rowery na targach BIKE-EXPO Jubileuszowa edycja KIELCE BIKE–EXPO za nami

Polska premiera złotego roweru Adama Zdanowicza, tor do testowania rowerów elektrycznych, miasteczko ruchu Rowerowego i Wielka Parada Rowerowa – to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowali organizatorzy wystawy. Swoją ofertę zaprezentowało ponad 150 wystawców z 15 krajów świata.

Jubileuszowa edycja kieleckich targów rowerowych

Minęła dziesiąta edycja kieleckich targów rowerowych. - Dla targów KIELCE BIKE-EXPO to wyjątkowy rok. Minęło 10 lat, odkąd zdecydowaliśmy się zaprosić przedstawicieli branży rowerowej do Targów Kielce, i ani przez chwilę nie żałowaliśmy tej decyzji. To dekada spotkań ze wspaniałymi ludźmi: przedsiębiorcami, sportowcami i miłośnikami aktywnego spędzania wolnego czasu – powiedział Prezes Targów Kielce, Andrzej Mochoń. Kielce BIKE-EXPO od lat stanowi miejsce spotkań przedstawicieli branży rowerowej. Podczas tegorocznej edycji swoją ofertę zaprezentowało ponad 150 wystawców z 15 krajów świata. Dla przedstawicieli branży przewidziano konferencje w ramach AKADEMII BIKE EXPO oraz coaching z Janem Kubicą.

akcesoria rowerowe na targach KIELCE BIKE-EXPO Dla producentów przygotowano między innymi zajęcia dotyczące  zarządzania strategicznego, a dla właścicieli sklepów szkolenia związane z rozwojem sprzedaży internetowej, takie jak omnichannel i zagrożeń z nim związanych. W trakcie targów odbyła się także konferencja „Wykorzystania roweru jako środka transportu użytkowego w miastach”, seminarium Szkolenie „Biznes wybiera mediacje” organizowane przez Centrum Arbitrażu i Mediacji przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej oraz spotkania z przedstawicielami stowarzyszeń rowerowych z Tajwanu i Chin. Na stoiskach tradycyjnie pojawiły się najnowsze modele jednośladów, oprzyrządowanie i ubrania. Goście targów mieli możliwość zapoznania się z szeroką ofertą hulajnóg i rowerów elektrycznych. - Cieszymy się, że zaczyna wzrastać zainteresowanie rowerami elektrycznymi w Polsce. Jeszcze nie jest ono masowe, ale bardzo zauważalne. Wszystko wskazuje na to, że wiele modeli „elektryków”, które można było zobaczyć na naszych targach, z powodzeniem będą sprzedawały się w sklepach w nadchodzącym sezonie – powiedział Krzysztof Dylewski, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego. Jednym z gości targów i seminarium pt. „Tajwański przemysł rowerowy”  był ambasador Tajwanu - Weber Shih. Podczas spotkania poruszano tematy tajwańskiej branży rowerowej, doświadczeń tajwańskich marek na polskim rynku oraz współpracy
z tajwańskimi dostawcami z perspektywy polskiej firmy.


Targi otwarte dla wszystkich wielbicieli jednośladów

kieleckie targi rowerowe BIKE-EXPO Tradycyjnie już, ostatni dzień targów został otwarty dla wszystkich fanów dwóch kółek. Przewidziano szereg atrakcji dla przybywających do Kielc gości. Na terenie targów zorganizowane zostało Miasteczko Ruchu Rowerowego i bezpłatna strefa testowa e-rowerów i hulajnóg. Oprócz jazdy, na stoiskach testowych można było zaczerpnąć wiedzy odnośnie zasad ich działania, a także uzyskać porady z zakresu e-bike. Na miłośników starszych modeli jednośladów czekały wystawy: rowerów klasycznych i zabytkowych. Od przedwojennych marki Łucznik do jednośladów z lat 80-tych, pamiątki sportowe – to wszystko będzie można było zobaczyć podczas eventu organizowanego przez Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów SPRĘŻYŚCI i Fundację Wspierania Kultury Sztuki i Sportu SPRĘZYŚCI. Ostatni dzień targów minął pod hasłem spotkań. Do dyspozycji gości byli ambasadorzy targów: Adam Zdanowicz, który podczas polskiej premiery zaprezentował złoty rower Materialize (laureata rowerowego Oskara w Las Vegas) oraz Monika Alimanović, autorka bloga „Cycki na rowerze”, prowadząca kampanię na rzecz profilaktyki raka piersi. Trzeci dzień targów to także spotkanie z Valerjanem Romanovski, rekordzistą Guinessa w jeździe w temperaturze – 100 ֯C. Podczas Dnia Otwartego nie zabrakło także sportowych zmagań. Do Kielc zawitał Bike Atelier MTB Maraton, w którym udział wzięło ponad 500 uczestników. Sportowa sobota w Targach Kielce to także Parada Rowerowa, która tradycyjnie wyruszyła z kieleckiego rynku i poprowadziła do siedziby Targów Kielce. Kolejna edycja KIELCE BIKE-EXPO już za rok.