Aktualności

21.03.2017

Giełda Szkół i Uczelni 2017 pełna atrakcyjnych pokazów

W Centrum Kongresowym Targów Kielce, od 22 do 23 marca, odbędzie się Giełda Szkół i Uczelni. W programie wydarzenia zainteresowani odnajdą wiele atrakcyjnych pokazów – bo kto powiedział, że targi o charakterze edukacyjnym muszą być nudne?

W trakcie spotkań na stoiskach, prezentacji, konferencji oraz warsztatów będzie można poznać bogatą ofertę ośrodków naukowych z regionu i nie tylko
W trakcie spotkań na stoiskach, prezentacji, konferencji oraz warsztatów będzie można
poznać bogatą ofertę ośrodków naukowych z regionu i nie tylko

Dylematy edukacyjne młodych ludzi

Wybór szkoły ponadgimnazjalnej dla młodych ludzi, wcale nie jest łatwą decyzją – od tego może zależeć ich przyszłość. Dlatego, Targi Kielce wychodząc naprzeciw tym dylematom młodzieży, umożliwiają przegląd szerokiej gamy szkół od Liceów Ogólnokształcących, przez technika czy szkoły policealne, po uczelnie z całej Polski. Wydarzenie w Targach Kielce, ma przede wszystkim udzielić rzetelnych informacji o wyżej wymienianych placówkach, dostarczyć odpowiedzi na pytania oraz rozwiać ewentualne wątpliwości przyszłych wychowanków. Będzie to także znakomita okazja, do zasięgnięcia informacji od obecnych uczniów i studentów.

Giełda szkół pełna atrakcyjnych pokazów i wystaw

Instytucje, które zaprezentują się podczas tegorocznej Giełdy Szkół i Uczelni 2017, zadbały o atrakcyjność wydarzenia. Będzie to niepowtarzalna okazja do wzięcia udziału między innymi w pokazie walki Wikingów, który zostanie zaprezentowany przez grupę rekonstrukcji historycznej, uczniów I LO w Kielcach.

Jednym z punktów programu będzie pokaz „InMoov, historia pewnego robota”. Ten niezwykły, naturalnej wielkości, humanoidalny ruchomy robot, drukowany na WFIS na drukarce 3D zaciekawi niejednego zwiedzającego. To nie koniec spektakularnych pokazów, dotyczących najnowocześniejszej technologii. Politechnika Świętokrzyska również zaprezentuje roboty humanoidalne oraz łazik marsjański. Na stoisku uczelni, uczestnicy dowiedzą się między innymi, co to skaning laserowy obiektów i jak działa druk 3D, zobaczą przyrządy do pomiaru temperatury oraz kamery termowizyjne.

Ponadto goście Giełdy Szkół i Uczelni, w ramach multimedialnej wystawy,  zapoznają z tematem wprowadzania alternatywnych źródeł energii w Niemczech.

 

Prezentacje na stoiskach w Centrum Kongresowym Targów Kielce 

Głównym zadaniem stoisk wystawców jest przybliżenie odwiedzającym charakteru prezentowanej placówki. Każdy odnajdzie tu coś dla siebie.

Zespół Szkół Elektrycznych zademonstruje działanie urządzeń elektrycznych i elektronicznych, między innymi: nagrzewnice indukcyjną, głośnik plazmowy czy ramię robota sterowane automatycznie.

Oprócz elektroniki i technologii, zwiedzający będą mogli wziąć udział w live cooking show, z możliwością skosztowania pysznych racuchów i nie tylko. Goście giełdy edukacyjnej, zajrzą do świata drinków z soków owocowych i dowiedzą się co tak naprawdę kryje się pod pojęciem slow food. Nie zabraknie efektownych pokazów barmańskich i kelnerskich. A koneserzy prawdziwej kawy, poznają sekretne sposoby jej parzenia. Uczestnicy, podczas pokazu zatytułowanego „Bądź dżentelmenem przy stole! – jak nakrywać do stołu, serwować potrawy i napoje” zgłębią tajniki zasad savoir-vivre.

Nie zabraknie zagadnień z zakresu budownictwa. Uczniowie Technikum nr 11 zaprezentują między innymi różne techniki wykonania tynków dekoracyjnych, a Zespół Szkół Zawodowych Nr 1, zademonstruje w jaki sposób łączyć rury z tworzyw, za pomocą techniki zgrzewania – w efekcie uczniowie stworzą niesamowite figury pokazowe.

Przygotowano także coś dla młodych ludzi z artystycznym zacięciem. W atelier fotograficznym, odbędzie się prezentacja dotycząca techniki wykonywania zdjęć oraz zostaną objaśnione zagadnienia z zakresu profesjonalnego sprzętu fotograficznego. Na koniec, dla chętnych zostanie zorganizowana sesja fotograficzna, w wykonaniu uczniów klasy o profilu fototechnik.

Warto, zatem zapamiętać datę 22 i 23 marca i wziąć udział w jedynym tego typu wydarzeniu w Kielcach. Giełda Szkół i Uczelni może się okazać niesamowitą pomocą w wyborze edukacyjnej ścieżki kariery.

(PŚ)


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

13-14 II 2019
20-22 II 2019
22-24 II 2019
27 II - 1 III 2019
27-28 II 2019
27 II - 1 III 2019
5-6 III 2019
7-9 III 2019
15-17 III 2019
15-17 III 2019
20-21 III 2019
26-28 III 2019
26-28 III 2019
26-28 III 2019
26-28 III 2019
26-28 III 2019
26-28 III 2019
26-28 III 2019