Menu - nagłówek (dodatkowe)

Logowanie

PL
wiatrak.png

Raport IRENA: Odnawialne źródła energii rosną w siłę.

19 listopada 2020
Sektor Odnawialnych Źródeł Energii to jeden z najszybciej rosnących rynków na świecie. Jego wartość szacowana jest na biliony dolarów. Najnowsze rozwiązania branży można znaleźć na największym wydarzeniu OZE – targach ENEX.

Międzynarodowa Agencja Energii Odnawialnej (IRENA) opracowuje kompleksowe statystyki dotyczące szeregu zagadnień związanych z energią odnawialną.

Słońce i wiatr z doskonałym wynikiem

Najnowszy raport Agencji, zawierający szczegółowe zestawienie dotyczące wzrostu udziału energii odnawialnej. Globalny udział OZE wzrósł w ubiegłym roku o 7,6 procent. Zdecydowanym liderem jest Azja, której skok stanowi aż 54 proc. całości w dodanej mocy.

Mimo iż ekspansja OZE nieznacznie spowolniła w ubiegłym roku, to i tak całkowity wzrost energii odnawialnej wyprzedził wzrost paliw kopalnianych ponad 2,5-krotne. Energia słoneczna i wiatrowa przyczyniły się do 90 proc. całkowitej mocy odnawialnej dodanej w 2019 r.

Energia solarna dodała 98 GW w 2019 r., z czego 60 proc. wyprodukowano w Azji. Energia wiatrowa wzrosła o blisko 60 GW dzięki wzrostowi w Chinach (26 GW) i Stanach Zjednoczonych (9 GW).

(MBr)

Polecane aktualności
04 maja 2021
Podczas tegorocznych, wyjątkowych targów Enex tradycyjnie przyznano nagrody i wyróżnienia dla najlepszych i najbardziej innowacyjnych produktów. Sprawdź do kogo powędrowała statuetka Enex Award!
28 kwietnia 2021
O innowacyjnych, oszczędnych i wydajnych systemach energetycznych rozmawiali eksperci podczas Targów ENEX w sieci, które odbywają się 28 kwietnia w Targach Kielce
28 kwietnia 2021
Podczas organizowanych wyjątkowo online targów Odnawialnych Źródeł Energii odbyła się bardzo ciekawa dyskusja.
28 kwietnia 2021
Trwa panel poświęcony fotowoltaice i elektronenergetyce. Wśród prelegentów przedstawiciele firm: SolarEdge, SBF POLSKA PV, Fronius, LG, Corab, Nomitech, Jean Muller, KENO, SUNPROFI, SOLGEN i Goodwe
28 kwietnia 2021
Wystartował Enex w sieci - nietypowe wydanie targów Odnawialnych Źródeł Energii. Tym razem wydarzenie odbywa się w formule on-line. Jeśli szukasz energetycznych oszczędności i nowoczesnych rozwiązań – dołącz do nas!
28 kwietnia 2021
Firma Soltec od 11 lat specjalizuje się w doradztwie i sprzedaży systemów magazynowania energii. Aby ułatwić wprowadzenie magazynów do oferty instalatorów, firma stworzyła gotowe zestawy składające się z inwertera i dedykowanej baterii wraz z kompletem wymaganych akcesoriów.
27 kwietnia 2021
Sungrow jest liderem innowacyjności w energetyce słonecznej - instaluje systemy elektryczne w ponad 150 krajach
27 kwietnia 2021
Pełną ofertę firmy będzie można poznać podczas targów Enex w sieci
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy