las-expo-2024-dziekujemy-pl.png [25.97 KB]

Las-Expo w blasku najnowszych maszyn i samochodów. Precyzja i bezpieczeństwo pracy przyciągały

las-expo-2024-galeria-01.jpg [172.45 KB] Blisko 71 tysięcy osób odwiedziło targi Las-Expo i towarzyszące im targi techniki rolniczej Agrotech, które trwały od 8 do 10 marca w kieleckim ośrodku wystawienniczym. 23. edycję Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi wyróżniła potężna ekspozycja specjalistycznych samochodów oraz różnorodność najnowszych maszyn do obróbki drewna. Tłumy widzów przyciągały prezentacje pracy na żywo.

- Targi te zajęły ponownie maksymalną powierzchnię, cały przeznaczony dla nich teren. Wśród wielu firm, które z nami współpracują od lat, przyjęliśmy nowych wystawców, między innymi z Estonii i Słowacji – mówił dr Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce. – Prezentowane podczas Las-Expo rozwiązania dla przemysłu drzewnego i branży leśnej są niezwykle nowatorskie. Producenci stawiają nie tylko na precyzję pracy maszyn, ale także na bezpieczeństwo wykonywanych prac. Obie kwestie są szczególne ważne podczas robót w lesie i w czasie obróbki drewna.

Innowacyjne rozwiązania dla branży na Las-Expo

las-expo-2024-galeria-03.jpg [183.00 KB] Podczas targów firmy Januszki i Dawidy zaprezentowały imponujące pojazdy marki Scania i Iveco, a także przyczepy DOLL, wzbogacając swoją ofertę w porównaniu do poprzednich edycji. Firma Hydrofast pokazała przyczepy do zrywki i transportu drewna. Potężne, rozbudowane pojazdy przyciągały uwagę zwiedzających. Nowe mulczery oraz wszechstronne maszyny rolnicze i sadownicze zostały pokazane przez firmę Aurox Forestry Machinery, a główną atrakcją na jej stoisku była przycinarka teleskopowa Kershaw SkyTrim.

Kolejne przedsiębiorstwa jak FIBER oraz RAM-TECH, Wispol prezentowały nowatorskie rozwiązania dla przemysłu tartacznego. Wood – Mizer i Wirex pokazały najnowsze traki w pracy na żywo, dzięki czemu liczni widzowie poznali innowacyjne rozwiązania – od precyzyjnych cięć po zaawansowane technologie.   

Nie zabrakło także nowości technologicznych, jak maszyny zdalnie sterowane do pielęgnacji zieleni i utrzymania terenów leśnych, zaprezentowane przez firmę Energreen. Ponadto, Tehnos zaprezentował leśne kosiarki bijakowe i rozdrabniacze, zaś GRACO - maszyny PALFINGER do przemieszczania ładunków i pracy na wysokości. Zainteresowaniem na stoisku przedsiębiorstwa UTECH cieszyły się rębaki tarczowe oraz rekultywatory leśne. Wrażenie robiło widowiskowe rzeźbienie w drewnie za pomocą pilarek, które zostało wykonane przez fachowców z firm Makita, Husqvarna oraz Stihl.

Nagrody za innowacyjność dla wystawców Las-Expo

Nowoczesne rozwiązania i produkty zostały nagrodzone. Złoty Medal  otrzymał samochód ciężarowy Scania S770 produkowany przez firmę Scania S770 & Zabudowa Januszki Premium Gold Januszki. Także Złoty Medal przyznany został dla pneumatycznego systemu zraszania piły CZ-1/WZM produkowanego przez firmę WIREX Przedsiębiorstwo Prywatne Wiesław Ciura.

Wyróżnienie otrzymał Olej Ekopil 68 BIO – biodegradowalny olej do smarowania prowadnic i łańcuchów pił mechanicznych produkowany przez firmę EKOMAX z Gliwic.

Prezentacja Lasów Państwowych w Targach Kielce  

las-expo-2024-galeria-05.jpg [185.28 KB] Targi Las-Expo 2024 ponownie docenione zostały przez Lasy Państwowe. Dyrektor Generalny objął wydarzenie patronatem honorowym, co świadczy o znaczeniu targów dla polskiego rynku leśnego. Eksperci na stoisku LP przeprowadzili wiele ważnych rozmów, uwagę zwracała także prezentacja nowoczesnych pojazdów leśnych. Tradycją jest, że całe wydarzenie rozpoczyna sygnał Zespołu Sygnalistów Myśliwskich Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych z Radomia oraz uczniów Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku, którym na scenie towarzyszą… sokoły. Występy grup przyciągały uwagę także w czasie wydarzenia – w halach roznosił się wyjątkowy dźwięk myśliwskiego rogu.

Targi Las - Expo 2024 były więc miejscem prezentacji najnowszych osiągnięć i technologii w branży leśnej, a także doskonałą platformą do wymiany doświadczeń i budowania relacji biznesowych. Oczekiwania względem kolejnych edycji są wysokie, a rosnące zainteresowanie tym wydarzeniem potwierdza jego kluczową rolę w branży przemysłu drzewnego i gospodarki zasobami leśnymi.

Zapraszamy na 24. edycję Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO, która odbędzie się od 14 do 16 marca 2025 roku w Targach Kielce.

 

 

Aktualności
11 marca 2024
29. edycja targów Agrotech oraz 23. targi Las-Expo zapisują się jako rekordowe pod względem liczby osób zwiedzających. Od 8 do 10 marca Targi Kielce gościły blisko 71 tysięcy osób z Polski i zagranicy, to o około 2 tysiące więcej niż w ubiegłym roku. Znacznie więcej było też wystawców. Ofertę zaprezentowało 520 firm z 17 krajów, zaś w poprzedniej - 450 z 15 państw. Co było wyróżnikiem wydarzenia to bogactwo rozwiązań rolnictwa precyzyjnego.
08 marca 2024
Mnóstwo spotkań na stoiskach, imponujące maszyny, oblegani youtuberzy - tak upłynął pierwszy dzień targów Agrotech i Las-Expo w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Wystawę zwiedził minister rolnictwa Czesław Siekierski, który chętnie rozmawiał z wystawcami i rolnikami. O efektach kilkumiesięcznej pracy szefowi resortu opowiadał dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.
05 marca 2024
FPM AGROMEHANIKA, Serrat i Kershaw Progress Rail to trzy renomowane firmy specjalizujące się w produkcji maszyn rolniczych, do pracy w lasach i na terenach zielonych. Najnowsze ich propozycje będzie można zobaczyć podczas targów Las-Expo na stoisku firmy Aurox Machinery.
29 lutego 2024
Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi w Kielcach po raz kolejny za prezentują się imponująco. Po ubiegłorocznej rekordowej edycji, tegoroczna przynosi jeszcze większą różnorodność i innowacje.
23 lutego 2024
Wielofunkcyjność lasów, projekty w zakresie ochrony przyrody i innowacji oraz 100-lecie Lasów Państwowych to motywy przewodnie tegorocznej wystawy leśnej instytucji w czasie targów przemysłu drzewnego i gospodarki zasobami leśnymi w Kielcach. Wydarzenie potrwa od 8 do 10 marca.
06 lutego 2024
Trwa sprzedaż biletów online na Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi w Kielcach. Do 7 marca można je kupić na naszej stronie. Wydrukowany bilet umożliwia wejście na teren Targów Kielce przez dedykowane bramy i ominięcie kolejki do kas.
03 lutego 2024
Samochody do załadunku i transportu drewna, pojazdy i urządzenia do ścinania i przycinania, pokazy pracy na żywo traków, rębaków, łuparek oraz pilarek wypełnią targi przemysłu drzewnego i gospodarki zasobami leśnymi. Od 8 do 10 marca w Targach Kielce zaprezentują je cenione w branży firmy.
29 stycznia 2024
- Wierzę, że nasza współpraca przyczyni się do sukcesu Las-Expo 2024 oraz przyniesie obopólne korzyści dla wszystkich zaangażowanych stron – przekazuje w piśmie Witold Kos, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. Instytucja będzie obecna podczas wydarzenia w dniach 8 – 10 marca 2024 w Targach Kielce.
10 stycznia 2024
W środę, 10 stycznia, minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska powołała Witolda Kossa na stanowisko dyrektora generalnego Lasów Państwowych.
06 października 2023
Zekranizowaną historię pierwszego Dyrektora Naczelnego Lasów Państwowych oglądali przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu oraz leśnicy ze Świętokrzyskiego w piątek w sali Omega Centrum Kongresowego.
20 września 2023
Leśnicy z okolic Zielonej Góry w środę gościli w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Jak zaznaczali, miejsce, w którym odbywają się przemysłu drzewnego zrobiło pozytywne wrażenie i mają ochotę wrócić na Las-Expo w marcu 2024.
30 sierpnia 2023
Ostatnie targi gospodarki leśnej zajęły rekordową w historii powierzchnię - dwa razy większą niż w roku poprzednim i był to cały przeznaczony dla tej wystawy teren Targów Kielce. Warto więc już zarezerwować powierzchnię na XXIII edycję, która zostanie przeprowadzona w dniach 8-10 marca 2024.
10 sierpnia 2023
Licznych obserwatorów podczas targów Las-Expo gromadzą pokazy prac traków, rębaków, łuparek i pilarek taśmowych. Rzeźbienie w drewnie  za pomocą pilarek łańcuchowych robi wrażenie.
Patronat Honorowy
Partnerzy Medialni
8-10.03.2024
Godziny otwarcia
 • 08 III 2024
  10:00 - 17:00
 • 09 III 2024
  09:00 - 17:00
 • 10 III 2024
  09:00 - 17:00
  8-10.03.2024
  Godziny otwarcia
  • 08 III 2024
   10:00 - 17:00
  • 09 III 2024
   09:00 - 17:00
  • 10 III 2024
   09:00 - 17:00