząb”, wydany w 2023 roku.

Kielce ROCKują z legendami polskiej sceny muzycznej

Mocnych brzmień i wspaniałych wykonów kultowych utworów dostarczyli uczestnikom trzeciego dnia kieleckiego festiwalu, w niedzielę 17 września zespół Turbo – legenda polskiego heavy metalu, grupa nowofalowa – Rezerwat, których największy przebój „Zaopiekuj się mną” był wykonywany przez wielu artystów polskiej sceny muzycznej, a także Maciej Lipina - utalentowany wokalista bluesowy i lider grupy Ścigani.

Dziękujemy za Waszą obecność podczas 10. edycji festiwalu Kielce ROCKują!

 

Aktualności
14 września 2023
Legendy polskiej sceny muzycznej wystąpią podczas tegorocznej edycji Kielce ROCKują od 15 do 17 września w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Artyści z kultowych zespołów takich jak: Kobranocka, Proletaryat, Turbo czy Rezerwat dostarczą gościom koncertu dużej dawki najlepszej muzyki: od rocka i punk rocka przez bluesa i jazz, aż po metal. Nie zabraknie niespodzianek.
29 sierpnia 2023
Największe przeboje zespołu Kobranocka wybrzmią drugiego dnia festiwalu Kielce ROCKują, 16 września w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Publiczność usłyszy m.in. ponadczasowy utwór „Kocham Cię jak Irlandię”.
25 sierpnia 2023
Grupa 1One – polski zespół rockowy powstał ponad 20 lat temu i koncertował już w najsłynniejszych klubach rockowych w USA oraz w Polsce! Występowali nawet na jednej scenie z legendarnymi Deep Purple. Teraz, 15 września zaprezentują się razem z Grzegorzem Kupczykiem - jednym z prekursorów hard rocka i heavy metalu w Polsce, na scenie Centrum Kongresowego Targów Kielce.
17 sierpnia 2023
KaZióGra to najnowszy projekt gitarzysty Grzegorza Kapołki, basisty Dariusza Ziółka, trębacza Antoniego Gralaka oraz perkusisty Alana Kapołki. Efektem ich współpracy jest płyta Colors utrzymana w stylu jazzowej ballady, a także jazz-rocka. Występ artystów będzie można zobaczyć podczas festiwalu Kielce ROCKują już 16 września.
27 lipca 2023
Grupa Proletaryat porusza się w estetyce crossover, łącząc punk, hard core i metal. Po ponad trzydziestu pięciu latach na polskiej scenie, zespół dopracował swój unikalny styl muzyczny. Zaprezentuje go, razem z wydanym wiosną tego roku albumem „Ząb za ząb” już 16 września na festiwalu Kielce ROCKują w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
25 lipca 2023
John Porter, sceniczna legenda, artysta i poeta oraz Agata Karczewska, jedna z najbardziej utalentowanych reprezentantek młodego pokolenia nagrali bezkompromisowy album „On the Wrong Planet”. Swoją twórczość zaprezentują w piątek, 15 września podczas Festiwalu Kielce ROCKują w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
24 lipca 2023
Przez producentów muzycznych nazywany jest polskim Johnem Mayerem. Oprócz tego, że świetnie śpiewa i komponuje, potrafił odtworzyć w teatrze rolę muzycznej legendy, Ryśka Riedla. W niedzielę, 17 września Maciej Lipina wystąpi razem z zespołem Ścigani na scenie Centrum Kongresowego Targów Kielce podczas festiwalu Kielce ROCKują.
21 lipca 2023
Mocnych gitarowych brzmień dostarczy uczestnikom jubileuszowej edycji Kielce ROCKują zespół Turbo, który na rynku muzycznym istnieje już od ponad 40 lat i uznawany jest za legendę polskiego heavy metalu. Artyści wystąpią w Centrum Kongresowym Targów Kielce trzeciego dnia festiwalu, 17 września. Bilety można kupić na stronie kupbilecik.pl
17 lipca 2023
Pierwszy dzień jubileuszowego festiwalu muzycznego Kielce ROCKują upłynie pod znakiem bluesa. Mocnym brzmieniom gitary i perkusji towarzyszyć będzie także…. harmonijka. To wszystko podczas koncertu zespołu Onus Blues, który zaplanowano na piątek, 15 września w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
12 lipca 2023
Festiwal Kielce ROCKują organizowany od 2014 roku przyciąga do Kielc wielu miłośników gitarowych brzmień. Tegoroczna edycja organizowana od 15 do 17 września w Centrum Kongresowym Targów Kielce zapowiada się niesamowicie. Bilety są już do kupienia na stronie kupbilecik.pl
Patronat Honorowy
Patronat medialny
15-17.09.2023
    15-17.09.2023