Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej Przy Kominku"
Kiermasz Świąteczny, Giełda winyli i płyt CD

Muzyka Krainy Łagodności w Kielcach

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej "Przy Kominku" oraz towarzyszące mu wydarzenia: Kiermasz Świąteczny i Giełda Płyt Winylowych i Płyt CD to propozycja Centrum Kongresowego Targów Kielce. Muzyka Krainy Łagodności, świętokrzyskie smaki oraz piękne rękodzieło zagoszczą od 29 do 30 listopada w kieleckim centrum wystawienniczym.

VIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej "Przy Kominku" to niszowa impreza, która jest wizytówką Kielc i pokazuje potencjał ludzi i samego miasta. Muzycznym klimatom towarzyszyć będzie wiele atrakcji m.in. Kiermasz Świąteczny, Giełda Winyli i Płyt CD z punktami odsłuchu muzyki oraz plebiscyt stoisk z regionów miast i miejscowości wykonawców biorących udział w Festiwalu.

Festiwal „Przy Kominku”

Głównym założeniem festiwalu jest rozwój turystyczno-poetyckiego nurtu muzycznego wśród amatorskich zespołów wokalno-instrumentalnych w ramach otwartych przeglądów konkursowych. Program festiwalu „Przy Kominku” opiera się o dwa wydarzenia: Przegląd Konkursowy (pierwszego dnia) i Koncert Galowy Laureatów (drugiego dnia), podczas którego uczestnicy walczą o nagrodę publiczności i gwiazd muzycznej sceny piosenki literackiej, autorskiej, turystycznej czy poezji śpiewanej. Zespoły reprezentujące scenę Krainy Łagodności będą zmagały się o Grand Prix Festiwalu, nagrody finansowe oraz specjalną nagrodę organizatora imienia Grzegorza Pecla.

Kulminacyjnym punktem, a jednocześnie najlepszym podsumowaniem festiwalu będzie Koncert Galowy Laureatów, który odbędzie się 30 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce – koncertowi towarzyszy Giełda Winyli i Płyt CD oraz Kiermasz Świąteczny. Tradycyjnie Koncert Galowy odbywa się w Sali Omega kieleckiego ośrodka wystawienniczo - targowego i każdego roku przyciąga tłumy miłośników zabawy z muzyką. W tym roku w komisji konkursowej festiwalu zasiądą, m.in.Jerzy Krużel, Piotr Frankowicz, Leszek Osterczy, Janusz Deblessem oraz. Arkadiusz Szostak. Oprócz konkursowych występów zagrają goście specjalni.

Organizatorem Festiwalu „Przy Kominku” jest Dom Kultury „Białogon” przy wsparciu Targów Kielce.

Giełda Winyli oraz Kiermasz Świąteczny

Blisko dwie dekady temu winyle ustąpiły miejsca kompaktom. Dziś czarne płyty przeżywają renesans. Sprzedaż płyt winylowych z roku na rok rośnie, a giełdy płyt, to doskonała okazja dla kolekcjonerów do wspomnienia dawnych czasów, dyskusji o muzyce, wymienieniu się swoimi kolekcjami i zakupu płyt. Podczas Giełdy Winyli w Centrum Kongresowym kieleckiego ośrodka wystawienniczego będzie można posłuchać krążków muzycznych z dawną jakością dźwięku w specjalnie przygotowanych strefach odsłuchu.

W Centrum Kongresowym obok Giełdy Winyli i Płyt CD powstanie Kiermasz Świąteczny, gdzie zaprezentowana zostanie szeroka oferta regionalnych wyrobów i przedmiotów użytkowych, artystycznych i naturalnych produktów spożywczych, a także asortymentu o charakterze świątecznym.


Informacja:

Bilety na Koncert Galowy Laureatów do nabycia na http://www.dkbialogon.kupbilecik.pl oraz we wskazanych punktach sprzedaży:
- Dom Kultury Białogon, ul. Pańska 1A, Kielce
- Strefa Outdooru Kielce, (Pasaż Świętokrzyski w Kielcach) ul. Massalskiego 3, Kielce
- Targi Kielce S.A., ul. Zakładowa 1, Kielce


 

Patronat medialny:

TVP3 Kielce Radio Kielce radio em echo dnia tvś telewizja świętokrzyska

Aktualności

Laureaci Festiwalu „Przy Kominku”

Laureaci Festiwalu „Przy Kominku”

02.12.2019

13 zespołów Przeglądu Konkursowego, trzy gwiazdy Koncertu Galowego oraz kilkunastu wystawców na jarmarku zabrali publiczność w magiczną podróż do Krainy Łagodności.

Przegląd konkursowy za nami

Przegląd konkursowy za nami

30.11.2019

Pierwszy etap Festiwalu „Przy Kominku” dostarczył gościom niezapomnianych wrażeń muzycznych.

Koncert Integracyjny w ramach Festiwalu „Przy Kominku”

Koncert Integracyjny w ramach Festiwalu „Przy Kominku”

28.11.2019

Jerzy Filar, Zespół Grzane Wino i wiele innych artystów zabierze uczestników w muzyczną podróż do krainy łagodności.

O Festiwalu „Przy Kominku” w Radio eM Kielce

O Festiwalu „Przy Kominku” w Radio eM Kielce

27.11.2019

Muzyczne przedsięwzięcie w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbędzie się od 29 do 30 listopada.