green city expo 2018 Zieleń miejska w Targach Kielce

W Targach Kielce zakończyły się pierwsze targi Green City Expo. Wydarzenie dedykowane jest architektom oraz wszystkim tym, którym zależy na odpowiednim kształtowaniu przestrzeni miejskiej. Siłą targów okazały się konferencje, cieszące się dużą popularnością.

Głównym celem targów Green City Expo jest zwrócenie uwagi na znaczenie tzw. małej architektury w projektowaniu przestrzeni miejskiej. Drugą równie istotną kwestią, na którą położono nacisk podczas wydarzenia jest odpowiednie, przemyślane podejście do gospodarowania terenami zielonymi.

 

green city expo 2018 - galeria 01 „Zieleń potrzebna od zaraz” to jedna z konferencji zaproponowanych przez organizatorów. Przyciągnęła blisko 200 osób z całej Polski, w tym przedstawicieli samorządów, architektów, przedsiębiorców zajmujących się pielęgnacją zieleni miejskiej, a więc wszystkich tych, którzy mają realny wpływ na wygląd miast. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się prelekcja profesora Stanisława Gawrońskiego. Wykładowca warszawskiej SGGW przedstawił gościom koncepcje fitoremediacji, opierającą się na wykorzystywaniu właściwości roślin do oczyszczania środowiska. Konferencję odwiedziła także delegacja z partnerskiego miasta Kielc – ukraińskiej Winnicy. Przedstawiciele Departamentu Zarządzania Zielenią i Usługami Komunalnymi szukali ciekawych rozwiązań, ale także dzielili się swoimi doświadczeniami.

Podczas targów Green City Expo wystawcy mięli także okazję zaprezentować swoje produkty zwiedzającym. Dużym zainteresowaniem cieszyła się oferta firmy Bruno Nebelung, która w Targach Kielce przedstawiła specjalną mieszankę traw do zakładania miejskich łąk kwietnych. Przedstawiciele firmy COMES produkującej wyposażenie placów zabaw oraz skwerów docenili możliwość bezpośredniego spotkania z urzędnikami samorządów oraz reprezentantów innych firm, co umożliwiło nawiązanie kontaktów biznesowych.

Duże zainteresowanie targami oraz towarzyszącym im konferencjom zwiastuje kolejne edycje wydarzenia. Już dziś zapraszamy do Targów Kielce.


Partnerzy

Politechnika Świętokrzyska Urząd Miasta Kielce


Urząd Miasta Kielce        

rejonowe przedsiębiorstwo zieleni Zieleń Miejska
instytut dizajnu    Forum Dobrych Praktyk Rośliny Ozdobne Szkółkarstwo
inteligentne miasta i regiony   smartcity expert eplace zabaw  

Patronat honorowy

marszalek_wojewodztwa prezydent_miasta