661067880-1650989599500021-8484277050911859424-n.jpg

Autostrada Nowa Infrastruktura 2026 rośnie w siłę. Większa przestrzeń, więcej technologii i widowiskowe pokazy

08 kwietnia 2026
Branża infrastrukturalna ponownie spotka się w Targach Kielce już 8 kwietnia. 28. edycja targów Autostrada Nowa Infrastruktura zapowiada się jako wydarzenie większe, bardziej dynamiczne i jeszcze silniej osadzone w aktualnych wyzwaniach rynku. Tegoroczna odsłona nie tylko zwiększa skalę ekspozycji – rośnie także jej znaczenie jako miejsca realnych rozmów o przyszłości inwestycji drogowych.

W 2026 roku wystawa zyskała powierzchniowo i jeżeli chodzi o liczbę wystawców w porównaniu do minionej edycji. Swoją ofertę zaprezentuje 65 firm na ponad 3000 mkw powierzchni, co przekłada się na szerszą prezentację sprzętu, technologii i rozwiązań dla budownictwa infrastrukturalnego. Na stoiskach pojawią się m.in. maszyny do budowy i utrzymania dróg, pojazdy ciężarowe, technologie związane z inżynierią gruntu i gospodarką wodną, a także innowacyjne rozwiązania wspierające efektywność realizacji inwestycji – w tym zapowiadane premiery sprzętowe.

Dynamika to słowo klucz

Jednak Autostrada to nie tylko statyczna ekspozycja. Kluczowym elementem wydarzenia pozostają dynamiczne pokazy, które co roku przyciągają uwagę zwiedzających. Na zewnętrznych terenach targowych maszyny pracują w realnych warunkach, a pokazy koparek i prezentacje technologii pozwalają ocenić ich możliwości w praktyce. Kulminacją tej części będzie III Finał Polskiej Ligi Operatorów – widowiskowa rywalizacja najlepszych operatorów w kraju, łącząca precyzję, doświadczenie i kontrolę nad ciężkim sprzętem.

Merytorycznie o infrastrukturze podczas AUTOSTRADY

Równolegle targi pełnią funkcję platformy merytorycznej. Program wydarzenia obejmuje konferencje, debaty i spotkania branżowe, koncentrujące się na kluczowych tematach dla sektora – od presji kosztowej i waloryzacji kontraktów, przez cyfryzację procesów budowlanych, po wykorzystanie nowych technologii w zarządzaniu inwestycjami. Jednym z głównych punktów będzie Konwent Zarządców Dróg Powiatowych Województwa Świętokrzyskiego, a także debata „Budownictwo pod presją czasu i kosztów”, poświęcona realiom realizacji dużych kontraktów infrastrukturalnych.

Program wzbogacają także wystąpienia praktyków rynku, którzy podzielą się doświadczeniami w zakresie udziału w przetargach, optymalizacji procesów oraz wykorzystania technologii jako przewagi konkurencyjnej. Coraz większą rolę w dyskusji odgrywa również kompetencja operatorów i znaczenie ich pracy w kontekście efektywności całej inwestycji.

Uzupełnieniem wydarzenia będą Dni Brukarza oraz konkursy branżowe, a także gala wręczenia nagród i wyróżnień, podkreślająca innowacyjność i jakość prezentowanych rozwiązań. Całość tworzy wydarzenie, które łączy aspekt biznesowy, technologiczny i środowiskowy.

Równolegle z Targami Autostrada odbędą się Targi EKOTECH – wydarzenie poświęcone ochronie środowiska i gospodarce odpadami, co dodatkowo wzmacnia kontekst zrównoważonego rozwoju w inwestycjach infrastrukturalnych.

Poprzednią edycję odwiedziło blisko 3000 branżowych zwiedzających. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna odsłona przyciągnie jeszcze większe zainteresowanie – zarówno ze względu na rozbudowaną ekspozycję, jak i program odpowiadający na najważniejsze wyzwania rynku.

 

Polecane aktualności
08 kwietnia 2026
Podczas targów AUTOSTRADA – Nowa Infrastruktura w Targi Kielce trwa wydarzenie skierowane do branży brukarskiej. Dni Brukarza łączą pokazy praktyczne, prezentacje sprzętu oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, przyciągając wykonawców i specjalistów z całej Polski.
16 marca 2026
Podczas targów AUTOSTRADA Nowa Infrastruktura swoją ofertę zaprezentuje firma Raiffeisen Waren, znana przede wszystkim z dystrybucji nowoczesnych maszyn rolniczych. W Kielcach firma zaprezentuje również rozwiązania znajdujące zastosowanie w sektorze infrastrukturalnym – maszyny marki ASHLAND, przeznaczone do prac ziemnych oraz przygotowania terenu pod inwestycje drogowe.
16 marca 2026
Podczas targów Targów Budownictwa Infrastrukturalnego w Targach Kielce odbędą się Dni Brukarza organizowane przez Ligę Mistrzów Operatorów. To wyjątkowa inicjatywa skierowana do wykonawców nawierzchni brukowych oraz firm działających w sektorze infrastruktury drogowej.
14 stycznia 2026
Organizatorzy projektu "Autostrada" zaprosili do współpracy, przy realizacji m.in. działań medialnych związanych z promocją targów, "Arka od Koparek", który od ponad 25 lat pracuje w branży budowlanej. Arek szkoli operatorów i wspiera tych, którzy chcą wejść do "świata ciężkiego sprzętu" odpowiedzialnie – bez błędów i wynikającego z nich zawodowego stresu.
05 stycznia 2026
Autostrada Nowa Infrastruktura to impreza targowa, która skupia się nie tylko na prezentowaniu oferty wystawców, ale także na wydarzeniach towarzyszących, takich jak debaty. Organizatorzy "Autostrady" zaprosili do współpracy merytorycznej kancelarię JDP, jednego z liderów w zakresie doradztwa prawnego i zastępstwa procesowego. Jej przedstawiciele poprowadzą panel ekspercki "Budownictwo pod presją czasu i kosztów: dialog prawa, biznesu i samorządów".
22 grudnia 2025
Boże Narodzenie to czas wyjątkowy dla wszystkich z nas, pełen ciepła, spokoju i wytchnienia. Nowy Rok to z kolei nowe szanse i perspektywy. Pozwólcie Państwo, że z okazji nadchodzących Świąt złożymy Wam serdeczne życzenia.
04 listopada 2025
Podczas targów Autostrada Nowa Infrastruktura 2026 odbędzie się branżowa konferencja „Innowacyjna i bezpieczna infrastruktura komunikacyjna”. Spotkanie organizowane jest przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Kielcach, we współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich, Miejskim Zarządem Dróg w Kielcach oraz Politechniką Świętokrzyską.
03 października 2025
- Już cieszymy się na ten moment, kiedy we wrześniu 2026 roku będziemy witać uczestników MSPO w nowym obiekcie – mówił dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce, podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę hali wystawienniczej w piątek, 3 października. W uroczystości udział wzięli także Prezydentka Kielc Agata Wojda oraz Wojciech Trojanowski, członek zarządu firmy Strabag.