EXPOSITIO ()

X Europejski Salon Nowych Technologii dla Muzeów, Konserwacji Zabytków i Dziedzictwa Narodowego EXPOSITIO

expositio

Architektura, edukacja muzealna i transfer wiedzy w cyfrowym świecie tylko podczas EXPOSITIO 2019

Europejski Salon Nowych Technologii dla Muzeów, Konserwacji Zabytków i Dziedzictwa Narodowego EXPOSITIO oraz odbywająca się równolegle Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO już od 10 do 12 czerwca 2019 roku w Targach Kielce.

Polski rynek muzealniczy przeżywa renesans. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego tylko w 2018 roku przewidziało dla muzeów ponad 15 mln złotych. A to jedynie kropla w morzu…pieniędzy.  Spośród wszystkich działających w naszym kraju placówek muzealniczych ponad 100 stanowią muzea kościelne: diecezjalne, zakonne i parafialne. - Jako instytucje kultury mają one rolę nie do zastąpienia, nie tylko w upowszechnianiu zbiorów, ale też animowaniu życia kulturalnego: spotkań, szkoleń, wernisaży, paneli, koncertów. Chodzi, krótko mówiąc, o ewangelizację przez kulturę – powiedział KAI bp Michał Janocha, przewodniczący Rady KEP ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego. Polskie muzea z  powodzeniem wykorzystują unijne dotacje, adaptują dawną architekturę do aktualnych potrzeb i poszerzają ofertę o nowe wystawy. EXPOSITIO to doskonała okazja do zaprezentowania najnowszych rozwiązań i technologii, które stają się niezbędne nie tylko do zabezpieczania dotychczasowych zbiorów, ale przede wszystkim do podnoszenia standardu świadczonych usług.

Do współtworzenia wystawy zapraszamy wszystkie firmy działające na szeroko pojętym rynku architektury i konserwacji zabytków, a także sprzętu multimedialnego oraz urządzeń do badań naukowych i transferu wiedzy w cyfrowym świecie. Targi to doskonała szansa na bezpośredni kontakt z klientem i możliwość perfekcyjnego dopasowania oferty do wymagań odbiorcy. To także miejsce wymiany doświadczeń i aktualizacji wiedzy.

EXPOSITIO i SACROEXPO to wystawy łączące biznes z kulturą, wystawami, festiwalami oraz sztuką sakralną. To jedyne na świecie wystawy podczas których od trzynastu lat wręczany jest medal Papieskiej Rady ds. Kultury Per Artem ad Deum.

 

 


Patronat honorowy:

wspolne-logo-marszalek-wojewodztwa wspolne-logo-prezydent-miasta

 

Patronat medialny:

akcent spotkania z zabytkamia fundacja hereditas