Menu - nagłówek (dodatkowe)

Logowanie

PL

Kongres Polityki Miejskiej, Krajowe Forum Miejskiej (14-15.11.2019)

 

Osoby zainteresowane tematyką miejską – przedsiębiorcy, urzędnicy, samorządowcy, przedstawiciele środowiska akademickiego i mieszkańcy spotkają się od 14 do 16 listopada w Kielcach, podczas Kongresu Polityki Miejskiej.

To najważniejsze i największe wydarzenie poświęcone tworzeniu i wdrażaniu polityk miejskich w Polsce. Głównym punktem wydarzenia będą sesje tematyczne poświęcone takim zagadnieniom jak: kształtowanie przestrzeni, mieszkalnictwo społeczne, środowisko czy transport i miejska mobilność. Uczestnicy będą mogli również wziąć aktywny udział w części poświęconej m.in. miastom w nowej perspektywie budżetowejelektromobilnościzieleni miejskiejPPPsmart citiesruchom miejskim czy budżetowi obywatelskiemu.

Oprócz tradycyjnych paneli i sesji, swoją premierę będzie miała Noc wtop – niełatwe drogi do sukcesu. Na koniec pierwszego dnia Kongresu najodważniejsi miejscy urzędnicy i działacze podzielą się z uczestnikami tym, co im nie wyszło i jakie wnioski z tego wyciągnęli. Łukasz Franek, Dyrektor Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie, opowie o perypetiach związanych z wprowadzaniem pierwszej w Polsce strefy czystego transportu. Z kolei Joanna Erbel, obecnie Dyrektorka Biura Innowacji w spółce PFR Nieruchomości odpowiedzialnej za wdrażanie programu Mieszkanie Plus, podzieli się ze słuchaczami problemami, jakie stoją przed miastami chcącymi aktywnie działać w obszarze polityki mieszkaniowej.

Imprezą towarzyszącą Kongresowi jest Hackathon Idea Kielce – przedsięwzięcie skierowane dla entuzjastów programowania i cyfryzacji.

Kongres Polityki Miejskiej dopełniają również takie wydarzenia jak: Miejskie Kino dyskusyjne i organizowane przez Miasto Kielce wizyty studyjne m.in. w Kieleckim Parku Technologicznym i Geoparku Kielce.

Przedsięwzięcie jest organizowane przez Instytut Rozwoju Miast i Regionów wraz z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju.

Wszystkich zainteresowanych tematyką – ekspertów, przedsiębiorców, przedstawicieli sektora publicznego, w tym urzędników i samorządowców, ale także mieszkańców, zapraszamy do Centrum Kongresowego Targów Kielce, w czwartek 14 listopada 2019 roku!

Wstęp bezpłatny po wcześniejszej rejestracji na https://kongres.miasta.pl.

14-15.11.2019
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy
14-15.11.2019