TSW (22-23.01.2025)

XIV Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW

Do wydarzenia pozostało...

Najnowsza technologia imponowała i przyciągała. XIV Targi Sadownictwa i Warzywnictwa odwiedziły tysiące ogrodników

tsw-2024-zdj-01.jpg [186.57 KB] TSW po raz drugi organizowane przez warszawską Oficynę Wydawniczą Oikos w Targach Kielce wzmocniło pozycję lidera wśród wydarzeń dla branży ogrodniczej w kraju. Stało się cenioną platformą wymiany wiedzy i dyskusji dla producentów technologii i rozwiązań, plantatorów owoców i warzyw oraz ekspertów z branży. Zadziwiały nowatorskie maszyny, interesowały poletka pokazowe, liczni czerpali wiedzę w czasie 9 konferencji.

424 wystawców z 18 krajów przez dwa dni, 17 i 18 stycznia, prezentowało maszyny do pracy w sadach i uprawach warzyw, urządzenia do chłodni i przechowalni, do sortowania i pakowania owoców oraz warzyw. Oblegane były propozycje materiału szkółkarskiego, nawozów, środków ochrony, także ekologicznych, firmy handlujące owocami i specjalizujące się w ich przetwórstwie.

– Gościliśmy ponad 100 wystawców więcej niż przed rokiem. 424 firmy zajęły sześć hal, o jedną więcej niż w 2023. Powierzchnia wystawy została zwiększona o 20 procent. Targi odwiedziło ponad tysiąc osób więcej, a mianowicie mieliśmy 13 832 gości.  Kielce są w centrum produkcji owocowo-warzywniczej, a Targi Kielce są dla nas bardzo gościnne i czujemy się tu bardzo dobrze – relacjonuje dyrektor targów TSW Jacek Kłudka. Gros wystawców jeszcze w czasie wydarzenia zadeklarowało udział w XV edycji, która zaplanowana została na 22 i 23 stycznia 2025. Wielu podkreśla, że liczy na większą powierzchnię.

tsw-2024-zdj-03.jpg [177.54 KB] – Decyzja o przeniesieniu targów TSW do Kielc, która zapadła w ubiegłym roku, służyć będzie rozwojowi wydarzenia przez najbliższe lata, co widać po wzroście tej edycji. Do dyspozycji mamy jeszcze halę siódmą, która, jestem przekonany, w kolejnych latach również zostanie zapełniona. Jeśli i to będzie mało, to nadmienię, że stoimy u progu budowy kolejnej –  mówi prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń. Znaczenie  wydarzenia podkreślił Adam Nowak, podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. – Targi TSW są znakomitą przestrzenią do dyskusji dla producentów, rolników i przetwórców. Zachęca do podnoszenia kwalifikacji i umiejętności wśród rolników i sadowników – mówił podsekretarz stanu Adam Nowak.

Mechanizacja, robotyzacja i automatyzacja imponuje na targach TSW w Kielcach

Prezentacja wystawców to dowód imponującego postępu w produkcji maszyn rolniczych. Mechanizacja, robotyzacja i automatyzacja stają się rzeczywistością, odpowiadając na wyzwania branży, jak m.in. brak siły roboczej i Zielony Ład. Były autonomiczne ciągniki do upraw warzyw i sadów oraz roboty firmy AgXeed, usuwające chwasty laserem. Tradycyjne traktory zaskakiwały nowymi rozwiązaniami. Zwiedzający wybierali w takich markach jak Case IH, New Holland, Landini, Iseki, Lovol, Massey Ferguson, John Deere, Tym, LS. Modele zdobywały uznanie za komfort i bezpieczeństwo pracy w sadach, zaskakiwały maksymalnie przeszklonymi kabinami. Nowatorskie rozwiązania do przycinania gałęzi prezentowały m.in.  firmy Grunner i PRO-CNC. Kombajny dbające o jakość owoców i warzyw pokazały m.in. Jagoda  i Weremczuk. Nie brakowało nowoczesnych linii do sortowania i pakowania. Na wielu stoiskach można było zobaczyć, jak pracują. Green Sort prezentował najnowszy stół pakerski w akcji. Wśród maszyn uprawowych wyróżniał się trend mechanicznego pozbywania się chwastów. Automatyczne pielniki, kosiarki cieszyły się popularnością. 

tsw-2024-zdj-04.jpg [133.56 KB] Targi TSW 2024 podkreślają, że ogrodnictwo dąży do innowacji i zrównoważonych rozwiązań, przyczyniając się do efektywnej produkcji i ochrony środowiska.

Branżowy Kongres TSW z ogromnym zainteresowaniem

Sami sadownicy chcą się rozwijać i usprawniać prace w swoich gospodarstwach. Tłumy brały udział w Kongresie TSW. Zrealizowanych zostało aż 9 konferencji, które dostarczyły plantatorom wiedzy na temat unowocześniania prac, a także możliwości obniżenia kosztów produkcji. 80 ekspertów podzieliło się swoją wiedzą m.in. o nawożeniu, nowych odmianach, chorobach i szkodnikach. Konferencje sadownicza, jagodowa, maszynowa, warzywnicza, truskawkowa, szkółkarska, dotycząca odnawialnych źródeł energii i sytuacji w branży, a także Sadownicze Forum Ekonomiczne pozwoliły uczestnikom zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat prowadzenia upraw i handlu.

Wiedza w praktyce na poletkach pokazowych w Targach Kielce 

tsw-2024-zdj-05.jpg [191.09 KB] Podczas TSW można było nie tylko dowiedzieć się wszystkiego o prowadzeniu upraw, ale także zobaczyć, jak zbudować nowoczesne plantacje. Po raz pierwszy w halach Targów Kielce zostały zaaranżowane poletka pokazowe, które cieszyły się wielkim powodzeniem. Pierwsze z sadzonkami jabłoni, gruszek i czereśni prezentowało najnowocześniejsze technologie nawadniania, pomiaru wilgotności i ochrony przed szkodnikami. Drugie poletko przedstawiał nietypowe formy uprawy borówki amerykańskiej, malin i truskawek w tunelach. – Tego typu przestrzeń stanowi najlepszy sposób prezentacji technologii uprawy. W jednym miejscu można dowiedzieć się jak przygotować teren pod uprawę, co jest idealnym źródłem wiedzy dla plantatorów – mówił Przemysław Sarbinowski z firmy iGrow, zajmującej się przygotowaniem infrastruktury. – Jest to pionierski projekt, który ujrzał światło dzienne i  myślę, że będzie on powielany również w kolejnych edycjach tych targów.

Całość wydarzenia imponowała wielu zwiedzającym. Jak podkreślali, udział w TSW był doskonałą okazją do zdobycia wiedzy, nawiązania kontaktów branżowych oraz zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi w dziedzinie sadownictwa i warzywnictwa.

Już zapraszamy na kolejną edycję Targów Sadownictwa i Warzywnictwa, która odbędzie się 22 i 23 stycznia 2025 roku w Targach Kielce.

 

Aktualności
18 stycznia 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa to nie tylko niezwykle ciekawa ekspozycja. Odwiedzający mogą także wziąć udział w branżowych konferencjach.
17 stycznia 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa odbywające się w Targach Kielce przyciągają tłum zwiedzających z różnych stron Polski. W halach przyglądają się innowacyjnym maszynom i poznają ciekawostkami z dziedziny ogrodnictwa.
17 stycznia 2024
Nowością tegorocznej wystawy, której bacznie przyglądają się zwiedzający, są poletka pokazowe drzewne i owocowe. Na pierwszym z sadzonkami jabłoni, gruszek i czereśni zamontowano najnowocześniejsze technologie do nawadniania, pomiaru i ochrony przed szkodnikami oraz niesprzyjającą pogodą. Na drugim poletku goście TSW mogą zobaczyć w tunelach sadzonki borówki amerykańskiej, malin i truskawek w nietypowych formach uprawy.
17 stycznia 2024
Eksperci przekazują mnóstwo potrzebnej wiedzy i wyjaśniają wiele kwestii ważnych dla branży ogrodniczej w czasie Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. W halach Targów Kielce trwają konferencje sadownicza i jagodowa, oraz trzy premierowe - maszynowa, dotycząca odnawialnych źródeł energii i pod hasłem "Przyszłość polskiego ogrodnictwa - strategia zamiast gaszenia pożarów".
17 stycznia 2024
– Mamy rekordową liczbę 424 wystawców, ponad 100 więcej niż przed rokiem, co pokazuje, że niełatwa decyzja o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Kielc, okazała się trafna. Kielce są w centrum produkcji owocowo-warzywniczej, a Targi Kielce są dla nas bardzo gościnne i czujemy się tu bardzo dobrze – mówił podczas oficjalnego otwarcia Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW ich dyrektor Jacek Kłudka.
17 stycznia 2024
Małżeństwo znane z programu "Rolnik szuka żony" oraz popularnych w kraju sadowników można spotkać na stoisku Uni-Farmy podczas dwóch dni Targów Sadownictwa i Warzywnictwa.
16 stycznia 2024
Nowatorskie maszyny, takie jak ciągnik autonomiczny czy kompaktowe ciągniki o unikatowych kształtach kabin, już wjeżdżają do hal Targów Kielce. 424 firmy z 18 krajów zagospodarowuje przestrzeń. Trwa budowa pięciu scen, na których prowadzone będą konferencje w ramach Kongresu TSW. Praca wre, by już rankiem wystawa błyszczała. Targi trwają w środę i czwartek, 17 i 18 stycznia. Bilety na tsw.pl, tu także interaktywna mapa.
08 stycznia 2024
Firma PRO CNC podczas wydarzenia w Targach Kielce zaprezentuje kompleksowe maszyny, które dysponują nawet pięcioma rozwiązaniami. Targi TSW potrwają 17 i 18 stycznia.
03 stycznia 2024
W dobie cyfrowej transformacji także uprawy warzywnicze i sadownicze doświadczają technologicznej rewolucji, która nieustannie przekształca metody pracy. Zmieniają się także okoliczności do prowadzenia gospodarstw – także polityczne i gospodarcze. Te wszystkie kwestie będą poruszone podczas Kongresu w czasie Targów Sadownictwa i Warzywnictwa w Kielcach. W dwa dni, 17 i 18 stycznia 2024, zostanie omówionych szereg kwestii nurtujących plantatorów.
29 grudnia 2023
Już 17 i 18 stycznia 2024 hale Targów Kielce staną się areną największej imprezy branży ogrodniczej w Europie Środkowo-Wschodniej - Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. Zwiedzający zobaczą najnowocześniejsze metody uprawy roślin jagodowych i ziarnkowych na poletkach pokazowych.
28 grudnia 2023
Magdalena, uczestniczka programu dla rolników emitowanego w TVP1, wraz z mężem Jakubem będą gościć na wystawie TSW w Targach Kielce. Znani gospodarze chętnie porozmawiają ze zwiedzającymi na stoisku firmy Uni-Farma w hali D. Wydarzenie odbędzie się 17 i 18 stycznia 2024.
14 grudnia 2023
17 i 18 stycznia 2024 przestrzeń Targów Kielce wypełnią najnowsze rozwiązania do efektywnego prowadzenia upraw warzyw i owoców. Liczni z blisko 400 wystawców zapowiadają prezentację nowatorskich technologii. Jedną z nich jest polska firma Jagoda JPS.
13 grudnia 2023
Polska firma Grunner 17 i 18 stycznia w Targach Kielce zaprezentuje jedyną na świecie maszynę do wbijania betonowych słupów oraz wyjątkową na polskim rynku piłę poziomą.
08 grudnia 2023
Urządzenia i technologie, które są odpowiedzią na zmieniające się warunki prowadzenia działalności sadowniczej i warzywniczej zostaną zanalizowane podczas konferencji w czasie targów TSW, w środę, 17 stycznia w Kielcach.
29 listopada 2023
Przedsiębiorstwo Wanicki Agro przygotowuje na styczniowe targi TSW szeroką i różnorodną ofertę dla producentów warzyw i owoców. 17 i 18 stycznia wśród zaprezentuje m.in. specjalistyczny ciągnik sadowniczy John Deere 5090GN oraz ładowarkę kołową Kramer KL 14.5.
29 listopada 2023
350 wystawców Targów Sadownictwa i Warzywnictwa zaprezentuje najnowsze technologie do prowadzenia upraw. - Podczas dziewięciu branżowych konferencji eksperci przeprowadzą 80 wykładów, paneli dyskusyjnych i debat. Nowością będą poletka pokazowe i poligon, na którym będą pracować urządzenia napędzane elektrycznie i drony. 17 i 18 stycznia w Kielcach wspólnie otworzymy sezon ogrodniczy 2024 – zaprasza Jacek Kłudka, dyrektor targów TSW.
10 października 2023
Sadownicy i plantatorzy warzyw, ogrodnicy i pasjonaci już mogą kupować bilety na największą imprezę tej branży w Europie Środkowo-Wschodniej, która odbędzie się 17 i 18 stycznia 2024 roku w Targach Kielce.  Organizator wydarzenia Oficyna Wydawnicza Oikos rozpoczęła akcję promocyjną Early Birds, która trwa do końca października na stronie www.tsw.pl
23 czerwca 2023
Rozwiązania oszczędzające energię, poletka pokazowe oraz duży kongres z premierowymi konferencjami dla różnych branż – czternasta edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa będzie bogata w nowe propozycje dla producentów owoców i warzyw. Wydarzenie odbędzie się na terenie Targów Kielce w środę i czwartek 17 i 18 stycznia 2024 roku.
11 maja 2023
Firmy już mogą zajmować powierzchnię na najważniejsze wydarzenie branżowe dla producentów owoców i warzyw w Polsce. XIV edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa odbędzie się w Targach Kielce 17 i 18 stycznia 2024 roku. Wystawa rozwija format.
19 stycznia 2023
W trakcie drugiego dnia Targów Sadownictwa i Warzywnictwa w Targach Kielce, podczas panelu dyskusyjnego rozmawiano o szansach, jakich mogą upatrywać polscy sadownicy w programach krajowych i unijnych oraz o tym, z jakimi zagrożeniami przyszło im się zmagać w codziennej pracy.
19 stycznia 2023
- Na wsi każdy chłopiec bawił się traktorem, a z czasem zmieniał zabawki na coraz większe. Dziś my, rolnicy – duzi faceci – przyjeżdżamy oglądać te „zabawki” w Targach Kielce – mówił w drugim dniu Targów Sadownictwa i Warzywnictwa Tomasz Klimkowski z programu „Rolnik szuka żony”. Ulubieniec widzów w Kielcach zachęcał też innych rolników do wzięcia udziału w programie TVP.
19 stycznia 2023
Drugiego dnia Targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW odbyła się konferencja warzywnicza, w trakcie której debatowano nad przyszłością branży, jakością i cenami warzyw oraz ryzyku ich uprawy.
19 stycznia 2023
O Europejskim Zielonym Ładzie, kosztach produkcji, sposobach na zmniejszenie zużycia nawozów i poprawie jakości zbiorów mówili prelegenci konferencji „Ogrodnictwo ekologiczne i zrównoważone” w czasie Targów Sadownictwa i Warzywnictwa w Kielcach. W wykłady i debaty wsłuchiwało się wiele osób.
19 stycznia 2023
Pierwszy dzień Targów Sadownictwa i Ogrodnictwa w Targach Kielce okazał się rekordowy. Aż 7215 osób, ponad tysiąc więcej niż w ubiegłym roku, przebierało w ofercie 311 wystawców w środę, 18 stycznia w Targach Kielce. Drugiego dnia na zwiedzających czeka potężny wybór produktów, trzy branżowe konferencje oraz ekipa programu „Rolnik szuka żony” z uczestnikiem Tomkiem Klimkowskim.
18 stycznia 2023
Polska jest w czołówce producentów malin na świecie i liderem w Unii Europejskiej, dlatego to właśnie uprawie tego owocu poświęcono I konferencję jagodową podczas pierwszego dnia Targów Sadownictwa i Warzywnictwa w Targach Kielce.
18 stycznia 2023
Podczas 13. edycji targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW wśród wielu konferencji znalazła się również prelekcja w całości poświęcona hodowaniu i sprzedaży porzeczki. W konferencji uczestniczyło kilkadziesiąt osób.
18 stycznia 2023
O tym, jak zagospodarować jabłka i znaleźć dla nich zbyt na zagranicznych rynkach mówiono na Konferencji Sadowniczej w Targach Kielce. Prelekcje i debaty w czasie Targów Sadownictwa i Warzywnictwa zgromadziły tłum zainteresowanych.
18 stycznia 2023
311 wystawców bierze udział w największym w branży wydarzeniu w Europie Środkowo – Wschodniej. Na odwiedzających targi rolników, czeka 5 hal i 20 tys. metrów kwadratowych powierzchni.
17 stycznia 2023
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa startują w środę, 18 stycznia o godzinie 9 z prezentacją oferty 311 wystawców i pięcioma branżowymi konferencjami. W wydarzeniu udział weźmie Tomasz Klimkowski, uczestnik popularnego show "Rolnik szuka żony" oraz ekipa redakcyjna programu.
17 stycznia 2023
Ciągniki sadownicze, maszyny, narzędzia, nawozy, a nawet usługi będzie można kupić taniej w czasie Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. Wydarzenie w Targach Kielce odbędzie się już w środę i czwartek, 18 i 19 stycznia. Wstęp jest bezpłatny po rejestracji.
17 stycznia 2023
Podczas Targów Sadownictwa i Warzywnictwa, 18 i 19 stycznia, w Kielcach zwiedzający nie tylko przyjrzą się najnowszym technologiom, ale i zaczerpną potrzebnej wiedzy. W czasie pięciu konferencji głos zabierze 50 prelegentów. Będzie mowa między innymi o Europejskim Zielonym Ładzie i nowej wspólnej polityce rolnej. Wstęp bezpłatny po rejestracji na tsw.pl.
11 stycznia 2023
Traktory do prac w sadach i na uprawach warzyw, kombajny do zbioru, maszyny zastępujące pracę wielu osób zobaczą zwiedzający Targi Sadownictwa i Warzywnictwa w Targach Kielce już 18 i 19 stycznia. Wstęp bezpłatny!
15 grudnia 2022
Producenci warzyw i owoców oraz wszyscy zainteresowani mogą rejestrować się na Targi Sadownictwa i Warzywnictwa w Kielcach. Wstęp w obydwa dni – 18 i 19 stycznia jest bezpłatny. Przyjeżdżający w grupach mogą liczyć na dopłaty do transportu.
22-23.01.2025
    22-23.01.2025