Czyste-Powietrze.png

Program „Czyste Powietrze” zbieżny z założeniami Targów ENEX

11 stycznia 2021
Tylko 32 proc. Gmin w Polsce zawarło porozumienie z wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska i gospodarki w wodnej w ramach programu „Czyste Powietrze” podaje Polski Instytut Ekonomiczny. W przeliczeniu na liczbę mieszkańców najwięcej wniosków złożono na Dolnym Śląsku.

Według analityków PIE na mapie naszego kraju powstają białe plamy programu "Czyste Powietrze". - Tylko 797 gmin, czyli ok. 32 proc. wszystkich gmin w Polsce, zawarło porozumienie z wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska i gospodarki wodnej w ramach programu Czyste Powietrze, który ruszył we wrześniu 2018 r. i ma trwać do 2029 r. - wskazali analitycy, przytaczając dane z 29 grudnia 2020 r. Oznacza to, iż w 115 powiatach (z 380) mieszkańcy żadnej z gmin nie mogą otrzymać dofinansowania na wymianę źródeł ciepła w domu jednorodzinnym.

Popularyzacja programu wśród mieszkańców, a także poznanie ciekawych rozwiązań, które mogą wykorzystać beneficjanci programu „Czyste Powietrze” to założenia targów ENEX Nowa Energia, które odbędą się w Targach Kielce już w kwietniu.

Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej domów jednorodzinnych to cel, który każdy z nas powinien przed sobą postawić – komentują organizatorzy targów.

Najwięcej porozumień w ramach programu „Czyste Powietrze” zawarto w województwach: mazowieckim (113) i wielkopolskim (96), a najmniej w warmińsko-mazurskim (18) i opolskim (13).

- W podziale na powiaty najbardziej aktywne w tym zakresie okazały się gminy w powiecie krakowskim i kieleckim (po 14 porozumień gmin w powiecie) oraz ostrowskim (12 porozumień gmin w powiecie) – wyliczona PIE. Z kolei w przeliczeniu na liczbę mieszkańców, najwięcej wniosków złożono na Dolnym Śląsku (365) i Pomorzu Zachodnim (361); blisko dwa razy mniej w województwach podlaskim (166) i świętokrzyskim (121).

 PAP/ MBr

Polecane aktualności
14 czerwca 2021
Ze względu na dynamiczny rozwój oraz wysokie zarobki branża fotowoltaiczna staje się atrakcyjnym miejscem pracy dla przedstawicieli handlowych. Wiele osób z innych sektorów gospodarki z zaciekawieniem obserwuje rynek odnawialnych źródeł energii, niejednokrotnie planując przebranżowienie.
07 czerwca 2021
Prezydenta Andrzej Duda podpisał tzw. ustawę licznikową. 1 czerwca ma więc wymiar symboliczny dla polskiej energetyki. Jest zapowiedzią ogromnych zmian, czy również dla wystawców Międzynarodowych Tragów Odnawialnych Źródeł Energii?
26 maja 2021
Wydarzenie, które tradycyjnie towarzyszyło Targom ENEX, tym razem odbędzie się online i poświęcone będzie tematowi: „Pompy ciepła na fali renowacji”.
04 maja 2021
Podczas tegorocznych, wyjątkowych targów Enex tradycyjnie przyznano nagrody i wyróżnienia dla najlepszych i najbardziej innowacyjnych produktów. Sprawdź do kogo powędrowała statuetka Enex Award!
28 kwietnia 2021
O innowacyjnych, oszczędnych i wydajnych systemach energetycznych rozmawiali eksperci podczas Targów ENEX w sieci, które odbywają się 28 kwietnia w Targach Kielce
28 kwietnia 2021
Podczas organizowanych wyjątkowo online targów Odnawialnych Źródeł Energii odbyła się bardzo ciekawa dyskusja.
28 kwietnia 2021
Trwa panel poświęcony fotowoltaice i elektronenergetyce. Wśród prelegentów przedstawiciele firm: SolarEdge, SBF POLSKA PV, Fronius, LG, Corab, Nomitech, Jean Muller, KENO, SUNPROFI, SOLGEN i Goodwe
28 kwietnia 2021
Wystartował Enex w sieci - nietypowe wydanie targów Odnawialnych Źródeł Energii. Tym razem wydarzenie odbywa się w formule on-line. Jeśli szukasz energetycznych oszczędności i nowoczesnych rozwiązań – dołącz do nas!