Prelegenci

Wojciech-Ostrowski.jpg
Politechnika Warszawska, Wydział Geodezji i Kartografii
Pilarska-Mazurek.jpg
Politechnika Warszawska, Wydział Geodezji i Kartografii
Krzysztof-Bakula.jpg
Politechnika Warszawska, Wydział Geodezji i Kartografii
zdjecie-Agnieszka-C.jpg
Politechnika Świętokrzyska, Wydział Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki
Szymon-Sobura.jpg
Politechnika Świętokrzyska, Wydział Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki
TLipecki-22.jpg
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska
Sebastian-Margalski.jpg
Zurad Sp. z o.o. , Polska Grupa Zbrojeniowa
Do wydarzenia pozostało...
Podziel się wydarzeniem

O dronach w świecie pomiarów. Konferencja i wystawa w Kielcach

Dynamiczny rozwój technologii i wysoka precyzja dronów sprawia, że bezzałogowe statki powietrzne znajdują zastosowanie w wielu obszarach m.in. w branży budowlanej, transportowej, kosmicznej, rolniczej, rozrywkowej, reklamowej, turystycznej i ubezpieczeniowej. Na szczególną uwagę zasługuje wykorzystanie technik dronowych do specjalistycznych pomiarów. Właśnie na tej kwestii skupili się organizatorzy wydarzenia International Drone Event – Świat Pomiarów w Kielcach – dwudniowej konferencji dronowej, składającej się z części: merytorycznej - panelowej oraz wystawowej.

Każdy, kto chce wziąć udział w wydarzeniu, musi się zarejestrować.

Zgłoś udział w konferencji

Specjalistyczne wykłady z udziałem ekspertów

W programie konferencji nie brakuje specjalistycznych wystąpień z udziałem ekspertów i praktyków. Wykłady pierwszego dnia IDE – Świat Pomiarów odbędą się w dwóch sesjach tematycznych: administracja i nauka oraz przemysł. W otwarciu wydarzenia udział weźmie prof. dr hab. Jacek Semaniak, prezes Głównego Urzędu Miar, który zaprezentuje  działalność badawczo-rozwojową instytutu. Prelegentami konferencji będą także Maciej Włodarczyk, kierownik Działu Koordynacji Operacji Bezzałogowych Statków Powietrznych z Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Patryk Wróblewski z Katedry Rozpoznania Obrazowego Wojskowej Akademii Technicznej, Dariusz Werschner, pełnomocnik Ministra Infrastruktury do spraw Bezzałogowych Statków Powietrznych  oraz przedstawiciele Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Tematy prelekcji dotyczyć będą między innymi przestrzeni powietrznej dla Bezzałogowych Statków Powietrznych, działań Ministerstwa Infrastruktury na rzecz rozwoju branży dronowej oraz opracowań fotogrametrycznych i teledetekcyjnych.

Z kolei prelegentami przemysłowej sesji będą między innymi Jacek Krawiec z firmy RIEGL/ Laser-3D.pl, Grzegorz Łobodziński z Fotoacc, dr hab. inż. prof. Tomasz Lipecki z Akademii Górniczo Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Radosław Zych z Akademii UAV PISB. Podczas spotkania omówione zostaną m.in. aktualne możliwości techniczne systemów skaningowych w zastosowaniu na bezzałogowych statkach powietrznych, kwestie pomiarów multispektralnych w rolnictwie i leśnictwie, perspektywy rozwoju budownictwa tunelowego w Polsce oraz wykorzystanie Systemów Bezzałogowych Statków Powietrznych w geodezji i budownictwie.

Możliwości dronów w geodezji, kartografii, przemyśle i agrotechnice

Program drugiego dnia konferencji dronowej jest równie bogaty. Zaproszeni prelegenci szczegółowo wyjaśnią możliwości wykorzystania dronów dla celów geodezyjnych i kartograficznych, zaprezentują polski system SARUAV w praktyce, streaming live z dronów dedykowanych dla służb oraz pomiary przy pomocy Bezzałogowych Statków Powietrznych w przemyśle, budownictwie, geodezji i agrotechnice. Oprócz przedstawicieli Politechniki Warszawskiej, swoje wystąpienie będą mieli również m.in. Karol Chade z Akademii UAV PISB, Mariusz Naumienko i Łukasz Folwarski z IWING Sp. z o.o, a także Wojciech Gruźliński z aeroMind PISB.

Najnowsze rozwiązania dronowe w Kielcach

Dopełnieniem konferencji w Centrum Kongresowym Targów Kielce będzie wystawa najnowszych technologii i technicznych właściwości dronów, a także prezentacja działań dronów na żywo. Dzięki temu każdy uczestnik wydarzenia sprawdzi, jakie możliwości dronu wykorzysta we własnej działalności.

Wśród firm, które zadeklarowały swoją obecność są: TPI – wiodący dostawca sprzętu pomiarowego na rynku dla budownictwa, geodezji, przemysłu, rolnictwu oraz innych branż, Laser-3D.pl, przedsiębiorstwo, które zajmuje się m.in. wdrażaniem systemów pomiarowych oraz Navigate – firma, która od kilkunastu lat dostarcza na rynek polski innowacyjne rozwiązania pomiarowe i zaawansowane bezzałogowe statki powietrzne dla przemysłu.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w konferencji wydarzenia, obowiązuje rejestracja poprzez stronę: https://www.targikielce.pl/ide

Zapraszamy do udziału w International Drone Event - Świat Pomiarów już od 24 do 25 listopada 2022 roku.

Partner medialny
Aktualności
26 lipca 2022
Swoje wystąpienie podczas konferencji International Drone Event Świat Pomiarów już 25 listopada będzie miał Sebastian Margalski z firmy ZURAD, który opowie o streamingu live z dronów.
08 lipca 2022
IDE Świat Pomiarów to wydarzenie, podczas którego będzie można poznać najnowsze rozwiązania pomiarowe dla geodezji oferowane przez firmę NaviGate z Krakowa. Oferta przedsiębiorstwa zaprezentowana zostanie od 24 do 25 listopada 2022 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
18 maja 2022
Główny Urząd Miar, jako Partner Honorowy IDE Świat Pomiarów, będzie obecny na czerwcowym wydarzeniu w wielu aspektach. Jednym z nich będzie wystąpienie Prezesa GUM prof. dr hab. Jacka Semaniaka, który przedstawi prezentację dotyczącą działalności badawczo-rozwojowej instytucji. W wydarzeniu, które odbędzie się w Targach Kielce już 1 i 2 czerwca, udział weźmie również Dyrektor Generalny Urzędu Piotr Ziółkowski.
12 maja 2022
To tytuł prelekcji przygotowanej przez Macieja Włodarczyka – kierownika Działu Koordynacji Operacji Bezzałogowych Statków Powietrznych Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. W jej trakcie opowie on o bezzałogowych statkach powietrznych i regulacjach dotyczących ich użytkowania.
11 maja 2022
Precyzja dronów w wykonywaniu technik pomiarowych powoduje, że coraz częściej zastępują one klasyczne metody pomiarowe w wielu obszarach, w tym m.in. w geodezji czy w budownictwie. Zastosowanie BSP zaprezentowane zostanie podczas International Drone Event – Świat Pomiarów – czerwcowego wydarzenia dronowego organizowanego w Kielcach.
09 maja 2022
„Synergiczne połączenie dronów i sztucznej inteligencji dla poszukiwania osób zaginionych. Polski system SARUAV w praktyce” – to temat prelekcji, jaka odbędzie się drugiego dnia International Drone Event Świat Pomiarów w Targach Kielce. Jej autorem jest Wojciech Gruźliński z firmy AeroMind.
04 maja 2022
Dwa dni konferencji, dwie sesje tematyczne i kilkanaście specjalistycznych wystąpień – tak w skrócie zapowiada się spotkanie dronowe pn. International Drone Event - Świat Pomiarów, które odbędzie się już od 1 do 2 czerwca br. w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
29 kwietnia 2022
W strefie pokazów dynamicznych w Targach Kielce zaprezentowano nowoczesne drony firmy SKY-HERO,DJI oraz Parrot. Najnowocześniejsze rozwiązania dronowe zaprezentowane zostaną również podczas International Drone Event - Świat Pomiarów - wydarzenia poświęconego Bezzałogowym Statkom Powietrznym.
11 kwietnia 2022
Przedstawiciele administracji rządowej, przedsiębiorców i środowiska naukowego spotkali się w Centrum Kongresowym Targów Kielce podczas Kongresu „Metrologia – szansa i wyzwanie przyszłości”. Wydarzenie odbyło się w ramach Targów Przemysłowej Wiosny.
14 marca 2022
Celem International Drone Event IDE - Świat Pomiarów jest zaprezentowanie możliwości bezzałogowych statków powietrznych w wielu branżach, a także precyzji dronów w pracach pomiarowych. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Głównego Urzędu Miar.
17 lutego 2020
Podczas wydarzenia skupionego włącznie na branży BSP spotkać będzie można zespół AGH Solar Plane studenckie koło naukowe działające przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, który liczy aż 60 członków.
22 czerwca 2018
Specjalna strefa lotów i pokazy umiejętności najnowszych bezzałogowych statków powietrznych to jedna z atrakcji trwających właśnie premierowych Targów International Dron Event – annual – jedynego tego typu wydarzenia w Polsce.
22 czerwca 2018
Małe, zwinne, mogą dotrzeć w każde miejsce. Pomagają, ułatwiają prace, dostarczają danych, redukują koszty. Podczas konferencji International Drone Event - annual profesjonaliści wielu branż zaprezentowali najnowsze i profesjonalne rozwiązania wykorzystania dronów przez rynek komercyjny.
19 czerwca 2018
DJI to obecnie potentat na rynku dronów. Zasłynął z konsumenckiej serii Phantom a także z przemysłowych dronów serii Matrice. Podczas Targów IDEa zaprezentowane zostaną wszystkie najważniejsze modele tej marki , będzie można również zobaczyć jak radzą sobie w akcji.
19 czerwca 2018
"Wznosimy termowizję na najwyższy poziom - nowości marki Flir w zakresie kamer termowizyjnych dla dronów" - to temat prelekcji, którą podczas konferencji na Targach IDEa przedstawi firma EuroProGroup