DENTOPOLIS (17-19.05.2024)

Festiwal Stomatologii Praktycznej DENTOPOLIS

Innowacje dla branży dentystycznej na Dentopolis!

dentopolis-zdjecia-01.jpg [264.98 KB] Festiwal Stomatologii Praktycznej Dentopolis zapisał się już złotymi zgłoskami w kalendarzu każdego profesjonalisty z branży. Przez trzy intensywne dni uczestnicy biorą udział w konferencjach, praktycznych warsztatach i spotkaniach, które kształtują przyszłość stomatologii. Stałym elementem wydarzenia są prezentacje najnowocześniejszego sprzętu, zaawansowanych technologii diagnostycznych, a także rewolucyjnych metod leczenia. To wszystko już od 17 do 19 maja w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Najlepsi specjaliści z branży na Dentopolis

Święto branży dentystycznej przyciąga do kieleckiego ośrodka najlepszych specjalistów z tego sektora. To właśnie w Kielcach dzielą się oni swoją wiedzą, doświadczeniem i pasją, tworząc niezwykłą przestrzeń dla rozwoju i wymiany myśli. Okazją do tego są spotkania podczas serii wykładów polskich i zagranicznych specjalistów w dziedzinie stomatologii praktycznej oraz szereg warsztatów i seminariów.  W trakcie nadchodzącego wydarzenia swoją obecność zadeklarowało kilkudziesięciu wybitnych wykładowców zarówno z Polski, jak i z zagranicy. To najwybitniejsi profesorowie reprezentujący różnorodne ośrodki naukowe. Niektórzy z nich to:  Dr n. med. Adrianna ADAMEK-MROZOWSKA z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi,  Dr n. med. Marcin ALUCHNA oraz Dr n. med. Katarzyna BRUS-SAWCZUK z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Prof. dr hab. n. med. Mariusz LIPSKI z Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, a także Lek. dent. Marcin TKACZYK ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Wśród zagranicznych ekspertów nie zabraknie przedstawicieli z takich krajów jak: Holandia, Szwajcaria, Turcja, Włochy, Niemcy, Słowacja, Hiszpania.  To wydarzenie stanowi doskonałą okazję do pogłębienia wiedzy z zakresu stomatologii oraz wymiany doświadczeń z czołowymi ekspertami tej dziedziny.

Bogaty program konferencji, warsztatów i seminariów dla branży dentystycznej

dentopolis-zdjecia-02.jpg [102.86 KB] Trzydniowy program Festiwalu Stomatologii Praktycznej Dentopolis obejmuje różnorodne spotkania, konferencje i wykłady. To doskonała okazja do zdobycia nowych doświadczeń, ciągłego poszerzania wiedzy oraz zgłębiania praktycznych umiejętności. Pierwszego dnia, 17 maja zaplanowano kilka sesji tematycznych poświęconych m.in. standardom nowoczesnej stomatologii, praktyce dentystycznej oraz kontrowersjom w stomatologii. Wśród tematów nie zabraknie kwestii związanych m.in. ze strategią leczenia w warunkach umiarkowanego i zaawansowanego starcia zębów, z innowacyjną metodą nieinwazyjnego leczenia próchnicy i usuwania przebarwień, z błędami, powikłaniami i niepowodzeniami praktycznymi oraz zasadami diagnostyki tkanek przyzębia. Oprócz tego, wieczorne seminaria specjalistyczne i warsztaty praktyczne zapewnią uczestnikom możliwość bezpośredniego praktykowania i doskonalenia swoich umiejętności wraz z ekspertami z branży stomatologicznej. Na sobotę, 18 maja zaplanowano specjalistyczne konferencje na temat m.in. zarządzania niepowodzeniem w leczeniu endodontycznym, nowych trendów w wykonywaniu estetycznych uzupełnień pośrednich i bezpośrednich, klinicznego podejścia do resorpcji wewnętrznych i zewnętrznych oraz podstawowych procedur zabiegów mikrochirurgicznych i plastyki przyzębia. Dodatkowo, poza konferencjami, w innych salach zaplanowano seminaria specjalistyczne oraz warsztaty praktyczne, co zapewni uczestnikom możliwość praktycznego doskonalenia swoich umiejętności. W trakcie trzeciego dnia Dentopolis, 19 maja omówione zostaną m.in. zagraniczne praktyki dentystyczne, mity i fakty w kontekście urazów zębów i leczenia ortodontycznego. Te konferencje stanowią doskonałą okazję do pogłębienia wiedzy i zdobycia nowych umiejętności w obszarze stomatologii. Każda z sesji skupia się na różnorodnych aspektach praktyki stomatologicznej, obejmując zarówno zagadnienia techniczne, jak i kliniczne.

Festiwal firm na Dentopolis

dentopolis-zdjecia-03.jpg [153.81 KB] W przerwach od wykładów, kilkadziesiąt przedsiębiorstw zaprezentuje najnowsze technologie, które mają potencjał zrewolucjonizować codzienną praktykę lekarzy dentystów. W ofercie nie zabraknie m.in. zaawansowanych systemów do diagnostyki obrazowej, inteligentnych narzędzi do planowania leczenia ortodontycznego, technologii druku 3D w protetyce oraz możliwości cyfrowego skanowania jamy ustnej. Dentopolis przez trzy dni zmienia się w pulsujące serce branży dentystycznej, gdzie specjaliści z różnych stron świata łączą siły, dzieląc się wiedzą i doświadczeniami. Festiwal Stomatologii Praktycznej to nie tylko platforma edukacyjna, ale przede wszystkim przestrzeń do budowania wartościowych relacji. Networking, który ma miejsce w kuluarach, na stoiskach czy podczas specjalistycznych warsztatów, sprzyja nie tylko wymianie myśli, ale i współpracy, która często przekłada się na rozwój innowacyjnych technologii i zaawansowanego sprzętu stomatologicznego. Wspólne projekty, dyskusje i konsultacje otwierają nowe perspektywy dla przyszłości branży dentystycznej.

Organizatorem Dentopolis jest Wydawnictwo Kwintesencja.

Agenda i pełny program wydarzenia znajdują się na stronie www.kwintesencja.com.pl/konferencje/dentopolis-2024

 

dentopolis-baner-rabat-bb-hotel-1018x120.png [113.13 KB]

17-19.05.2024
    17-19.05.2024