ŚWIĄTEK Lech Świątek

Opis
Firma Świątek zajmuje się:

1. Produkcją i serwisem silników do ultralekkich samolotów i statków powietrznych.
2. Produkcją i regeneracją wałków rozrządu do wszystkich typów silników spalinowych i hybrydowych.
3. Produkcją hamowni inercyjnych i obciążeniowych.
4. Tuningiem.
5. Działalnością naukową.

Firma Świątek została założona w 1978 roku, w Bydgoszczy, jako serwis Fiata 126p – popularnego „Malucha”. Zbierane przez lata doświadczenia, własny Team wyścigowy i wielka miłość do motoryzacji stały się fundamentem tego, czym firma Świątek jest do dziś. A obecnie to przede wszystkim zakład produkcji wałków rozrządu, hamowni i silników lotniczych – największy tego typu w Polsce.

Posiadamy wysokokwalifikowaną kadrę (mechaników i inżynierów) oraz park maszynowy (ok. 500 m2), m.in tokarki CNC, frezarki CNC, szlifierki CNC. Stosujemy nowoczesne technologie m.in: nawęglanie gazowe, hartowanie indukcyjne, azotonasiarczanie, fosforanowanie. W pracy wykorzystujemy zaawansowane technologicznie oprogramowanie inżynierskie, które służy m.in. do modelowania matematycznego krzywki sportowych wałków rozrządu, konstrukcji silników lotniczych i hamowni.

Produkujemy elementy metalowe w dowolnej ilości, także prototypowe. Możemy wyprodukować każdy rodzaj wałka – seryjny, w wersji sportowej czy do pojazdów już dawno nieprodukowanych ( tzw. OLDTIMERÓW ).

ŚWIĄTEK to rzetelna firma z tradycjami. Zapraszamy do skorzystania z naszego doświadczenia.
Hamownia-smiglowa-bez-tla.jpg
Branża
Naprawa i serwisowanie samolotów
Silniki
Pokaż podobne firmy