Menu - nagłówek (dodatkowe)

Zaloguj się

PL
1637251420412.jpg

„Light the purple” – na znak solidarności z chorymi na nowotwór trzustki

19 listopada 2021
Z okazji Światowego Dnia Raka Trzustki - 18 listopada br. , wiele obiektów w Polsce i na świecie rozświetliło się na fioletowo, na znak solidarności z pacjentami chorymi na raka trzustki. Do akcji dołączyły również Targi Kielce.

Każdego dnia 1,358 osób na świecie jest diagnozowanych z powodu raka trzustki, a 1,277 osób umiera. W Polsce rocznie zachorowuje około 3500 osób. Objawy raka trzustki nie są specyficzne i mogą oznaczać inne problemy zdrowotne, co powoduje, że rak trzustki może zostać zdiagnozowany za późno. Bardzo ważna jest znajomość czynników ryzyka i świadome ich unikanie.

Kampania organizowana jest po raz drugi przez Światową Koalicję na rzecz Raka Trzustki (WPCC), której członkiem jest EuropaColon Polska, a jej celem jest zwrócenie uwagi na czynniki ryzyka i objawy raka trzustki. Tematem tegorocznej kampanii jest czas, który jest kluczowy w szybkiej diagnozie i bezzwłocznym rozpoczęciu leczenia.

W ramach akcji, na fioletowo podświetlono również m.in. budynek Urzędu Miasta Kielce, wiadukt w Gdańsku, Most Śląsko-Dąbrowski w Warszawie i Stadion Wrocław.

Więcej informacji w wydarzeniu na FB: https://www.facebook.com/Rak-Trzustki-EuropaColon-Polska-111337370787949 oraz na stronie https://europacolonpolska.pl/

(MCh)