116334355cb3dc67d2c1.jpg
Plecakowe Terminale Satelitarne VSAT

KenBIT z nowościami na Salonie Obronnym

12 sierpnia 2015
Radary rozpoznania pola walki, Neptun, VSAD

Firmę KenBIT założyli założona przez byłych pracowników naukowo-dydaktycznych Wojskowej Akademii Technicznej,  współautorów kilku prac badawczo-rozwojowych (m.in. podsystemu jednokanałowego i wielokanałowego radiodostępu simpleksowego, aparatowni wielokanałowego radiodostępu simpleksowego, mikrotelefonu wielofunkcyjnego do radiostacji PR4G i oprogramowania sieci wymiany danych ZT), które zostały wdrożone w wojsku i do tej pory są produkowane przez Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2.

W tym roku na MSPO (1-4 września) i targach LOGISTYKA firma zaprezentuje kilka nowości.

 

Radary Rozpoznania Pola Walki

System ELM-2105  jest rodziną taktycznych radarów rozpoznania pola walki (ELM-2105, ELM-2105ER,

ELM-2105LR) zaprojektowaną dla zapewnienia pokrycia obszaru 360o za pomocą jednego obrotowego radaru. 

Radary ELM-2105 posiadają zdolność wykrywania i identyfikacji znacznej liczby celów. Są to urządzenia lekkie, działające w każdych warunkach pogodowych, przeznaczone do wykrywania, alarmowania i monitorowania ruchów siły żywej i pojazdów w strefie obserwacji. Mogą być instalowane na trójnogu lub na pojazdach.

 

Neptun

Zintegrowany System Łączności NEPTUN został zaprojektowany na potrzeby okrętów MW, umożliwiając optymalne wykorzystanie pokładowych środków łączności radiowej, terminali satelitarnych, urządzeń kryptograficznych oraz systemów  transmisji danych.

Dzięki swej skalowalności, system można instalować na małych jednostkach -

w konfiguracji minimalnej składającej się z prostego układu komutacji (KSR), interfejsów i kilku terminali VT-S, jak też na dużych okrętach, gdzie integruje (oprócz środków łączności zewnętrznej np. VSAT, KF/UKF) także podsystemy teleinformatyczne, transmisji danych oraz łączność wewnętrzną.

 

Plecakowe Terminale Satelitarne VSAT

 

Plecakowe Terminale Satelitarne VSAT zostały zaprojektowane głównie z przeznaczeniem dla jednostek i grup specjalnych oraz pododdziałów rozpoznawczych. Terminale z łatwością umieszcza się w walizkach lub plecakach - są to jedne z najmniejszych i najlżejszych terminali na rynku.