Druga edycja konferencji i wystawy IDE Świat Pomiarów za nami! Nie zabrakło premier i nowości

ide-2023-galeria-03.jpg [117.41 KB] Drony do oceny stanu powietrza i upraw, do monitoringu obszarów leśnych, do pozyskiwania danych, a nawet do inspekcji budowlanej – te i wiele więcej zastosowań nowoczesnych technologii dronowych zaprezentowano podczas konferencji i wystawy IDE Świat Pomiarów od 23 do 24 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Swoją premierę miał najnowszy skaner laserowy do drona DJI Zenmuse L2 od firmy Navigate.

Specjalistyczne wykłady z udziałem ekspertów

Program konferencji IDE-Świat Pomiarów zaplanowano z podziałem na cztery sesje poświęcone takim obszarom jak: bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe, sieci przesyłowe i transport, rolnictwo i leśnictwo oraz geodezja i budownictwo. W trakcie wystąpień zaprezentowano m.in. system wielowymiarowej diagnozy zanieczyszczeń powietrza z wykorzystaniem roju dronów – MapAIR, wykorzystanie dronów oraz sztucznej inteligencji w procesie inwestycyjnym, w sektorze budownictwa i infrastruktury, a także zaawanasowane pomiary archeologiczne, geodezyjne i budowlane z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych. Tematem prelekcji była również fotogrametria cyfrowa jako narzędzie wspomagające tworzenie cyfrowego bliźniaka oraz zdalne zarządzanie misją z wykorzystaniem automatycznego systemu pomiarowego AutoInvent.

Drony dla rolnictwa

ide-2023 O tym, że technologie dronowe czynią rolnictwo jeszcze bardziej precyzyjnym i wydajnym przekonywali prelegenci konferencji IDE Świat Pomiarów. Drony umożliwiają ocenę stanu upraw, pozwalają na szybkie wyeliminowanie potencjalnych zagrożeń i dokumentację szkód, są wykorzystywane do oprysków i nawożenia, a także przyczyniają się do zwiększania plonów. Podczas wystąpienia Macieja Duszy z firmy Agrisky, można było poznać przykłady wykorzystania europejskich dronów rolniczych ABZ innovation nad polskimi polami. Była to okazja do zapoznania się z rozwiązaniem, jego dodatkowymi funkcjami oraz korzyściami płynącymi z jego zastosowania.

- Do obserwacji upraw, monitoringu stanu roślin, wykrywania chorób, szkodników, a także do oprysków… Dron ułatwia, usprawnia prace, roboty wykonuje bardzo precyzyjnie nad uprawami, nie niszcząc ich, co przekłada się na jakość i ilość zbiorów – mówił  Maciej Dusza z kieleckiej firmy AgriSky podczas konferencji.

Drony rewolucjonizują świat leśnictwa

W trakcie IDE Świat Pomiarów zaprezentowano także nowoczesne technologie dronowe wykorzystywane w leśnictwie do monitoringu, identyfikacji obszarów leśnych, wykrywania pożarów, zwalczania szkodnictwa leśnego, do zbierania danych, a także do dokumentacji. W programie wydarzenia nie zabrakło wystąpienia przedstawicieli Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu oraz przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej. Prelekcja była okazją do poznania m.in. możliwości wykorzystania "małych dronów" w kategorii otwartej w Lasach Państwowych.

Najnowsze rozwiązania dronowe w Kielcach

ide-2023 Dopełnieniem konferencji w Centrum Kongresowym Targów Kielce była wystawa najnowszych technologii i technicznych właściwości dronów, a także prezentacja działań dronów na żywo. Wśród firm, które zaprezentowały swoje rozwiązania były m.in. firma TPI – wiodący dostawca sprzętu pomiarowego na rynku dla budownictwa, geodezji, przemysłu, rolnictwu oraz innych branż, a także Navigate – firma, która od kilkunastu lat dostarcza na rynek polski innowacyjne rozwiązania pomiarowe i zaawansowane bezzałogowe statki powietrzne dla przemysłu. Najnowsze projekty w zakresie bezzałogowych statków powietrznych zaprezentowała grupa JSW Nowe Projekty.

Premiera najnowszego skanera laserowego do drona

W trakcie IDE Świat Pomiarów odbyła się premiera najnowszego skanera laserowego do drona DJI Zenmuse L2 od NaviGate. To innowacyjny skaner laserowy, który łączy ze sobą moduł LiDAR, kamerę mapującą oraz precyzyjny system IMU. Posiada trójosiowy gimbal, który zapewnia mu niespotykaną dotąd dokładność i wydajność, co jest niezbędnym elementem pozyskiwania danych 3D. Sensor Zenmuse L2 w czasie jednego lotu jest w stanie pokryć obszar nawet 2,5 km kw. Dodatkowo, rejestruje aż 5 odbić, dzięki czemu jest niezwykle skuteczny w każdego rodzaju misjach, nawet na terenach o bardzo gęstej roślinności. Po krótkiej prezentacji uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć skaner podczas pracy.

- Takie urządzenie może znaleźć zastosowanie w niemal każdej branży. Na przykład na składowiskach odpadów. Dron może latać nad takim składowiskiem w poszukiwaniu wydobywających się gazów, określić rodzaj tych gazów, a co za tym idzie można stwierdzić czy dane składowisko jest bezpieczne czy grozi wybuchem – opowiadał Piotr Rozenbajgier z firmy NaviGate – możemy to zrobić w bezpieczny sposób, z bezpiecznej odległości, nie wysyłając w takie miejsce człowieka.

Konferencja i wystawa IDE Świat Pomiarów odbyła się w Centrum Kongresowym już po raz drugi.

 


Konferencja IDE - Świat Pomiarów 2023 to 4 obszary tematyczne

  ide-2023-bezpieczenstwo.jpg [36.11 KB]
  ide-2023-sieci.jpg [28.51 KB]
  ide-2023-rolnictwo.jpg [36.29 KB]
  ide-2023-geodezja.jpg [27.84 KB]

 

 

Aktualności
23 listopada 2023
Najnowszy skaner laserowy do drona - DJI Zenmuse L2, który wyróżnia się wyższym poziomem precyzji oraz imponującym zasięgiem zaprezentowała w Centrum Kongresowym Targów Kielce firma NaviGate.
23 listopada 2023
W ostatnich latach fotogrametria multispektralna z użyciem dronów, czyli bezzałogowych statków powietrznych (UAV), stała się kluczowym narzędziem w dziedzinie pomiarów i monitoringu. Ta innowacyjna technologia oferuje szereg korzyści, zwiększając precyzję i efektywność pomiarów, zwłaszcza w obszarze nauk geoprzestrzennych, rolnictwa, leśnictwa czy ochrony środowiska.
23 listopada 2023
- Do obserwacji upraw, monitoringu stanu roślin, wykrywania chorób, szkodników, a także do oprysków… Dron ułatwia, usprawnia prace, roboty wykonuje bardzo precyzyjnie nad uprawami, nie niszcząc ich, co przekłada się na jakość i ilość zbiorów – mówił  Maciej Dusza z kieleckiej firmy AgriSky podczas  konferencji II International Drone Event - Świat Pomiarów w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
23 listopada 2023
Bezzałogowe statki powietrzne wykorzystywane są do rozmaitych zadań i stanowią ważne wsparcie technologiczne w wielu branżach i sektorach gospodarki. Jednym z nich jest geodezja. Obecni podczas International Drone Event eksperci, dzielili się wiedzą m.in. o przepisach prawa, metodach pomiarów i wykorzystaniu dronów do pracy w terenie.
23 listopada 2023
O najnowszych technologiach dronowych, sztucznej inteligencji i systemach pomiarowych rozmawiają specjaliści w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Prezentują drony do oceny stanu powietrza i upraw, do pozyskiwania danych, a nawet do inspekcji budowlanej! Swoją premierę będzie miał najnowszy skaner laserowy do drona DJI Zenmuse L2 - niezwykle skuteczny nawet w obszarach o gęstej roślinności.
07 listopada 2023
Drony do monitoringu oraz identyfikacji obszarów leśnych, a także do zbierania danych i dokumentacji – to tylko niektóre z nowoczesnych rozwiązań dla leśnictwa jakie prezentowane będą już od 23 do 24 listopada w trakcie konferencji i wystawy IDE Świat Pomiarów. Będzie można zapoznać się z działaniem najnowszego skanera laserowgo do drona, który sprawdza się nawet na terenach o bardzo gęstej roślinności.
30 października 2023
Już od 23 do 24 listopada podczas IDE-Świat Pomiarów w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbędzie się premiera najnowszego skanera laserowego do drona - DJI Zenmuse L2, który wyróżnia się jeszcze wyższym poziomem precyzji oraz imponującym zasięgiem. Nowość zaprezentuje firma NaviGate – autoryzowany dystrybutor w Polsce i Złoty Partner marki DJI Enterprise.
25 października 2023
Technologie dronowe są obecnie coraz częściej wykorzystywanym narzędziem w budownictwie. Stosują je firmy budowlane, które chcą poprawić wydajność, zredukować koszty, zwiększyć bezpieczeństwo oraz poprawić efektywność. Korzyści płynące z zastosowania dronów w tym sektorze przedstawią prelegenci konferencji IDE-Świat Pomiarów już od 23 do 24 listopada w Kielcach.
23 października 2023
Zespoły Projektowe w JSW Nowe Projekty posiadają doświadczenie w różnych obszarach branży lotniczej w tym wykonywania lotów BSP poza zasięgiem wzroku do 25kg maks. masy startowej, projektowanie oraz budowę elementów i systemów BSP, a także rozwój oprogramowania stosowanego w BSP. Swoje dokonania zaprezentują podczas IDE-Świat Pomiarów.
05 października 2023
Technologie dronowe umożliwiają nie tylko ocenę stanu upraw, ale również pozwalają na szybkie wyeliminowanie potencjalnych zagrożeń i uzyskanie lepszych plonów. Nowoczesne drony wykorzystywane w rolnictwie to jeden z głównych tematów poruszanych podczas II edycji konferencji IDE-Świat Pomiarów. Zapraszamy do Centrum Kongresowego Targów Kielce już od 23 do 24 listopada.
02 października 2023
Podczas konferencji i wystawy IDE-Świat Pomiarów od 23 do 24 listopada 2023 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce nie zabraknie firmy NaviGate, która zaprezentuje najnowsze oraz najbardziej zaawansowane rozwiązania BSP dostępne na rynku. Będą również specjalistyczne prelekcje o pomiarach w różnych branżach za pomocą dronów.
Patronat Honorowy
Sponsorzy
Patronat Medialny
23-24.11.2023
Godziny otwarcia
 • 23 XI 2023
  10:00 - 16:00
 • 24 XI 2023
  10:00 - 16:00
  23-24.11.2023
  Godziny otwarcia
  • 23 XI 2023
   10:00 - 16:00
  • 24 XI 2023
   10:00 - 16:00