Muzyczna Kuźnia (19-23.02.2024)

Warsztaty Muzyczne: GITARA, BAS, PERKUSJA, WOKAL

Centrum Kongresowe Targów Kielce po raz kolejny stanie się zimową stolicą muzyki za sprawą warsztatów „Muzyczna Kuźnia”!

muzyczna-kuznia-2024-plakat.png [525.93 KB] Podczas 16. edycji „Muzycznej Kuźni”  w ciągu pięciu dni swoje talenty z gry na gitarze elektrycznej, basowej, perkusji oraz ze sztuki wokalnej będzie szkolić blisko sto osób. Zajęcia poprowadzą muzycy znani w regionie, a także wielkie gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Niektórzy z nich związani są z „Muzyczną Kuźnią” od wielu lat.

Muzyczna Kuźnia to doroczne warsztaty muzyczne organizowane przez Dom Kultury Białogon w sercu Kielc. W 2024 roku zajęcia odbędą się od poniedziałku, 19 lutego, do piątku, 23 lutego.

Wśród muzyków, którzy udzielać będą cennych rad i lekcji uczestnikom „Muzycznej Kuźni” są m.in. dr Katarzyna Lisowska, Rafał Pitula, Krzysztof Pitula, Dariusz Jurkowski, dr Wojciech Lipiński oraz Aleksandra Lipińska. 

Zajęcia w Centrum Kongresowym Targów Kielce poprowadzą także gwiazdy polskiej sceny muzycznej:

  • Jacek Królik, muzyk sesyjny i kompozytor współtworzył takie zespoły jak Chłopcy z Placu Broni, Lombard, Tilt, Funk de Nite, Kreszendo,
  • Wacław VOGG Kiełtyka, polski muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista. Współzałożyciel i gitarzysta grupy Decapitated, a także członek blackmetalowej formacji Lux Occulta, współpracował ponadto z wokalistką Renatą Przemyk i zespołem Sceptic.
  • Robert Szewczuga, gitarzysta basowy, kompozytor. Wieloletni członek zespołów Apostolis Anthimos Trio/Quartet oraz Golec uOrkiestra.
  • Mirosław Hady, Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji. Na stałe związany jest z zespołem Golec uOrkiestra, Que Passa, Jacek Królik trio i  Symphonica. Regularnie występuje jako muzyk sesyjny.
  • Katarzyna Lisowska, wokalistka, kompozytorka, trener wokalny, pedagog; wykładowca i wicekierownik do spraw kształcenia w Katedrze Muzyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach,
  • Wojciech Olszak, producent muzyczny, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny, pianista, klawiszowiec i realizator dźwięku.

Zwieńczeniem warsztatów będzie koncert: „Jam Session w asyście mistrzów” w Czerwonym Fortepianie, gdzie spotkają się profesjonalni muzycy, pedagodzy, młodzi artyści stawiający pierwsze kroki w muzykowaniu, a także ich rodziny. Koncert zaplanowano na 21 lutego, o godzinie 20.

Zgłoszenia na warsztaty można dokonać poprzez stronę BILETY24.PL

Więcej informacji na stronie www.muzycznakuznia.pl

19-23.02.2024
    19-23.02.2024