DACH FORUM (12-13.01.2024)

III Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM

Trzecia edycja Dach Forum pobiła wszelkie rekordy! Prawdziwe święto rzemiosła w Targach Kielce!

dach-forum-2024-galeria-48.jpg [187.53 KB] Ponad 24 tysiące sprzedanych wejściówek, blisko 150 wystawców, dwa dni wielkich dekarskich emocji i 100% prawdziwego rzemiosła. Tak w wielkim skrócie wyglądał trzeci Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum 2024. Nie zabrakło premierowych produktów, branżowych nowości i całej masy pokazów.

– Tegoroczne spotkanie branży dachowej wygląda bardzo okazale. Wśród 150 wystawców obecni są liderzy rynku pokryć dachowych z ośmiu krajów świata m.in. z Francji, Polski, Czech, Niemiec, Słowenii i Litwy. W programie zaplanowanych jest ponad 20 premier produktowych, wiele merytorycznych wydarzeń, kongresów, finały ogólnopolskich konkursów oraz ciekawych prelekcji. Nie zabraknie również atrakcji dla pań i dzieci – mówił dr Andrzej Mochoń, Prezes Zarządu Targów Kielce podczas oficjalnego otwarcia. W trakcie gali po raz pierwszy wręczono medale i wyróżnienia za produkty i stoiska targowe dla firm prezentujących najnowsze osiągnięcia technologiczne oraz szeroką ofertę produktów i usług.

Ponad 20 premierowych produktów Na Dach Forum w Kielcach

dach-forum-2024-galeria-01.jpg [234.36 KB] Przez dwa dni zaprezentowano setki, a nawet tysiące produktów i usług, w tym ponad 20 premier. Na tegorocznym Dach Forum pokazano najnowocześniejsze rozwiązania, w tym elementy konstrukcji dachu, czy technologie niezbędne do ich wykorzystania. Targi Dach Forum były miejscem premiery PBC Panels - nowej marki w Grupie Blachotrapez, będącej rewolucją zapewniającą harmonię pomiędzy bezpiecznym dachem, a nowoczesną fotowoltaiką. Na stoisku Budmat również panowały wielkie emocje związane z premierą nowego produktu – najbardziej płaskiej spośród dwumodułowych blachodachówek panelowych Garda. Prawdziwa rewolucja i systemowe rozwiązania, wpływające na komfort użytkowania zaprezentowała także marka Corotop. Obok nich światło dzienne ujrzały także produkty takich firm jak: Swisspearl Polska, IVT, VELUX, Widopan, REGAMET, Lotom Dronem Śląski Ośrodek Szkoleniowy, Altum, CREATON Polska, Electrotile, czy Sodra Polska. – Targi naprawdę robią wrażenie, a ilość wystawców i zwiedzających sprawiają, że na pewno wrócę tu za rok – mówił jeden z tysięcy dekarzy obecnych na Dach Forum.

Dwa dni targów i dwa finały konkursów podczas Dach Forum

Za nami Wielki Finał 4. edycji konkursu Mistrz Dekarstwa organizowanego przez firmę Blachotrapez Sponsora Strategicznego targów Dach Forum. Emocji nie było końca, a zwycięzca - Piotr Dela odjechał nagrodą główną - samochodem ISUZU D-Max. W uroczystej gali Blachotrapez wręczono również nagrody 16-stu Wojewódzkim Mistrzom Dekarstwa. Drugiego dnia targów Dach Forum arenę zmagań przejęli uczestnicy konkursu Dach Masters. W rywalizacji duetów ciesielskich najlepsi okazali się bracia Wachniccy: Kacper i Szymon, do których trafiły nagrody główne ufundowane przez Sponsorów konkursu firmy: Mafell i Corotop. Drugie miejsce zajęli Janusz Królak i Marcin Ruszpel, a trzecie Michał Jakubowski i Jacek Mikołajczyk.

Dach Forum pełne widowiskowych pokazów i ciekawych prelekcji!

dach-forum-2024-galeria-31.jpg [146.89 KB] W Strefie Rzemiosła, najwybitniejsi fachowcy z branży dekarskiej, blacharskiej i ciesielskiej prezentowali swoje niezrównane umiejętności. Gospodarzem tego wyjątkowego wydarzenia był Ogólnopolski Cech Dekarzy, Blacharzy i Cieśli Wiecha. Spektakularne pokazy i mistrzowskie przedstawienia zaprezentowały m.in. ekipy: MetalManiaka, Antyfarmers, Macieja Dekarza, PREFA oraz Akademii Ciesielstwa. – Zawsze marzyło mi się, aby dekarze, blacharze i cieśle mieli swoje święto. Dzięki zaangażowaniu i współpracy Targów Kielce, Akademii Ciesielstwa, którą reprezentuję, Sponsorów, Wystawców i co ważne całej Braci Dekarskiej udało się właśnie w Kielcach takie prawdziwe święto stworzyć. Jestem naprawdę dumny po tych trzech edycjach z tego, czego wspólnymi siłami dokonaliśmy. Obracając się wśród tysięcy fachowców często słyszę z ich ust, że brakowało czegoś, co tę branżę łączyło i tym czymś stały się właśnie targi Dach Forum – mówił ich współorganizator, Michał Sadko z Akademii Ciesielstwa. Ważnym punktem styczniowego kongresu były wykłady fachowców i specjalistów od pokryć dachowych. Na scenie głównej przez dwa dni poruszono tematy dotyczące technik pracy, najczęstszych błędów popełnianych na dachach, bezpieczeństwa na dachach, nowoczesnych technologii oraz prawa budowlanego. Eksperci przez dwa dni przekazywali cenne informacje dla dekarzy, blacharzy i cieśli. Wystawę odwiedził m.in.  Bogdan Bosak z Chicago Metal Supply, który opowiedział o historycznych reprodukcjach projektów blacharsko-dekarskich z miedzi w USA. Ponadto na scenie pojawili się inż. Dariusz Nowicki, który wyjaśni kwestię "Komin - czyj Ci on jest?" oraz inż. Krzysztof Patoka. Wystąpienia branżowych autorytetów uzupełniły prezentacje Sponsorów Targów Dach Forum firm: Blachotrapez, Blachy Pruszyński, Corotop, Budmat, Velux, Fakro, Ruukki, BMI Polska.

Pudzian i inni znani sportowcy na Dach Forum

Jednym z gości pierwszego dnia targów był Mariusz Pudzianowski, który przez kilka godzin rozdawał autografy i podpisywał kalendarze na stoisku firmy Blachy Pruszyński, której jest Ambasadorem. – To już moja trzecia wizyta na targach Dach Forum i zawsze te spotkania z kibicami wspominam miło – mówił były strongman. Z kibicami, których wśród dekarzy nie brakuje, spotkali się również inni ambasadorzy tej marki: aktualny mistrz Europy wagi junior ciężkiej Michał Cieślak i medalista Igrzysk Olimpijskich, a obecnie zawodnik MMA Damian Janikowski. Na stoisku firmy EUROUTIL obecny był z kolei Michał Pasternak – polski zawodnik mieszanych sztuk walki. Nie lada gratką dla Pań i dzieci odwiedzających targi była Strefa Fun&Beauty, przygotowana przez Grupę Pruszyński.

Reklama

Aktualności
13 stycznia 2024
Drugie miejsce zajęli Janusz Królak i Marcin Ruszpel, zaś trzecie Michał Jakubowski i Jacek Mikołajczyk! Laureaci otrzymali nagrody o wartości około 100 tysięcy złotych ufundowane przez firmy Corotop Sponsora Srebrnego targów Dach Forum oraz Mafell.
13 stycznia 2024
Dach Forum to wydarzenie iskrzące fachowością! Przez całą sobotę zwiedzający mogli wysłuchać ciekawych prelekcji, cenne informacje przekazywali doświadczeni eksperci.
13 stycznia 2024
13 firm zaprezentowało w Targach Kielce aż 17 premierowych produktów, pośród których znalazły się nowoczesne rozwiązania zarówno w zakresie elementów konstrukcji dachu, jak i stosowanej technologii. W kieleckim ośrodku nowości chętnie oglądali zwiedzający, którzy jak co roku tłumnie przybyli na trzeci już Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum.
13 stycznia 2024
Premiery i nowości produktowe, występy artystyczne, pokazy i prezentacje oraz rozstrzygnięcia konkursów, to główne z atrakcji jakie przygotowano dla odwiedzających drugi dzień targów Dach Forum! Spotkania w Targach Kielce z pewnością będą pełne inspiracji dla wszystkich branżowych profesjonalistów, a również dla kobiet i dzieci.
12 stycznia 2024
Dwudniowy Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM przyciąga tłum fachowców z różnych stron kraju! Gości przyciągają pokazy w Strefie Rzemiosła, mistrzowie prezentują wyjątkowe umiejętności i talenty.
12 stycznia 2024
Wiodący producenci dachów, okien dachowych, materiałów i narzędzi wykorzystywanych przez dekarzy, blacharzy i cieśli prezentujący się targach Dach Forum zostali wyróżnieni podczas uroczystej gali. Targi potrwają do 13 stycznia.
12 stycznia 2024
Wiodący producenci dachów, okien dachowych, materiałów i narzędzi wykorzystywanych przez dekarzy, blacharzy i cieśli zaprezentują się już po raz trzeci na najważniejszym w tej części Europy spotkaniu branży. Wśród blisko 150 wystawców z ośmiu krajów świata obecni będą liderzy rynku pokryć dachowych, którzy zaprezentują najnowsze osiągnięcia technologiczne i szeroką ofertę produktów i usług.
10 stycznia 2024
Największe w Polsce spotkanie branży pokryć dachowych już 12-13 stycznia 2024 w Targach Kielce! Podczas Dach Forum nie zabraknie ciekawych prelekcji i nowości produktowych. W trakcie wydarzenia odbędą się liczne wykłady i warsztaty prowadzone przez ekspertów z branży. Dowiesz się, jakie są najnowsze trendy w architekturze dachów, jakie materiały są obecnie najbardziej efektywne i trwałe oraz poznasz rynkowe nowości.
04 stycznia 2024
Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentem i eksporterem okien dachowych w Polsce, a ich poziom obrotów wynosi ponad 2,5 mld zł. VELUX na rynku polskim funkcjonuje już ponad 30 lat. Srebrny Sponsor targów Dach Forum na swoim stoisku zaprezentuje szeroki asortyment okien do poddaszy, okien do płaskiego dachu, jak również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, zestawy izolacyjne oraz do zdalnego sterowania.
03 stycznia 2024
Przez dwa dni targów na stoisku firmy Regamet obecna będzie utalentowana saksofonistka Aretha Chmiel, która wykona najlepsze światowe utwory jazzowe. Przyjemne dla ucha dźwięki usłyszeć będzie można podczas kilku występów każdego dnia.
27 grudnia 2023
Podczas tegorocznej edycji targów Dach Forum odwiedzający stoisko Ruukki będą mogli szczegółowo zapoznać się z najnowszą ofertą firmy. W specjalnie przygotowanej strefie odbędą się pokazy montażu systemu rynny głębokiej Siba Tech, a także prezentacje montażu blach na rąbek stojący Ruukki® Classic Design na elewacji.
20 grudnia 2023
Za nami pierwszy etap rywalizacji w tegorocznych zmaganiach pod szyldem DACH MASTERS! Poznajcie zespoły, które zmierzą się w finałowej rywalizacji w kategorii ciesielstwo już 13 stycznia 2024 roku podczas targów Dach Forum.
19 grudnia 2023
Już trzeci rok z rzędu firma FAKRO będzie obecna na Dach Forum. W tegorocznej edycji wydarzenia, odwiedzający stoisko będą mogli zobaczyć m.in. najnowszą generację okien dachowych FAKRO GREENIVEW, automatykę na więźbie dachowej, czy innowacyjne okna do dachów płaskich. Nie zabraknie pokazu montażu Tomasza Domżała, atrakcyjnych konkursów z nagrodami oraz już tradycyjnie pysznej kawy.
14 grudnia 2023
Pomiary bez wchodzenia na dach. To możliwe dzięki tech.lotomdronem.pl! Ich misja to zwiększenie bezpieczeństwa pracowników branży dekarskiej, ułatwienie prac projektowych, polepszenie archiwalności danych oraz zmniejszenie odpadów materiałów budowlanych. Na targach firma przedstawi rozwiązania dronowe, które ułatwiają pracę pomiarowe oraz zwiększają ich dokładność. tech.lotomdronem.pl zajmuje się dostarczaniem technologii do firm gdzie liczy się każdy centymetr.
13 grudnia 2023
Po największej premierze roku Galeco zaprezentuje podczas targów Dach Forum system DACHRYNNA, który łączy pokrycie dachowe w postaci panelu na rąbek z systemem rynnowym ukrytym w jego strukturze oraz warstwie ocieplenia budynku!
08 grudnia 2023
Styczniowe wydarzenie kierowane jest do dekarzy, blacharzy i cieśli oraz firm związanych z branżą pokryć dachowych, ale pamiętajcie, że do Kielc warto przyjechać całą rodziną! Zabierając swoją kobietę oraz dzieci na targi, wiedz, że na pewno nie będą się tu nudzić. Podobnie jak przed rokiem nasz Złoty Sponsor @Blachy Pruszyński przygotuje Strefę Zabawy dla najmłodszych oraz Strefę Piękna dla Pań towarzyszących naszym fachowcom.
05 grudnia 2023
Fatra Polska jest generalnym dystrybutorem na rynku polskim produktów marki FATRA. Już od kilku lat prowadzi sprzedaż membran i folii PVC oraz podłóg PVC i LVT. Fatra jest tradycyjnym czeskim producentem który dostarcza dla branży budowlanej wysokiej klasy membrany PVC do systemów hydroizolacji dachów płaskich, balkonów/tarasów i fundamentów oraz zbiorników i oczek wodnych.
29 listopada 2023
DACHRYNNA – innowacja od Galeco to temat jednego z wielu wystąpień ekspertów, którzy pojawią się podczas najbliższej edycji Dach Forum. System dachowy zintegrowany z systemem rynnowym – 2 w 1 zaprezentuje Marek Podeszwa, manager ds. Szkoleń i Doradztwa Technicznego w Galeco.
27 listopada 2023
Firma skupia aktualnie ponad 20 podmiotów, które działają w kraju, jak również poza jej granicami w takich państwach jak Czechy, Rumunia, Niemcy oraz Węgry i Ukraina. Szeroką ofertę będzie można poznać już 12 i 13 stycznia 2024 roku podczas Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum.
23 listopada 2023
Od ponad osiemdziesięciu lat firma Enke specjalizuje się w materiałach do remontów konstrukcji dachowych i podłóg oraz montażu okładzin metalowych. Jest uważana za profesjonalnego partnera w dziedzinie remontów zarówno przez niewielkie zakłady rzemieślnicze, jak i duże firmy, do których należą m.in. międzynarodowe koncerny samochodowe.
22 listopada 2023
W kolejnej edycji nie mogło zabraknąć firmy Corotop. Są z nami od pierwszego wydarzenia, tym razem jako Złoty Sponsor! Spółka specjalizuje się w dostarczaniu najlepszych rozwiązań dla bezpieczeństwa domu. W swojej ofercie posiadają membrany dachowe, fasadowe, paroizolacje oraz inne akcesoria dachowe. Wszystko co potrzeba, aby stworzyć bezpieczny HOUSE.
21 listopada 2023
EVROmat® a.s. to obecnie największy sprzedawca oraz producent systemów rynnowych, stalowych pokryć dachowych oraz materiałów dla blacharzy i dekarzy w Republice Czeskiej. Szeroką ofertę produktów czeskiej firmy będzie można zobaczyć już 12 i 13 stycznia 2024 roku podczas najbliższej odsłony targów Dach Forum.
20 listopada 2023
Druga edycja Dach Forum w rok od debiutu urosła ponad dwukrotnie i stała się najważniejszym wydarzeniem branży dachowej w kraju. Mnóstwo wystawców, ogrom nowoczesnych narzędzi i sprzętu oraz ponad 5 tysięcy zwiedzających sprawiły, że Dach Forum stało się najważniejszym punktem na dekarskiej mapie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.
16 listopada 2023
Branżowy portal oraz społeczność profesjonalistów i entuzjastów wszelkiego rodzaju narzędzi pozwalających na wydajną pracę oraz zmianę na lepsze otoczenia wokół nas został partnerem medialnym największego spotkania branży dachowej w kraju.
14 listopada 2023
Posiadająca 30-letnie doświadczenie w branży pokryć dachowych firma, dołączyła do grona Sponsorów największego spotkania tego sektora w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Budmat jest wiodącym producentem blachodachówki i innych pokryć dachowych.
06 listopada 2023
Gdzie dekarze tam i Blachotrapez! Już po raz kolejny jesteśmy obecni w Kielcach jako Sponsor Strategiczny. Tym razem z finałem konkursu Mistrz Dekarstwa 2024 oraz Wojewódzki Mistrz Dekarstwa, ofertą produktową stworzoną z pasją przez pasjonatów, wielką premierą oraz masą dobrego rzemiosła i prawdziwych emocji. Zapraszamy na Dach Forum!
24 października 2023
Nie w trzech, a w dwóch kategoriach i nie w pojedynkę, a w duetach toczyć się będzie rywalizacja w tegorocznym konkursie Dach Masters. Pamiętaj, że im wcześniej zgłosisz się do udziału w walce o atrakcyjne nagrody, tym więcej czasu zdobędziesz na komentarze i „lajki”, które pozwolą Ci awansować do finałowego etapu zabawy.
23 października 2023
Firma jest dystrybutorem najwyższej jakości produktów od prawie 20 lat. Podążając za wymagającym klientem, dąży do ciągłego rozwoju i w związku z tym ostatnio przyjęłą funkcję Generalnego Dystrybutora niemieckiej marki NaturHeld.
19 października 2023
Firma pochodząca z Dobrego Miasta w województwie warmińsko-mazurskim posiada wieloletnie doświadczenie, a oferowane produkty charakteryzują się wytrzymałością i efektywnością.
04 października 2023
Firma „Dachy Bawarii” to Generalny Partner na rynku polskim Bawarskich Cegielni Bogen, które wchodzą w skład koncernu Wienerberger – Koramic Niemcy. Bogen to marka z ugruntowaną pozycją na rynku, posiadająca 20-letnie doświadczenie w Polsce oraz 130-letnie na rynkach niemieckim i europejskim.
02 października 2023
Do 30 listopada każda firma biorąca udział w przyszłorocznej edycji Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum może zgłosić swoje produkty do walki w konkursie. W każdej z czterech kategorii przyznane zostaną złote medale oraz wyróżnienia, które zdobić będą stoiska wystawców w trakcie największych targów branży pokryć dachowych w Polsce.
11 września 2023
W ofercie Prod-Masz znajdują się precyzyjne zaginarki i inne maszyny blacharskie z 12-miesięczną gwarancją. Firma posiadająca bogate doświadczenie gwarantuje wysoką jakość oferowanych produktów. Produkowany sprzęt będzie można zobaczyć podczas najbliższej edycji Dach Forum 12 i 13 stycznia 2024 roku.
04 września 2023
Nagrodą główną w konkursie jest funkcjonalny Pick-Up ISUZU D-Max. Dodatkowo w kategorii Wojewódzki Mistrz Dekarstwa czekają vouchery o łącznej wartości 160 tys. zł. Konkurs trwa od 1 września do 30 listopada! Do finałowej batalii, która odbędzie się pierwszego dnia targów Dach Forum tj. 12 stycznia 2024, przystąpi aż 8 uczestników. Dołącz do #DrużynyMistrzów.
25 sierpnia 2023
Założona w 1989 roku w Łodzi firma Protect od początku istnienia dba o odpowiednią ochronę ludzi pracujących na wysokościach. Produkuje urządzenia i systemy zapewniające bezpieczeństwo pracy i zmniejszenie ryzyka upadku. Jej ofertę można będzie zobaczyć podczas najbliższej edycji Dach Forum 12 i 13 stycznia 2024 roku.
09 sierpnia 2023
Główną specjalizacją założonej w 2012 roku firmy MDF jest własna produkcja i dystrybucja akcesoriów dachowych 4ROOF oraz membran dachowych IZODACH do dachów spadzistych. Szczegółową ofertę produktów zobaczycie podczas przyszłorocznej edycji Dach Forum.
28 lipca 2023
Rozwój. Eksperckość. Partnerstwo. Te trzy wartości wpisane są w DNA firmy i stanowią fundamenty, na których opiera swoją działalność. Są one ze sobą ściśle powiązane, bo uwzględniają w równej mierze zarówno potrzeby klientów i partnerów biznesowych, jak i pracowników firmy.
04 lipca 2023
Czołowy producent węży, akcesoriów ogrodowych, systemów rynnowych i podsufitek w tej części Europy – Cellfast – jest zdecydowanym liderem na rynku krajowym i liczącym się eksporterem do wielu krajów Europy i Świata. Firma oparta jest w 100% na polskim kapitale. Grupa Cellfast dysponuje powierzchnią produkcyjną przekraczającą 75 000 m², na którą składają się cztery zakłady produkcyjne, ulokowane w Stalowej Woli i Krośnie. Obecnie w skład Grupy wchodzi także centrum dystrybucyjne na Ukrainie.
16 czerwca 2023
Regamet to podkarpacki producent stalowych pokryć dachowych z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży. W ofercie firmy znajdują się blachodachówki, blachy dwumodułowe, panele dachowe i blachy trapezowe oraz bogaty wybór akcesoriów i obróbek blacharskich.
23 maja 2023
Chcesz wejść na największe spotkanie branży pokryć dachowych w najlepszej możliwej cenie? Skorzystaj z promocji i do końca lipca kup bilety za jedyne 59 PLN - bilet jednorazowy lub 89 PLN - bilet wielorazowy. Taniej już nie będzie!
12 maja 2023
Do kolejnej edycji Dach Forum pozostało jeszcze trochę czasu, ale hale Targów Kielce już teraz zapełniają się kolejnymi firmami, które zgłaszają się do nas i potwierdzają swoją obecność. Czas najwyższy uchylić rąbka tajemnicy, dlatego w najbliższym czasie możecie spodziewać się pierwszych informacji o tym, kto wszedł pod DACH największego branżowego spotkania w Polsce.
19 kwietnia 2023
Pracujesz w branży pokryć dachowych? Chcesz spotkać się z kolegami po fachu w nieco innej scenerii? Koniecznie weź udział w pikniku rzemieślniczym, który odbędzie się 17 czerwca 2023 na największym w Polsce torze offroadowym w Górze Kalwarii pod Warszawą!
28 marca 2023
Wydawać by się mogło, że do kolejnej edycji targów Dach Forum jeszcze dużo czasu, ale my nie próżnujemy i ostro działamy. Wystawcy rezerwują miejsca na styczniowy Kongres, my otwieramy kolejne hale i przemierzamy setki kilometrów. Tym razem odwiedziliśmy zakład produkcyjny Röben.
13 marca 2023
Strefa rzemiosła, towarzysząca targom Dach Forum, to miejsce, w którym najlepsi fachowcy z branży prezentują swoje umiejętności dekarskie, blacharskie i ciesielskie. Gospodarzem rzemiosła i opiekunem strefy, w której spotkacie m.in. Maćka Parcelewskiego - MetalManiaka, Roberta Szutę - Antyfarmersa, czy Maćka Bieniasa - Macieja Dekarza będzie Ogólnopolski Cech Dekarzy, Blacharzy i Cieśli Wiecha.

Reklama

PATRONAT HONOROWY
SPONSOR STRATEGICZNY
SPONSOR ZŁOTY
SPONSOR SREBRNY
SPONSORZY KONKURSU DACH MASTERS
PATRONAT MEDIALNY

Reklama

12-13.01.2024
Godziny otwarcia
 • 12 I 2024
  09:00 - 17:00
 • 13 I 2024
  09:00 - 17:00
  12-13.01.2024
  Godziny otwarcia
  • 12 I 2024
   09:00 - 17:00
  • 13 I 2024
   09:00 - 17:00