Aktualności

20.09.2017

Wiele nowości Meridy na Kielce Bike-Expo

Nie tylko złoty rower Vincenzo Nibalego będzie atrakcją stoiska Meridy na Kielce Bike-Expo. Znajdzie się na nim także wiele nowości jednej z czołowych dwukołowych marek świata.

Wiele nowości Meridy na Kielce Bike-Expo

Złoty rower, na którym Vincenzo Nibali wygrał królewski etap Giro d’Italia, będzie jedną z największych atrakcji Kielce Bike-Expo. Będzie go można podziwiać w dniach 21-23 września na stoisku E-16 Merida Polska.

Maszyna zwycięzcy wszystkich trzech wielkich tourów nie będzie jedyną atrakcją stoiska Meridy. Podczas największych targów rowerowych Europy Środkowo-Wschodniej zaprezentuje ona także wiele nowości na sezon 2018. Swoją polską premierę będzie miało Targach Kielce m.in. odmienione Reacto, od lat jeden z najpopularniejszych rowerów aero na rynku. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się podobne do swojej wcześniejszej wersji, są to dwa różne rowery. Premierowy model jest lżejszy od poprzednika, dużo bardziej komfortowy, wyprzedza go także pod względem aerodynamiki. Mimo wielu zmian zachowano wyjątkową sztywność, a także prostotę serwisowania roweru. – Jest idealny. Nie ma już wymówek, by wstrzymywać się przed jazdą na rowerze aero – mówi Joaquim „Purito” Rodriguez, legenda kolarstwa, ambasador grupy Bahrain-Merida. Podczas Kielce Bike-Expo zostanie zaprezentowana wersja Reacto Team, na której już w najbliższą niedzielę kolarz tej grupy Sonny Colbrelli będzie walczył o mistrzostwo świata.

Silex – każda droga jest Twoja

Rower gravelowy Meridy stał się faktem. Silex, który będzie miał swoją polską premierę w Kielcach, już teraz wzbudza ogromne zainteresowanie światowych mediów, a pierwsze recenzje roweru są bardzo pozytywne. – Stworzyliśmy superkomfortowy rower endurance z mnóstwem prześwitu na oponę. To właśnie oznacza dla nas gravel – mówi Patrick Laprell z centrum badawczo-rozwojowego Meridy. Silex to jeżdżąca wszechstronność, która pozbawia ograniczeń. Można załadować na niego bagaż i zabrać go w długą podróż, można mknąć nim na szosie czy zjechać w las, każda droga to dla niego dobra droga. – Najważniejsza jest na nim przyjemność z jazdy – podkreśla Laprell. Gwarantuje ją przede wszystkim rama. – Geometria Sileksa jest wyjątkowa, żaden inny rower nie zapewnia takiej pozycji do jazdy, w pozytywnym znaczeniu – tłumaczy projektant Meridy. Rower jest zwinny, szybki i komfortowy. Nawet w podstawowych wersjach wykorzystuje wiele zaawansowanych rozwiązań, które pomagają prowadzić prosto do celu, bez względu na to, jaka trasa do niego wiedzie.

Merida zaprezentuje w Kielcach także nową odsłonę swoich popularnych rowerów turystycznych Crossway. Odświeżona rama Crossway TFS ułatwi długie wyprawy i codzienne przejażdżki m.in. dzięki stożkowej główce ramy, która zwiększa precyzję sterowania. Szybszą i lżejszą wersją roweru jest stylowy Crossway Urban. Ma inny kształt rur i sztywny widelec. Dodatkowe wyposażenie i system zabezpieczenia koła przed kradzieżą zwiększają jego gotowość do udanego życia w mieście. W Targach Kielce będzie można obejrzeć także miejskie modele Merida Cityway i Classicway oraz nowe wersje rowerów trekkingowych Freeway.

Nowe „górale” i nie tylko

Podczas nadchodzących targów rowerowych na stoisku Meridy swoje miejsce znajdą również rowery górskie. Pojawi się wśród nich m.in. nowa wersja One-Forty, z którą można się poczuć na trasie jak na wielkim placu zabaw. Pomaga w tym nowa geometria ramy. Zapewnia ona nie tylko wielką frajdę, zwinność i energiczne prowadzenie, ale też dużą pewność na wymagających ścieżkach. 

(PP)


Galeria zdjęć


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

17-19 VIII 2018
4-7 IX 2018
4-7 IX 2018
13-15 IX 2018
25-27 IX 2018
25-27 IX 2018
25-27 IX 2018
25-27 IX 2018
27-29 IX 2018
2-4 X 2018
13-14 X 2018
13-14 X 2018
23-25 X 2018
23-25 X 2018