Aktualności

Klaster Gospodarki Cyrkularnej i Recyklingu współorganizatorem Kongresu Future TexStyle
Pierwsza edycja Kongresu Future TexStyle zostanie poświęcona zmianom w branży tekstylnej związanym z ekologiczną transformacją w Europie. Kongres podzielono na trzy sekcje: Green, Innovation i Business, a program to aż trzy dni rozmów z liderami branży z Polski i innych krajów. W planie są zarówno prelekcje, jak i dyskusje panelowe, w których wezmą udział znani włókiennicy, producenci i specjaliści od zrównoważonego rozwoju.
W trakcie wydarzenia prelegenci zajmą się tematami, które są najbardziej aktualne wśród przedsiębiorców z branży tekstylnej. Program obejmuje m.in. zmiany wynikające z nowych unijnych regulacji, raportowanie w firmach różnej wielkości, recykling tekstyliów, automatyzację i robotyzację w szwalniach, wykorzystanie ekologicznych materiałów, nowoczesne technologie oraz maszyny tekstylne nowej generacji.
Współorganizatorem Kongresu jest Klaster Gospodarki Cyrkularnej i Recyklingu, który od 2012 roku wspiera przemysł surowcowy, integruje branżę i buduje konkurencyjność swoich członków. Klaster zrzesza już blisko 150 organizacji i od 2016 roku ma status Krajowego Klastra Kluczowego, przyznany przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii.
Klaster Gospodarki Cyrkularnej i Recyklingu działa w kilku obszarach, m.in.: gospodarka o obiegu zamkniętym, zielona transformacja, transformacja cyfrowa oraz rozwój kompetencji. Przy organizacji Kongresu Future TexStyle Klaster udzieli wsparcia merytorycznego, organizacyjnego oraz promocyjnego, m.in. poprzez dostarczanie kompetentnych prelegentów oraz rozpowszechnianie informacji o wydarzeniu wśród swoich partnerów.
Future TexStyle towarzyszy Targom My TexStyle, jednemu z najbardziej nowoczesnych wydarzeń technologicznych w tej branży. Ambasadorami targów są Martyna Zastawna oraz Aleksander Kądziela, znany w sieci jako @tapicerwakcji.