fotowoltaika2.png

Wystawca ENEX z nową umową o współpracy. LONGi i KENO wspólnie dostarczą panele fotowoltaiczne.

26 stycznia 2021
LONGi to jeden z wiodących na świecie producentów paneli fotowoltaicznych. 26 stycznia chińskie przedsiębiorstwo podpisało umowę z jednym z największych dystrybutorów firmą KENO, z siedzibą w Gliwicach. Spółka od lat jest jednym z wystawców targów Enex.

Porozumienie gwarantujące, że 2021 roku dostawy utrzymają się na poziomie 300 MW. To kolejny krok ku rozwojowi długotrwałych relacji oraz umocnieniu współpracy między producentem a dystrybutorem. Warto przypomnieć, że współpraca pomiędzy firmami LONGi Solar i KENO trwa od 2019. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i aktywnej współpracy obu spółek panele fotowoltaiczne produkcji LONGi zwiększają obecnie swój udział w polskim rynku. Według badania Instytutu Energetyki Odnawialnej spółka KENO uplasowała się na pierwszym miejscu pod względem łącznej mocy sprzedanych modułów, tym samym zdobywając udział w ponad połowie lokalnego rynku.

- Biorąc pod uwagę kwitnącą współpracę i potencjał rynku, który rozrasta się z każdym rokiem, chcemy mieć pewność, że będziemy w stanie dostarczyć na rynek krajowy wysokiej jakości moduły produkcji LONGi oraz zwiększyć udział w polskim rynku energii odnawialnej – powiedział Tadeusz Ogarek, dyrektor KENO ds. badań i rozwoju.

Dennis She, wiceprezes LONGi Solar podkreślił zaś, że  - LONGi zawsze dąży do zapewnienia naszym klientom produktów fotowoltaicznych o najwyższej jakości i jak najbardziej konkurencyjnych, co jest wyrazem naszego zaangażowania w dostarczanie czystej i zrównoważonej energii na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że strategiczna współpraca z KENO w jeszcze większym stopniu przyczyni się do umocnienia obecności LONGi na rynku globalnym i pozwoli na zwiększenie możliwości przyspieszenia globalnej transformacji energetycznej – dodał.

(MBr) (źródło PAP)

 

Polecane aktualności
01 marca 2021
W Malkowicach (woj. świętokrzyskie) rozpoczął się montaż pierwszego z dziesięciu wiatraków, które tworzyć będą jedną z największych farm wiatrowych w województwie. Szacuje się, inwestycja może być warta około 150 milionów złotych.
18 lutego 2021
Targi Enex to największe w Polsce wydarzenie dedykowane branży odnawialnych źródeł energii. Towarzyszące mu targi 4Insulation to także jedyna w Polsce wystawa skupiająca się wokół izolacji przemysłowych. Pojawienie się firmy na tych wydarzeniach to gwarancja sukcesu. Rozumiemy jednak, że to duży koszt, dlatego podpowiadamy: skorzystaj z dofinansowania klastra LTPP.
05 lutego 2021
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozstrzygnęło pierwszy etap konkursu na opracowanie samochodów dostawczych o napędzie elektrycznym zasilanym z sieci lub ogniw paliwowych wodorowych. WysokieNapiecie.pl jako pierwsze publikuje wizualizacje czterech zwycięskich projektów.
14 stycznia 2021
14 stycznia ruszyła rejestracja dla osób, które chcą odwiedzić targi ENEX, które już 28 kwietnia rozpoczną się w Targach Kielce. Ta największa w Polsce wystawa energii odnawialnej co roku przyciąga tysiące zwiedzających z branży.
11 stycznia 2021
Tylko 32 proc. Gmin w Polsce zawarło porozumienie z wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska i gospodarki w wodnej w ramach programu „Czyste Powietrze” podaje Polski Instytut Ekonomiczny. W przeliczeniu na liczbę mieszkańców najwięcej wniosków złożono na Dolnym Śląsku.
17 grudnia 2020
Największe w Polsce targi odnawialnych źródeł energii i energetyki tradycyjnej tym razem odbędą się 28 i 29 kwietnia. Gwarantujemy, jednak, że nowy termin nie wpłynie na poziom wystawy.
02 grudnia 2020
W 2020 r. liczba mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce sięgnęła 375 tys.. Ich moc przekroczy 2,5 GW, a produkcja szacowana jest na 1,5 proc. zużywanej w Polsce energii elektrycznej - wynika z raportu Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej (SBF) POLSKA PV.
20 listopada 2020
W kwietniu tego roku Minister klimatu Michał Kurtyka powołał Zespół do spraw Rozwoju Przemysłu Odnawialnych Źródeł Energii i Korzyści dla Polskiej Gospodarki. Będzie to organ opiniodawczy i doradczy ministra właściwego do spraw klimatu oraz energii.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy