Szanowni Państwo,
w trosce o bezpieczeństwo naszych Wystawców i Zwiedzających w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju i decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego o odwołaniu imprez masowych podjęliśmy decyzję o zmianie terminu Giełdy Szkół i Uczelni.

Wydarzenie, zaplanowane od 19 do 20 marca 2020, rokrocznie przyciąga setki młodych osób szukających pomysłu na swoją edukacyjną karierę. Ubiegłoroczna edycja Giełdy Szkół i Uczelni skupiła 2 200 uczniów, którzy mieli okazję zapoznać się z ofertą liceów ogólnokształcących, szkół zawodowych oraz uczelni wyższych. Skala wydarzenia jest jednym z czynników budzących obawy w sytuacji szerzącego się w świecie i w Polsce wirusa SARS – CoV-2, wywołującego chorobę Covid–19.

Po ogłoszonej 8 marca 2020 roku rekomendacji Głównego Inspektora Sanitarnego o odwołaniu wszystkich imprez powyżej 1000 osób, które odbywają się w pomieszczeniach zamkniętych, zastosowaliśmy się do wytycznych w tej sprawie.

W Targach Kielce od początku tego roku odbyły się już cztery duże wydarzenia targowe. Większość z nich zakończyła się sukcesem, jeśli chodzi o liczbę zwiedzających. Zapewniliśmy najwyższy poziom bezpieczeństwa sanitarnego, a na targach nie wystawiały się firmy z krajów, w których wystąpił koronawirus. To jednak może okazać się niewystarczające w przypadku nadchodzących wydarzeń w świetle rosnącej liczby zakażeń w Polsce. W zaistniałej sytuacji za nadrzędne uznaliśmy zdrowie ogółu. Liczymy na zrozumienie ze strony wystawców oraz wszystkich, którzy planowali wizytę na targach. Dołożymy wszelkich starań, aby edycja targów w nowym terminie była równie atrakcyjna.

O nowym terminie Giełdy Szkół i Uczelni będziemy informować na bieżąco. Wystawa odbędzie się najprawdopodobniej na początku sezonu w roku 2021.

Andrzej Mochoń
Prezes Zarządu Targów Kielce

Aktualności
21 marca 2019
Pierwszego dnia Giełdy Szkół i Uczelni odbył się pierwszy Świętokrzyski Kongres Zawodowy, w którym wzięła udział sekretarz stanu w MEN.
21 marca 2019
Najładniejsze stoiska przygotowane przez uczniów nagrodzone!
21 marca 2019
2 200 uczniów pierwszego dnia Giełdy Szkół i Uczelni odwiedziło Centrum Kongresowe Targów Kielce, żeby zapoznać się z ofertami liceów ogólnokształcących, szkół zawodowych oraz uczelni wyższych.
20 marca 2019
Prezentacja będzie dotyczyć innowacyjnych sposobów nauczania pozaszkolnego zgodnego z podstawą programową na przykładzie Energetycznego Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego.
Patronat Honorowy