TSW (22-23.01.2025)

XV Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW

Do wydarzenia pozostało...

Targi TSW – innowacja, oczekiwana technologia i konferencje dostarczające najnowszą wiedzę

tsw-2024-zdj-01.jpg [186.57 KB] Zainteresowanie udziałem w jubileuszowej XV edycji Targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW ze strony przedsiębiorstw, jak też producentów warzyw i owoców, jest ogromne. Wydarzenie ponownie stanie się największym spotkaniem branży ogrodniczej w Europie Środkowo-Wschodniej. Po raz trzeci na terenie Targów Kielce organizuje je Oficyna Wydawnicza Oikos z Warszawy. Bilety już są dostępne.

22 i 23 stycznia 2025 r. tysiące zwiedzających z Polski i z zagranicy poznają nowoczesne ciągniki, maszyny, opryskiwacze, rozwiązania precyzyjne dla gospodarstw sadowniczych i warzywniczych, rewolucyjne nawozy i środki ochrony roślin.

– Ten sezon pokazuje, jak ważne jest uniezależnienie od skutków niekorzystnej pogody. Wśród setek wystawców znajdą się firmy, które zaprezentują rozwiązania wspomagające producentów warzyw i owoców w zabezpieczaniu upraw przed przymrozkami, gradem i suszą – zapowiada Jacek Kłudka, prezes Oficyny Wydawniczej Oikos z Warszawy i dyrektor targów TSW.

Najnowsze maszyny, urządzenia oraz nawozy do sadów i upraw warzywnych 

tsw-2024-zdj-03.jpg [177.54 KB] Edycja TSW 2024 zgromadziła 424 wystawców z 18 krajów.

– Możliwość prezentacji nowoczesnych rozwiązań, rozmowy z tysiącami konkretnych klientów z kraju i z zagranicy, a przede wszystkim sprzedane maszyny i zakontraktowane dostawy środków do produkcji ogrodniczej to najważniejsze argumenty, dzięki którym wystawcy już podczas styczniowego wydarzenia deklarowali udział w kolejnej edycji. Liczne rezerwacje już są potwierdzane! Możemy się spodziewać, że wystawców będzie więcej niż w 2024 r. – dodaje Jacek Kłudka dyrektor targów. 

Ekspozycja obejmie maszyny do pracy w sadach i warzywnikach, do sortowania i pakowania. Plantatorzy warzyw i owoców znajdą pełną ofertę najnowszych nawozów, biostymulatorów, środków ochrony roślin. Poznają najnowszą ofertę systemów nawadniających, konstrukcji sadowniczych czy tuneli foliowych. Nie zabraknie firm zajmujących się przechowalnictwem i chłodnictwem, a także przetwórstwem czy przedsiębiorstw prowadzących obrót owocami i warzywami. Ofertę dopełni materiał szkółkarski i nasienny. 22 i 23 stycznia 2025 r. w Kielcach obecni będą również przedstawiciele świata nauki, doradcy, a także firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje finansowe.

Poletka pokazowe na targach TSW

Prezentację najnowszych technologii zwiedzający zobaczą także w praktyce. Ponownie przygotowane zostaną poletka pokazowe – jagodowe i sadownicze, które podczas poprzedniej edycji cieszyły się bardzo dużą popularnością. Specjaliści zadbają, by plantacje były wyposażone w nowoczesne kompleksowe rozwiązania zagospodarowania sadów i jagodników: nowe odmiany drzewek i sadzonek, różnego rodzaju słupowe konstrukcje nośne, siatki przeciwgradowe, folie ochronne, maszyny tradycyjne oraz autonomiczne do pielęgnacji i zbioru owoców, systemy nawadniające i nawożące, automatyczne stacje meteorologiczne oraz monitorujące występowanie szkodników, a także ule dla zapylaczy.

Branżowa wiedza na konferencjach TSW

tsw-2024-zdj-05.jpg [191.09 KB] Wystawie innowacyjnych technologii będą towarzyszyły konferencje. Prelegenci przekażą najbardziej aktualną wiedzę praktyczną. Wśród ekspertów znajdą się polscy i zagraniczni naukowcy oraz doradcy prezentujący najnowsze rozwiązania dla rynku ogrodniczego.

W środę, 22 stycznia odbędą się XV Konferencja Sadownicza  oraz III Konferencja Jagodowa, a w czwartek, 23 stycznia zaplanowane zostały XV Konferencja Warzywnicza, XII Konferencja Truskawkowa oraz II Konferencja Maszynowa.

Konferencje Sadownicza i Truskawkowa będą symultanicznie tłumaczone na język angielski.

Nagrody im. prof. Szczepana A. Pieniążka

Tradycyjnie podczas TSW 2025 zostaną przyznane prestiżowe nagrody im. prof. Szczepana A. Pieniążka. Po raz 11. jury uhonoruje najbardziej innowacyjne i korzystne dla ogrodnictwa, środowiska oraz społeczeństwa produkty. Wystawcy już mogą zgłaszać produkty, maszyny i usługi do konkursu.

Statuetki zostaną wręczone laureatom podczas uroczystego otwarcia XV Targów Sadownictwa i Warzywnictwa, które odbędzie się 22 stycznia 2025 r. o godz. 10.00 w strefie konferencyjnej G.

W konferencjach oraz wystawie udział może wziąć każdy. Bilety oraz wszelkie szczegóły na stronie internetowej organizatora Targów TSW – www.tsw.pl.

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa są największym wydarzeniem o charakterze targowo-konferencyjnym w Europie Środkowo-Wschodniej. Odbędą się 22 i 23 stycznia 2025 r. w Kielcach.

Aktualności
18 stycznia 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa to nie tylko niezwykle ciekawa ekspozycja. Odwiedzający mogą także wziąć udział w branżowych konferencjach.
17 stycznia 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa odbywające się w Targach Kielce przyciągają tłum zwiedzających z różnych stron Polski. W halach przyglądają się innowacyjnym maszynom i poznają ciekawostkami z dziedziny ogrodnictwa.
17 stycznia 2024
Nowością tegorocznej wystawy, której bacznie przyglądają się zwiedzający, są poletka pokazowe drzewne i owocowe. Na pierwszym z sadzonkami jabłoni, gruszek i czereśni zamontowano najnowocześniejsze technologie do nawadniania, pomiaru i ochrony przed szkodnikami oraz niesprzyjającą pogodą. Na drugim poletku goście TSW mogą zobaczyć w tunelach sadzonki borówki amerykańskiej, malin i truskawek w nietypowych formach uprawy.
17 stycznia 2024
Eksperci przekazują mnóstwo potrzebnej wiedzy i wyjaśniają wiele kwestii ważnych dla branży ogrodniczej w czasie Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. W halach Targów Kielce trwają konferencje sadownicza i jagodowa, oraz trzy premierowe - maszynowa, dotycząca odnawialnych źródeł energii i pod hasłem "Przyszłość polskiego ogrodnictwa - strategia zamiast gaszenia pożarów".
17 stycznia 2024
– Mamy rekordową liczbę 424 wystawców, ponad 100 więcej niż przed rokiem, co pokazuje, że niełatwa decyzja o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Kielc, okazała się trafna. Kielce są w centrum produkcji owocowo-warzywniczej, a Targi Kielce są dla nas bardzo gościnne i czujemy się tu bardzo dobrze – mówił podczas oficjalnego otwarcia Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW ich dyrektor Jacek Kłudka.
17 stycznia 2024
Małżeństwo znane z programu "Rolnik szuka żony" oraz popularnych w kraju sadowników można spotkać na stoisku Uni-Farmy podczas dwóch dni Targów Sadownictwa i Warzywnictwa.
16 stycznia 2024
Nowatorskie maszyny, takie jak ciągnik autonomiczny czy kompaktowe ciągniki o unikatowych kształtach kabin, już wjeżdżają do hal Targów Kielce. 424 firmy z 18 krajów zagospodarowuje przestrzeń. Trwa budowa pięciu scen, na których prowadzone będą konferencje w ramach Kongresu TSW. Praca wre, by już rankiem wystawa błyszczała. Targi trwają w środę i czwartek, 17 i 18 stycznia. Bilety na tsw.pl, tu także interaktywna mapa.
08 stycznia 2024
Firma PRO CNC podczas wydarzenia w Targach Kielce zaprezentuje kompleksowe maszyny, które dysponują nawet pięcioma rozwiązaniami. Targi TSW potrwają 17 i 18 stycznia.
03 stycznia 2024
W dobie cyfrowej transformacji także uprawy warzywnicze i sadownicze doświadczają technologicznej rewolucji, która nieustannie przekształca metody pracy. Zmieniają się także okoliczności do prowadzenia gospodarstw – także polityczne i gospodarcze. Te wszystkie kwestie będą poruszone podczas Kongresu w czasie Targów Sadownictwa i Warzywnictwa w Kielcach. W dwa dni, 17 i 18 stycznia 2024, zostanie omówionych szereg kwestii nurtujących plantatorów.
29 grudnia 2023
Już 17 i 18 stycznia 2024 hale Targów Kielce staną się areną największej imprezy branży ogrodniczej w Europie Środkowo-Wschodniej - Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. Zwiedzający zobaczą najnowocześniejsze metody uprawy roślin jagodowych i ziarnkowych na poletkach pokazowych.
28 grudnia 2023
Magdalena, uczestniczka programu dla rolników emitowanego w TVP1, wraz z mężem Jakubem będą gościć na wystawie TSW w Targach Kielce. Znani gospodarze chętnie porozmawiają ze zwiedzającymi na stoisku firmy Uni-Farma w hali D. Wydarzenie odbędzie się 17 i 18 stycznia 2024.
14 grudnia 2023
17 i 18 stycznia 2024 przestrzeń Targów Kielce wypełnią najnowsze rozwiązania do efektywnego prowadzenia upraw warzyw i owoców. Liczni z blisko 400 wystawców zapowiadają prezentację nowatorskich technologii. Jedną z nich jest polska firma Jagoda JPS.
13 grudnia 2023
Polska firma Grunner 17 i 18 stycznia w Targach Kielce zaprezentuje jedyną na świecie maszynę do wbijania betonowych słupów oraz wyjątkową na polskim rynku piłę poziomą.
08 grudnia 2023
Urządzenia i technologie, które są odpowiedzią na zmieniające się warunki prowadzenia działalności sadowniczej i warzywniczej zostaną zanalizowane podczas konferencji w czasie targów TSW, w środę, 17 stycznia w Kielcach.
29 listopada 2023
Przedsiębiorstwo Wanicki Agro przygotowuje na styczniowe targi TSW szeroką i różnorodną ofertę dla producentów warzyw i owoców. 17 i 18 stycznia wśród zaprezentuje m.in. specjalistyczny ciągnik sadowniczy John Deere 5090GN oraz ładowarkę kołową Kramer KL 14.5.
29 listopada 2023
350 wystawców Targów Sadownictwa i Warzywnictwa zaprezentuje najnowsze technologie do prowadzenia upraw. - Podczas dziewięciu branżowych konferencji eksperci przeprowadzą 80 wykładów, paneli dyskusyjnych i debat. Nowością będą poletka pokazowe i poligon, na którym będą pracować urządzenia napędzane elektrycznie i drony. 17 i 18 stycznia w Kielcach wspólnie otworzymy sezon ogrodniczy 2024 – zaprasza Jacek Kłudka, dyrektor targów TSW.
10 października 2023
Sadownicy i plantatorzy warzyw, ogrodnicy i pasjonaci już mogą kupować bilety na największą imprezę tej branży w Europie Środkowo-Wschodniej, która odbędzie się 17 i 18 stycznia 2024 roku w Targach Kielce.  Organizator wydarzenia Oficyna Wydawnicza Oikos rozpoczęła akcję promocyjną Early Birds, która trwa do końca października na stronie www.tsw.pl
23 czerwca 2023
Rozwiązania oszczędzające energię, poletka pokazowe oraz duży kongres z premierowymi konferencjami dla różnych branż – czternasta edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa będzie bogata w nowe propozycje dla producentów owoców i warzyw. Wydarzenie odbędzie się na terenie Targów Kielce w środę i czwartek 17 i 18 stycznia 2024 roku.
11 maja 2023
Firmy już mogą zajmować powierzchnię na najważniejsze wydarzenie branżowe dla producentów owoców i warzyw w Polsce. XIV edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa odbędzie się w Targach Kielce 17 i 18 stycznia 2024 roku. Wystawa rozwija format.
19 stycznia 2023
W trakcie drugiego dnia Targów Sadownictwa i Warzywnictwa w Targach Kielce, podczas panelu dyskusyjnego rozmawiano o szansach, jakich mogą upatrywać polscy sadownicy w programach krajowych i unijnych oraz o tym, z jakimi zagrożeniami przyszło im się zmagać w codziennej pracy.
19 stycznia 2023
- Na wsi każdy chłopiec bawił się traktorem, a z czasem zmieniał zabawki na coraz większe. Dziś my, rolnicy – duzi faceci – przyjeżdżamy oglądać te „zabawki” w Targach Kielce – mówił w drugim dniu Targów Sadownictwa i Warzywnictwa Tomasz Klimkowski z programu „Rolnik szuka żony”. Ulubieniec widzów w Kielcach zachęcał też innych rolników do wzięcia udziału w programie TVP.
19 stycznia 2023
Drugiego dnia Targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW odbyła się konferencja warzywnicza, w trakcie której debatowano nad przyszłością branży, jakością i cenami warzyw oraz ryzyku ich uprawy.
19 stycznia 2023
O Europejskim Zielonym Ładzie, kosztach produkcji, sposobach na zmniejszenie zużycia nawozów i poprawie jakości zbiorów mówili prelegenci konferencji „Ogrodnictwo ekologiczne i zrównoważone” w czasie Targów Sadownictwa i Warzywnictwa w Kielcach. W wykłady i debaty wsłuchiwało się wiele osób.
19 stycznia 2023
Pierwszy dzień Targów Sadownictwa i Ogrodnictwa w Targach Kielce okazał się rekordowy. Aż 7215 osób, ponad tysiąc więcej niż w ubiegłym roku, przebierało w ofercie 311 wystawców w środę, 18 stycznia w Targach Kielce. Drugiego dnia na zwiedzających czeka potężny wybór produktów, trzy branżowe konferencje oraz ekipa programu „Rolnik szuka żony” z uczestnikiem Tomkiem Klimkowskim.
18 stycznia 2023
Polska jest w czołówce producentów malin na świecie i liderem w Unii Europejskiej, dlatego to właśnie uprawie tego owocu poświęcono I konferencję jagodową podczas pierwszego dnia Targów Sadownictwa i Warzywnictwa w Targach Kielce.
18 stycznia 2023
Podczas 13. edycji targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW wśród wielu konferencji znalazła się również prelekcja w całości poświęcona hodowaniu i sprzedaży porzeczki. W konferencji uczestniczyło kilkadziesiąt osób.
18 stycznia 2023
O tym, jak zagospodarować jabłka i znaleźć dla nich zbyt na zagranicznych rynkach mówiono na Konferencji Sadowniczej w Targach Kielce. Prelekcje i debaty w czasie Targów Sadownictwa i Warzywnictwa zgromadziły tłum zainteresowanych.
18 stycznia 2023
311 wystawców bierze udział w największym w branży wydarzeniu w Europie Środkowo – Wschodniej. Na odwiedzających targi rolników, czeka 5 hal i 20 tys. metrów kwadratowych powierzchni.
17 stycznia 2023
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa startują w środę, 18 stycznia o godzinie 9 z prezentacją oferty 311 wystawców i pięcioma branżowymi konferencjami. W wydarzeniu udział weźmie Tomasz Klimkowski, uczestnik popularnego show "Rolnik szuka żony" oraz ekipa redakcyjna programu.
17 stycznia 2023
Ciągniki sadownicze, maszyny, narzędzia, nawozy, a nawet usługi będzie można kupić taniej w czasie Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. Wydarzenie w Targach Kielce odbędzie się już w środę i czwartek, 18 i 19 stycznia. Wstęp jest bezpłatny po rejestracji.
17 stycznia 2023
Podczas Targów Sadownictwa i Warzywnictwa, 18 i 19 stycznia, w Kielcach zwiedzający nie tylko przyjrzą się najnowszym technologiom, ale i zaczerpną potrzebnej wiedzy. W czasie pięciu konferencji głos zabierze 50 prelegentów. Będzie mowa między innymi o Europejskim Zielonym Ładzie i nowej wspólnej polityce rolnej. Wstęp bezpłatny po rejestracji na tsw.pl.
11 stycznia 2023
Traktory do prac w sadach i na uprawach warzyw, kombajny do zbioru, maszyny zastępujące pracę wielu osób zobaczą zwiedzający Targi Sadownictwa i Warzywnictwa w Targach Kielce już 18 i 19 stycznia. Wstęp bezpłatny!
15 grudnia 2022
Producenci warzyw i owoców oraz wszyscy zainteresowani mogą rejestrować się na Targi Sadownictwa i Warzywnictwa w Kielcach. Wstęp w obydwa dni – 18 i 19 stycznia jest bezpłatny. Przyjeżdżający w grupach mogą liczyć na dopłaty do transportu.
22-23.01.2025
    22-23.01.2025