plastpol-2024-dziekujemy.jpg [104.81 KB]

Plastpol z międzynarodowymi biznesami. Energooszczędność i zrównoważony rozwój na topie

plastpol-2024-galeria-10.jpg [183.98 KB] Tysiącami pełnych energii rozmów, startujących biznesów oraz dopinanych kontraktów tętniły cztery dni targów Plastpol. Wydarzenie po raz kolejny okazało się największym i najważniejszym w Europie Środkowej spotkaniem służącym rozwojowi branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Na licznych stoiskach prezentowane były najnowsze technologie, linie produkcyjne i surowce. Ofertę 603 firm z 31 krajów Europy, Azji i Bliskiego Wschodu poznało ponad 15 tysięcy osób z różnych stron świata. 

- Polska jest centrum przetwórstwa tworzyw sztucznych w naszej części Europy, więc obecność firmy Engel, światowego producenta maszyn wtryskowych na targach Plastpol jest obowiązkowa – podkreślał Adam Marciniak, Engel Polska. – Całe targi żyją, jest mnóstwo gości na naszym stoisku. Wśród polskich przedsiębiorców są świetne nastroje, wchodzimy na kolejną fajną, zieloną prostą – dodaje.

Optymizm dominował każdego dnia wystawy. - Tu mamy większość klientów w jednym miejscu, co pozwala nam wspomóc naszą sprzedaż. W trzy dni sprzedaliśmy trzy maszyny – zaznaczał Adam Polakowski, BOLE Europe Technology. Z kolei Marta Gościniak z firmy Dopak akcentowała podwójną rolę targów - miejsca nawiązywania relacji i prezentacji najnowszych technologii. - W niedalekiej przyszłości te rozmowy przekształcają się w zamówienia – podkreśla. Vincent Kundrat, Meyer Europe, precyzował: - Ponad połowa z rozmów prowadzonych tu, w Kielcach, owocuje w umowy.  

Energooszczędność w cenie, czyli umowy na Plastpolu

plastpol-2024-galeria-09.jpg [194.22 KB] Wysokotechnologiczne wtryskarki sprzedawali światowi liderzy w produkcji tych maszyn, m.in. Arburg, Engel, BOLE Europe Technology. Wśród kontrahentów są i polscy przedsiębiorcy. Włoski TOYO Europe podpisał umowy na roboty i wtryskarki. Kolejne wtryskarki wyprodukowane przez azjatyckiego producenta Borche sprzedał polski Plastigo. Rokujące rozmowy o dużym potencjale prowadziło polskie przedsiębiorstwo Muehsam. Sortownik do butelek wart kilkaset tysięcy euro słowackiej firmy Meyer prosto z Targów Kielce pojechał do Rumunii.

– Nowatorskie technologie każdego dnia były oblegane. Słowem - kluczem wielu negocjacji była energooszczędność. Jest ogromną satysfakcją dla organizatorów, że zwiedzający znajdują odpowiedź na swoje potrzeby podczas naszego wydarzenia, na stoiskach wystawców – podkreśla Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce.

Zwiedzający poznawali najnowsze propozycje marek m.in. Wadim Plast, Wittmann, Arburg, Sumitomo (SHI) Demag, Engel, TMA Automation, Muehsam, Dopak i Krauss Maffei Technologies, Tools Factory.

Surowce dla zrównoważonego rozwoju branży tworzyw sztucznych w Targach Kielce

Równie potężnym zainteresowaniem cieszyły się oferty produktów do produkcji – granulatów polipropylenowych, regranulatów, dodatków, barwników. Umowy na sprzedaż komponentów linii bio podpisywało polskie Bedeko. Sukcesem zafiniszowało wiele rozmów prowadzonych przez niemiecki Kraiburg TPE, który jest producentem mieszanek TPE dla sektora motoryzacyjnego, konsumenckiego, przemysłowego i medycznego.

Umowę uwidaczniającą zrównoważony rozwój branży podpisały polski ML Polyolefins, największy producent regranulatu PP w Europie Środkowo-Wschodniej, oraz jeden z wiodących europejskich dostawców produktów z tworzyw sztucznych dla gospodarstw domowych, Keeeper Group. Dotyczy ona dostaw około 2 tysięcy ton regranulatu rocznie. Jak podkreślają obie strony, ta współpraca jest efektem dążenia do zrównoważonego rozwoju nie tylko w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, ale sektorów korzystających z tych produktów, jak np. handlowego.

Tworzywa sztuczne w zielonym kierunku. Branżowe dyskusje  w Targach Kielce

plastpol-2024-galeria-25.jpg [175.39 KB] Wokół zrównoważonego rozwoju, energooszczędności i kierunków produkcji i przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce i Europie toczyło się wiele dyskusji. Fundacja PlasticsEurope Polska podczas konferencji „Przemysł tworzyw sztucznych w Polsce i Europie” przedstawiła dane dotyczące sytuacji polskiej branży tworzyw na tle Europy. - Przemysł tworzyw sztucznych to przemysł globalny. Przez wiele lat Europa była głównym producentów tych tworzyw. Obecnie jej udział w światowej produkcji wynosi 14%. Liderem są Chiny. Ilość tworzyw produkowanych globalnie rośnie. W 2022 roku światowa produkcja osiągnęła poziom 400,3 mln ton – przekazywała dr inż. Anna Kozera-Szałkowska, dyrektor zarządzająca Fundacji. Jak podkreślała, budujące są dane dotyczące produkcji cyrkularnych tworzyw sztucznych, która wzrosła o ponad 30%. O wyzwaniach dla recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych dyskutowali eksperci w ramach konferencji przygotowanej przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy oraz Fundację Plastics Europe. O zrównoważonym podejściu w kierunku zielonej transformacji w materiałach polimerowych eksperci dyskutowali podczas konferencji przeprowadzonej przez firmę TMBK PARTNERS. 

Seminarium Techniczne Plastech-Info pod hasłem „Monitorowanie i optymalizacja parametrów procesowych w technologiach przetwórstwa”, które Targi Kielce zorganizowały wraz serwisem tworzywa.pl także dotyczyło wyzwań dla branży. Jak podkreślał Jacek Szczerba, reprezentujący serwis Internetowy www.tworzywa.pl, poruszono wiele kluczowych zagadnień związanych z optymalizacją procesów produkcyjnych, zarówno pod kątem wydajności, jak i energooszczędności, które mają kluczowy wpływ na efektywność ekonomiczną stosowanych technologii przetwórczych.

Omniplast dla Marty Tryc

W czasie targów Plastpol ponownie nagrodzono przedstawicieli przedsiębiorstw wyróżniających się wybitną wiedzą o przetwórstwie tworzyw sztucznych i gumy. O tytuł Omniplasta w konkursie organizowanym przez Targi Kielce wraz z serwisem internetowym www.tworzywa.pl, rywalizowało kilkudziesięciu przedstawicieli firm znajdujących się w gronie wystawców. Po trzech etapach zwyciężyła Marta Tryc z firmy Kraiburg TPE. Otrzymała wyjątkową statuetkę oraz nagrodę główną - bon rabatowy o wartości 8 tysięcy złotych dla firmy. Drugie miejsce zajął Łukasz Kantor reprezentujący Grupę Azoty, otrzymał bon w wysokości 6 tysięcy złotych, zaś trzecie miejsce i bon wartości 4 tysięcy złotych należy do Piotra Matusiaka z firmy Wittman Battenfeld Polska. Na laureatów spadł deszcz gratulacji eksperckiej wiedzy.

Tworzywa sztuczne i sztuka na targach Plastpol

Pierwszy raz podczas targów Plastpol została zorganizowana strefa sztuki. Inicjatorami przedsięwzięcia byli dr Magdalena Laabs oraz inż. Adam Laabs, którzy prowadzą Laabs Art Gallery w Eberswalde koło Berlina oraz firmę inżynieryjną Rolbatch. Unikatowe obrazy olejne rodziny Laabs, a także Beaty Filek, reprezentującej czasopismo „Tworzywa”, Jolanty Kurzeli oraz Claire Dubois wzbudzały wyjątkowe zainteresowanie. Uwagę przykuwały także rzeźby z tworzyw sztucznych, które wykonał Tom Dierick z firmy BEGRA.

- Tak rozbudowana oferta czyni targi Plastpol kompleksowym spotkaniem światowej branży przetwórstwa tworzyw. Zapraszamy za rok, od 20 do 23 maja 2025 roku do Targów Kielce – podkreśla Kamil Perz, dyrektor projektu.

XXIX Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL odbędą się w dniach 20-23 maja 2025 w Targach Kielce. Zapraszamy! 

GAZETA PLASTPOL 2024

Aktualności
10 lipca 2024
Targi Kielce nieustannie dbając o jakość obsługi wystawców i zwiedzających, wprowadzają zmiany, których zadaniem jest ułatwienie poruszania się po terenie w czasie wydarzeń targowych. Od września 2024 hale zostaną w nowy sposób oznaczone.
09 lipca 2024
Od 2021 roku w Unii Europejskiej obowiązuje podatek od plastiku, finansowany z zasobów własnych krajów członkowskich. Stawka wynosi 0,80 EUR/kg niepoddanych recyklingowi odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych. Dyrektor generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych na łamach tworzywa.online rozprawia się z mitami, które narosły wokół tych przepisów.
14 czerwca 2024
- Dzięki szybkiej decyzji Pani Prezydent Kielc Agaty Wojdy, mamy szansę ukończyć budowę nowej hali przed MSPO w 2026 roku - powiedział Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce podczas piątkowej konferencji prasowej w kieleckim ośrodku.
12 czerwca 2024
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę w Berlinie.
05 czerwca 2024
- Jestem dumna – mówi Marta Tryc, która zwyciężyła w tegorocznym konkursie Omniplast. Przedsięwzięcie Targi Kielce organizują z serwisem internetowym tworzywa.pl w czasie targów Plastpol. Wyjątkową statuetkę oraz nagrodę główną – bon na 8 tysięcy dla firmy Kraiburg TPE, którą reprezentuje otrzymała podczas gali Platinum Plast.
23 maja 2024
Około 100 firm z Azji, w tym 76 z samych Chin, prezentuje najnowocześniejsze sprzęty i technologie związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych na trwających w Targach Kielce targach Plastpol. Oferowane przez nie produkty i rozwiązania wzbudzają zainteresowanie polskich i zagranicznych przedsiębiorców, szukających nowych możliwości rozwoju.
23 maja 2024
Konsul generalny Holger Mahnicke rozmawiał z przedstawicielami niemieckich firm podczas największych w Europie Środkowej targów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.
22 maja 2024
Drugiego dnia targów Plastpol, podczas uroczystej gali Platinum Plast, wręczono medale i wyróżnienia za najlepsze produkty i stoiska oraz przyznano nagrody w konkursie Omniplast. Po raz pierwszy w historii zwyciężyła kobieta Marta Tryc z firmy KRAIBURG TPE.
22 maja 2024
Cała branża przetwórstwa tworzyw sztucznych spotkała się w Targach Kielce podczas 28. Międzynarodowych Targów Plastpol. Jednym ze stałych punktów programu wydarzenia jest seminarium Plastech Info organizowane przez wyłącznego branżowego partnera prasowego targów - serwis tworzywa.pl.
22 maja 2024
Wyzwania recyklingu tworzyw sztucznych to tytuł konferencji zorganizowanej przez Klaster Gospodarki Odpadami podczas trwających w kieleckim ośrodku wystawienniczym targów Plastpol. Podczas spotkania eksperci rozmawiali m.in. o trudnościach wynikających z norm recyklingowych.
22 maja 2024
Czy plastik można zastąpić materiałami pochodzenia roślinnego? W jaki sposób przetworzyć odpady z branży budownictwa lotniczego? Czy istnieją innowacyjne, w 100% przetworzone polimery oraz jakie są ich właściwości? Na te i inne pytania odpowiedzieli prelegenci branżowego spotkania podczas Targów Plastpol w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
22 maja 2024
Największy producent regranulatu PP w Europie Środkowo-Wschodniej ML Polyolefins, oraz jeden z wiodących europejskich dostawców produktów z tworzyw sztucznych dla gospodarstw domowych, Keeeper Group podpisały umowę o współpracy na targach Plastpol w Kielcach.
22 maja 2024
Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL w Kielcach to jedno z najważniejszych wydarzeń branży w Europie. Ważnym elementem rozważań o kierunkach rozwoju tej gałęzi przemysłu jest wizja systemu tworzyw sztucznych na starym kontynencie do 2050 roku przedstawiona w mapie drogowej „The Plastics Transition”, której poświęcona jest wystawa na tegorocznych Targach.
22 maja 2024
Targi Plastpol w Kielcach to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy w Europie. 28. edycja przyciąga tłumy zwiedzających, którzy poznają ofertę 603 wystawców z 31 krajów Europy, Azji i Bliskiego Wschodu. Wydarzenie odbywa się w siedmiu halach.
22 maja 2024
Są wśród nich portrety rodzinne, obrazy z kolekcji znanej marki luksusowych samochodów oraz dzieła sztuki, które zdobyły prestiżowe nagrody w międzynarodowych konkursach. W hali wystawienniczej Targów Kielce można podziwiać wystawę Magdaleny Laabs "Tworzywa Sztuczne i Sztuka".
21 maja 2024
28. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL w Targach Kielce tradycyjnie rozpoczęły się od oficjalnego otwarcia w formie konferencji z udziałem ekspertów z Fundacji Plastics Europe Polska oraz firm z branży. Spotkanie było okazją do przedstawienia najnowszych statystyk, trendów oraz wyzwań przed jakimi stoi cały sektor tworzyw sztucznych zarówno w Polsce, jak również w Europie.
20 maja 2024
Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL to jedno z najważniejszych w Europie wydarzeń dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. 28. edycja gromadzi w Targach Kielce 603 firmy z 31 krajów Europy, Azji i Bliskiego Wschodu. Firmy prezentują przełomowe technologie, rozwiązania, materiały i surowce. Co unikatowe, od 21 do 24 maja targowe hale, stają się pracującą fabryką.
20 maja 2024
Dr inż. Anna Kozera-Szałkowska, Dyrektor Zarządzająca Plastics Europe Polska oraz eksperci przedstawią dane dotyczące bieżącej sytuacji polskiej branży tworzyw na tle Europy.
18 maja 2024
Przedsiębiorstwo Danpla specjalizuje się w produkcji opakowań dla przemysłu, od automotive po agd. Zajmuje się doradztwem w tworzeniu rozwiązań opakowaniowych oraz projektuje i produkuje opakowania przemysłowe pod indywidualne potrzeby. Pełną ofertę zaprezentuje w Targach Kielce od wtorku do piątku, 21 - 24 maja.
18 maja 2024
Break Machinery to włoska firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji automatycznych wymienników sit do tworzyw sztucznych. Podczas targów Plastpol, które startują już we wtorek, 21 maja, eksperci pokażą najnowsze osiągnięcie DUO do ciągłej filtracji zanieczyszczonego materiału pod stałym ciśnieniem.
18 maja 2024
Trzy zaawansowane urządzenia: modułowy reometr dynamometryczny Brabender MetaStation, selektywny analizator wilgoci Brabender Aquatrac-V oraz piknometr gazowy do pomiaru gęstości ciał półstałych i stałych Ultrapyc pokaże renomowana firma Anton Paar na stoisku D-78 w Targach Kielce, od wtorku, 21 maja do piątku, 24 maja.
17 maja 2024
WADIM PLAST oraz TOOLPROJECT zaprezentują technologię wytłaczania z rozdmuchem dostarczoną przez japońskiego partnera biznesowego - markę TAHARA należącą do Grupy JSW. Będzie ją można poznawać przez cztery dni, już od wtorku, 21 maja 2024 w Targach Kielce.
15 maja 2024
603 firmy z 31 krajów zaprezentuje najnowocześniejsze technologie, najnowsze surowce i usługi odpowiadające na wyzwania branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy już od 21 do 24 maja w Targach Kielce. Warto jeszcze przed targami zarejestrować swój udział, kupić bilet po przez naszą stronę i poznać rozwiązania, które zrewolucjonizują prace przedsiębiorstw.
13 maja 2024
Maszyny i rozwiązania, które ograniczą zużycie energii elektrycznej w przetwórstwie tworzyw sztucznych na wszystkich etapach procesu produkcji zaprezentuje firma Dopak podczas targów Plastpol, już od wtorku, 21 maja w Kielcach.
10 maja 2024
Wystawie innowacji w przemyśle przetwórstwa tworzyw sztucznych będzie towarzyszyła unikatowa… wystawy sztuki. Od 21 do 24 maja w Targach Kielce każdy zwiedzający będzie mógł zobaczyć dzieła z niemieckiej Laabs Art Gallery. Wyjątkowe obrazy Magdaleny Laabs przyciągną uwagę zarówno branży, jak i miłośników sztuki.  – Prace demonstrują, jak sztuka może inspirować innowacje i wnosić nowe perspektywy do technologicznego świata – zaznacza Magdalena Laabs.
10 maja 2024
Najnowsze rozwiązania i produkty od 21 do 24 maja w Targach Kielce zaprezentuje firma Cortex Chemicals, polski dystrybutor surowców chemicznych działający od ponad 40. lat.
09 maja 2024
Od 21 do 24 maja w Targach Kielce zaprezentuje nowatorskie produkty z serii TECHFIN, czyli najbardziej wysokojakościowe materiały w ofercie. O przygotowaniach do Plastpolu mówi doradca techniczny w ML Polyolefins Hanna Żuraw.
09 maja 2024
10 specjalistów reprezentujących firmy biorące udział w 28. edycji targów Plastpol zmierzy się w ostatnim etapie konkursu OMNIPLAST organizowanego po raz 13. przez Targi Kielce wraz z Serwisem Internetowym WWW.TWORZYWA.PL.
08 maja 2024
Platinum Plast jest prestiżowym konkursem organizowanym w ramach targów Plastpol. - Naszym celem jest uhonorowanie najwyższej jakości produktów, nowatorskich rozwiązań technologicznych oraz osiągnięć w dziedzinie przemysłu tworzyw sztucznych. Zapraszamy wystawców do udziału i zgłoszenia produktów - mówi Kamil Perz, dyrektor projektu Plastpol w Targach Kielce.
07 maja 2024
Tematyka prelekcji będzie dotyczyła przede wszystkim efektywności procesowej i energooszczędności w technologiach przetwórstwa tworzyw sztucznych. Wydarzenie rozpocznie się w środę, 22 maja, o godzinie 10.30 w kapsule E-3 w hali E Targów Kielce. W spotkaniu mogą wziąć udział wystawcy i zwiedzający targi Plastpol.
07 maja 2024
Ten flagowy produkt jednego ze światowych liderów branży hydrauliki siłowej przeznaczony jest do filtracji oleju z jednoczesnym pomiarem klasy czystości i zawilgocenia. Agregatowi UMPC2 045 będzie można się przyjrzeć już od 21 do 24 maja w Targach Kielce. Na Plastpol cały czas trwa rejestracja uczestników.
29 kwietnia 2024
Targi Plastpol to wystawa pełnej oferty dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Ważne miejsce zajmą surowce, dodatki, barwniki. Dodatki procesowe PFAS-free niezawierające związków per- i polifluorowanych oraz siloksanów pokaże firma Permedia.
29 kwietnia 2024
Udział w wystawie Plastpol to dla firmy Wiwax debiut na arenie targowej. Po raz pierwszy polskie przedsiębiorstwo, działające od 2006 roku zdecydowało się na przygotowanie wystąpienia targowego i wybrało wydarzenie w Targach Kielce.
29 kwietnia 2024
Technology Applied to zaawansowana drukarnia 3D, specjalizująca się w produkcji kontraktowej części z tworzyw sztucznych. Podczas targów Plastpol, od 21 do 24 maja, zaprezentuje szeroką gamę technologii.
29 kwietnia 2024
Pośród nowatorskich technologii prezentowanych przez przedsiębiorstwa dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych znajdą się także zaawansowane rozwiązania dedykowane efektywnemu chłodzeniu. Chillery, które przedsiębiorstwo SZE pokaże w Targach Kielce, to najnowocześniejsze urządzenia pracujące w transkrytycznym obiegu na CO2.
29 kwietnia 2024
Energooszczędne maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych zaprezentuje firma Wittmann podczas targów Plastpol, w dniach od 21 do 24 maja, na stoisku w F-11 w hali F. Trzonem tegorocznej prezentacji będzie wtryskarka EcoPower DC wraz z robotem WX142 DC, które do swej pracy wykorzystują prąd stały DC.
26 kwietnia 2024
Przez cztery dni Plastpolu będzie można poznać najnowsze maszyny typu ENERGYLINE, zaprojektowane z myślą o oszczędzaniu energii potrzebnej do produkcji i zasobów potrzebnych do konstrukcji maszyn. Co więcej, eksperci Tools Factory na środę, 22 maja, przygotowują prezentację o nowym sposobie grzania tworzyw i maszynach ENERGYLINE. Na targi zwiedzający cały czas mogą się rejestrować.
24 kwietnia 2024
Polimarky powstały w 1984 roku. Zaledwie dwa lata później przedsiębiorstwo rozpoczęło przetwórstwem tworzyw sztucznych - produkcję rur, która wciąż pozostaje jednym z głównych biznesów. Od ponad 30 lat Polimarky zajmują się compoudingiem, dostarczając materiały dla klientów z najróżniejszych branż w Polsce i Europie. 40 lat istnienia na rynku będą świętować podczas Plastpolu. Na targi zwiedzający mogą się rejestrować.
16 kwietnia 2024
Urządzenie, które TMA Automation zaprezentuje podczas majowych targów Plastpol, ilustruje główne kierunki rozwoju przedsiębiorstwa: etykietowanie IML, overmolding, stanowiska montażowe. Na wydarzenie w Targach Kielce zwiedzający mogą się rejestrować.
16 kwietnia 2024
Podczas targów Plastpol Sumitomo (SHI) Demag po raz kolejny udowodni swoją mocną pozycję w dziedzinie efektywności energetycznej oraz precyzyjnego przetwórstwa tworzyw sztucznych prezentując energooszczędne, kompletne gniazdo produkcyjne oparte na wtryskarce w pełni elektrycznej z serii IntElect2 180/570-250. Na wydarzenie, które potrwa od 21 do 24 maja w Targach Kielce, zwiedzający mogą się rejestrować.
12 kwietnia 2024
Zwiedzający zobaczą model t-win, serwo-hydrauliczną maszynę dwupłytową, której projekt bazuje na wieloletnim doświadczeniu firmy w branży i jest ukierunkowany na maksymalizację efektywności oraz niezawodności produkcji wtryskowej. Na targi Plastpol 2024, które potrwają od 21 do 24 maja, trwa rejestracja uczestników.
05 kwietnia 2024
Rosnąca potrzeba wprowadzenia zmian w przemyśle tworzyw sztucznych w kierunku zrównoważonej produkcji i skutecznych metod recyklingu zainicjowała organizację Konferencji i Warsztatów Networkingowych dla środowiska akademickiego i przemysłowego. Wydarzenie przygotowane przez przedsiębiorstwo TMBK Partners odbędzie się 22 i 23 maja 2024 roku w Targach Kielce.
26 marca 2024
Arburg, ceniony na świecie producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i stały wystawca majowych targów Plastpol w Kielcach, na najbliższą edycję wydarzenia przygotowuje prezentację najnowszej wtryskarki ALLROUNDER 720 E GOLDEN ELECTRIC. Atrakcją na stoisku przedsiębiorstwa będzie pokaz produkcji półlitrowych kufli do piwa w ekspresowym tempie.
19 marca 2024
– Mimo że poziom recyklingu w Polsce jest poniżej europejskiej średniej, to trend jest wzrostowy. W porównaniu do 2018 roku poziom recyklingu wzrósł o 8,7% – komentuje dane Anna Kozera-Szałkowska, dyrektor zarządzająca Fundacji PlasticsEurope Polska, polskiego oddziału europejskiego stowarzyszenia.
11 marca 2024
O zastosowaniu sztucznej inteligencji w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, m.in. w monitorowaniu i kontroli procesu formowania wtryskowego, pisze Paweł Wiśniewski w ostatnim wydaniu Plastecho.
27 lutego 2024
Ośrodki targowe w Polsce i wielu krajach, a także liczni organizatorzy wszelakich eventów troszczący się o środowisko oczekują ekologicznego rozwiązania dla wykładzin. Przedsiębiorstwo, które zaprezentuje najkorzystniejszą technologię w Targach Kielce 10 i 11 kwietnia, znajdzie odbiorców na całym świecie. Czas na zgłoszenia do Targi Kielce Hackathon mija 29 lutego.
29 stycznia 2024
O przygotowaniach do startu i efektach udziału w konkursie Omniplast opowiada czterokrotny laureat Jacek Łyżwa, Key Account Manager w Plastoplan Polska Sp. z o.o. Przedsięwzięcie w ramach Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol organizują Targi Kielce we współpracy z serwisem internetowym tworzywa.pl. Od 1 lutego można się zgłaszać do 13. edycji.
09 stycznia 2024
Przedstawiciele firm wystawiających ofertę podczas XXVIII edycji Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL już mogą się przygotowywać do startu w konkursie OMNIPLAST. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja i docenienie eksperckiej wiedzy dotyczącej tworzyw sztucznych i technologii ich przetwórstwa. Na laureatów czekają nagrody.
02 stycznia 2024
O tym, dlaczego tworzywa sztuczne częściowo wyparły materiały, do których przemysł był wcześniej przyzwyczajony, jak ceramika, szkło czy aluminium oraz o prognozach dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych dyrektor generalny w Polskim Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych Robert Szyman mówił w podcaście "Eko bez kantów" prowadzonym przez Jakuba Pawłowskiego.
11 grudnia 2023
Firma Siemens Financial Services opracowała Index MiU 2023 dla rynku polskiego. Jest to raport obejmujący branże obróbki metali, przetwórstwa tworzyw sztucznych i spożywczą. Wskazuje zdolności do konkurowania przedsiębiorstw m.in. dzięki inwestycjom w maszyny i urządzenia.
23 listopada 2023
Wdrożenie biogospodarki cyrkularnej to wyzwanie dla wielu branż, także dla przemysłu spotkań. Targi Kielce wraz z Fundacją Edukacji i Dialogu Społecznego „PRO CIVIS” organizują wydarzenie, które pozwoli zrobić kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i ekologii. Pierwszy Świętokrzyski Biogospodarczy Hackathon „BioBoosters” odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia 2024 roku. Firmy mogą zgłaszać się do udziału.
19 października 2023
Zmiany w przepisach dotyczących recyklingu to wyzwanie dla firm produkujących wyroby z plastiku. W kontekście Europejskiego Zielonego Ładu, który zakłada, że do 2050 roku UE stanie się neutralna dla klimatu, przemysł przetwórstwa tworzyw sztucznych musi podjąć konkretne działania, by ten cel mógł zostać osiągnięty.
30 sierpnia 2023
Robert Szyman, dyrektor generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych, w wywiadzie dla Polskie Agencji Prasowej omówił prognozy dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Podkreślił rosnącą rolę recyklingu.
24 sierpnia 2023
Organizatorzy targów Plastpol wezmą udział w konferencji Central European Plastics Meeting w Budapeszcie. Wydarzenie 19 i 20 września przeprowadzi węgierska firma konsultingowa myCEPPI, która zajmuje się analizą rynku polimerów.
04 lipca 2023
Szefem stowarzyszenia reprezentującego około 170 największych włoskich firm z branży maszyn do tworzyw sztucznych i gumy, urządzeń pomocniczych i form został jego dotychczasowy wiceprezes Massimo Margaglione. Ta największa we Włoszech i jedna z najbardziej znaczących w Europie organizacji w branży od wielu lat jest obecna na targach Plastpol w Kielcach.

Opinie wystawców

Współpraca

Patronat Honorowy
Wyłączny branżowy patron prasowy:
Patronat internetowy:
Partnerzy i patronaty:
21-24.05.2024
Godziny otwarcia
 • 21 V 2024
  10:00 - 17:00
 • 22 V 2024
  10:00 - 17:00
 • 23 V 2024
  10:00 - 17:00
 • 24 V 2024
  10:00 - 16:00
  21-24.05.2024
  Godziny otwarcia
  • 21 V 2024
   10:00 - 17:00
  • 22 V 2024
   10:00 - 17:00
  • 23 V 2024
   10:00 - 17:00
  • 24 V 2024
   10:00 - 16:00