IMG-5010.jpeg

Polskie Stowarzyszenie Dekarzy partnerem Dach Forum 2027. Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy w nowej hali Targów Kielce

26 sierpnia 2026
Polskie Stowarzyszenie Dekarzy dołącza do grona partnerów Dach Forum 2027. W Targach Kielce podpisano umowę o współpracy, na mocy której PSD przygotuje w nowej hali nr 9 specjalną strefę pokazową. To właśnie tutaj, 28 i 29 stycznia 2027 roku, odbędą się także Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy.

Podpisanie umowy to ważny krok w przygotowaniach do VI edycji Dach Forum & Fasada Forum i jednocześnie wzmocnienie współpracy Targów Kielce z jedną z najważniejszych organizacji reprezentujących środowisko dekarskie w Polsce.

To dla nas bardzo ważna współpraca, która z pewnością podniesie rangę całego wydarzenia. Dach Forum rozwija się niezwykle dynamicznie i chcemy, aby skupiało wokół siebie najważniejsze firmy, organizacje oraz całe środowisko dekarskie. Współpraca z Polskim Stowarzyszeniem Dekarzy jeszcze mocniej ugruntuje pozycję Dach Forum jako najważniejszego wydarzenia branży dachowej w Polsce i jednego z najważniejszych tego typu wydarzeń w Europie – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce.

Polskie Stowarzyszenie Dekarzy zrzesza osoby zawodowo związane z branżą dachową: wykonawców, ekspertów, projektantów, dostawców oraz producentów materiałów budowlanych. Jednym z najważniejszych obszarów jego działalności jest kształcenie młodych rzemieślników oraz podnoszenie kwalifikacji zawodowych dekarzy, blacharzy i cieśli. PSD działa również na rzecz rozwoju i integracji branży, popularyzacji zawodu dekarza, bezpieczeństwa pracy oraz podnoszenia standardów wykonawstwa.

Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy na Dach Forum

Efekty współpracy będą szczególnie widoczne podczas Dach Forum 2027. W nowej hali nr 9 Polskie Stowarzyszenie Dekarzy przygotuje własną strefę pokazową, która stanie się miejscem prezentacji praktycznych umiejętności i dekarskiego rzemiosła.

Jednym z najważniejszych punktów będą Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy, organizowane przez PSD. Rywalizacja młodych fachowców wpisuje się w praktyczny charakter Dach Forum, którego znakami rozpoznawczymi są pokazy na żywo, konkursy, możliwość testowania narzędzi i technologii oraz bezpośredni kontakt z najlepszymi specjalistami w branży.

Przy okazji podpisania umowy przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy odwiedzili również nową halę nr 9 i zobaczyli przestrzeń, w której powstaną strefa PSD oraz arena mistrzostw.

Dach Forum łączy całą branżę

Dach Forum to największe i najbardziej prestiżowe spotkanie branży dachowej w Polsce oraz jedno z wiodących wydarzeń tego typu w Europie. W Targach Kielce spotykają się najwięksi producenci i liderzy rynku, dekarze, blacharze, cieśle, firmy wykonawcze, eksperci oraz organizacje branżowe. Targi łączą biznes z praktyką, a obok prezentacji najnowszych pokryć dachowych, systemów, narzędzi i technologii odbywają się tu setki pokazów, konkursy mistrzowskie i spotkania z ekspertami.

Współpraca z Polskim Stowarzyszeniem Dekarzy wzmacnia jeden z najważniejszych filarów wydarzenia: rzemiosło i rozwój kolejnych pokoleń fachowców. Dach Forum ma być miejscem integrującym całe środowisko: od największych producentów, przez doświadczonych wykonawców i organizacje branżowe, po młodych ludzi rozpoczynających swoją drogę w zawodzie.

VI edycja Dach Forum & Fasada Forum – 28–29 stycznia 2027 roku w Targach Kielce.

(ŁK)

Polecane aktualności
25 czerwca 2026
Nowoczesna przestrzeń, większa swoboda aranżacji stoisk i rozwiązania zwiększające komfort wystawców oraz odwiedzających. Już podczas kolejnych edycji targów Dach Forum, 28-29 stycznia 2027, uczestnicy będą mogli zaprezentować swoją ofertę w nowej hali Targów Kielce. To największa inwestycja w historii ośrodka, która wyniesie możliwości ekspozycyjne wydarzenia na nowy poziom.