OTOKAR Otomotiv ve Savunma Sanayi A.S.

Opis
OTOKAR to uznana marka autobusów obecna w większości krajów Unii Europejskiej, a początek jej historii sięga 1963 roku.
W bogatej ofercie znajdują się autobusy od 6 m do 21 m długości z pojemnością pasażerską od 26 do 200 pasażerów. W każdym segmencie mamy ciekawy wybór modeli, jednak najszersza paleta autobusów należy do autobusów miejskich i międzymiastowych. Pośród oferowanych wariantów znajdują się takie z napędem 100% elektrycznym, gazowym oraz klasyczne z silnikami diesla.
OTOKAR to specjalista od autobusów MIDI z modelami Navigo i Vectio dostępnymi w wielu wariantach i wielkościach. Sprawdzają się one doskonale w przewozach szkolnych, liniowych, pracowniczych, czy turystycznych.
Szczególnie godnym odnotowania jest fakt, iż każdy model występuje w wersji przystosowanej do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich i to niezależnie czy mówimy o autobusie miejskim, międzymiastowym czy turystycznym.
Marka OTOKAR stale inwestuje duże środki w badania i rozwój. Posiadamy unikalne centrum testów wyposażone m.in. w komorę klimatyczną wraz z hamownią, stanowisko do badań zmęczeniowych nadwozi, laboratorium metali i materiałów, czy komorę do badań zakłóceń elektromagnetycznych.
W 2021 roku wdrożyliśmy kolejną innowację istotną przy budowie nadwozi. To linia technologiczna do wykonywania zabezpieczeń antykorozyjnych nadwozi poprzez całopojazdowe zanurzeniowe lakierowanie w procesie kataforezy. Zdolności produkcyjne zakładów wytwórczych OTOKAR to 5000 autobusów rocznie.
W Europie posiadamy ponad 300 punktów serwisowych zapewniających fachowe usługi naprawcze oraz części zamienne.
Wszystkie oferowane na rynku polskim autobusy spełniają najwyższe normy i standardy. Posiadają homologacje europejskie i objęte są min. dwu letnią gwarancją producenta.
Dostępne rodzaje napędów to:
dla autobusów miejskich - elektryczne, gazowe, diesla
dla autobusów międzymiastowych - gazowe, diesla
dla autobusów turystycznych - diesla
Dostępne modele autobusów miejskich to:
Kent / eKent / Kent CNG- 10.8, 12, 18, 18.75 m
Vectio - 9.2, 10.1 m
Navigo - 7.7, 8.4 m
Centro / eCentro - 6, 6.6 m
Dostępne modele autobusów międzymiastowych to:
Territo - 12, 13 m
Kent LE - 12 m
Vectio / Vectio LE - 9.2, 9.5, 10.1 m
Navigo - 7.8, 8.5 m
Dostępne modele autobusów turystycznych to:
Ulyso - 10.1 m
Navigo - 7.8, 8.5 m
Wyłącznym dystrybutorem autobusów Otokar w Polsce jest firma Bus Trans Technik Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 02-281, ul. Municypalna 45.
eKent.png
Branża
Pojazdy lokalnego transportu zbiorowego
Autobusy turystyczne
Części i wyposażenie autobusów
Pokaż podobne firmy
Marki
OTOKAR