Aktualności

21.11.2017

Bo spotkanie jest sztuką. Jubileuszowa gala 25-lecia Targów Kielce w Teatrze Polskim w Warszawie

„Sztuka spotkań” – to hasło przewodnie jubileuszu 25-lecia Targów Kielce

Bo spotkanie jest sztuką. Jubileuszowa gala 25-lecia Targów Kielce w Teatrze Polskim w Warszawie

Uroczysta gala odbyła się w poniedziałek, 20 listopada, w Teatrze Polskim w Warszawie. Wzięło w niej udział niemal 900 osób.

- Mam zaszczyt, ale i radość uczestniczyć w targowym życiu od 25 lat. Proszę więc o wyrozumiałość dla osobistej refleksji: Kiedy 25 lat temu przystępowałem do organizacji I Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, pierwszych w ogóle targów w Kielcach, pomimo wielu głosów wtedy poddających w wątpliwość sens tego przedsięwzięcia, stojąc na czele zaledwie 5-osobowego zespołu, nie wątpiłem, że odniesiemy sukces. Ale w najśmielszych marzeniach nie sądziłem, że po 25-latach kielecki ośrodek targowy z przysłowiowego kopciuszka na polskiej scenie wystawienniczej stanie się jednym z wiodących ośrodków targowych w naszej części Europy – mówił podczas gali jubileuszowej dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Targi Kielce. Sukces dzięki współpracy

Historii podczas tej uroczystości nie mogło zabraknąć. To ona doprowadziła bowiem Targi Kielce do pozycji, w której obecnie się znajdują. Nie udałoby się to jednak, gdyby nie zaangażowanie wielu osób i podmiotów. – Przez te 25 lat – trzeba przyznać – Targi Kielce miały sporo szczęścia. Na przykład do osób, które uwierzyły w sens i pomogły w utworzeniu ośrodka targowego: mieliśmy szczęście do ówczesnego prezydenta miasta Roberta Rzepki i wojewody kieleckiego Józefa Płoskonki, wybitnych przedstawicieli wręcz ikon kieleckiego biznesu: panów Witolda Zaraski, twórcy kieleckiego Exbudu i Michała Sołowowa, twórcy świetności wielu firm. W tej grupie były na szczęście także takie osoby jak Stanisław Gieroń, ówczesny dyrektor w kieleckim urzędzie wojewódzkim i Roman Musiał, ówczesny dyrektor Mesko – wymieniał prezes Andrzej Mochoń.

Podkreślał, że rozwój Targów Kielce od samego początku wspierało miasto. - Tych dobrych relacji z Miastem, które są jednym z czynników naszego sukcesu zazdroszczą nam inne ośrodki targowe – zaznaczał prezes Mochoń.

O dobrej współpracy mówił również obecny na gali prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Zauważył przy tym, że Kielce mogą być nazywane ExpoCity. – Taki ośrodek targowy jest elementem miastotwórczym. Korzyści z Targów czerpie całe miasto – zauważył prezydent Wojciech Lubawski.

Kieleccy artyści na jubileuszu

Uroczysta gala jubileuszowa z okazji 25-lecia Targów Kielce odbyła się w poniedziałek w Teatrze Polskim w Warszawie. Stawiło się na niej niemal 900 zaproszonych gości. Samo miejsce zostało z resztą wybrane nieprzypadkowo. - Jeśli dziś jest święto, jubileusz 25-lecia działalności, to musi być inaczej niż zwykle - zwykle to Państwo, i to od tylu już lat przyjeżdżacie do nas. Dziś to my przyjechaliśmy do Państwa – wyjaśniał prezes Mochoń.

Jubileusz na scenie Teatru Polskiego w Warszawie uświetnili kieleccy artyści. Kielecki Teatr Tańca zaprezentował spektakl „Alicja w Krainie Czarów”. Po tancerzach na scenie wystąpili również kielecki gitarzysta i kompozytor Piotr Restecki oraz Chór Kameralny Fermata. - Zabraliśmy przekonanie, że w Kielcach można robić biznes, ale postanowiliśmy pokazać Państwu to, co być może umknęło Waszej uwadze podczas pobytów w Kielcach - zabraliśmy kieleckich artystów – mówił do gości prezes Andrzej Mochoń.

W ten sposób płynnie przeszedł do Targów Kielce takich, jakie są 25  lat po ich utworzeniu. - To, co wspólnie robimy, bo targi są Państwa udziałem, jest jak barwny ogród Alicji. Feeria barw, która towarzyszy naszej działalności, różnorodność form, tematów, szaleństwo pracy, często ponad siły. Jesteśmy drugim ośrodkiem targowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Targowe Kielce są znane na wystawienniczej mapie nie tylko Starego Kontynentu – zaznaczał prezes Mochoń.

Galę uświetnili przedstawiciele polskiego parlamentu, którzy odczytali listy skierowane do prezesa Targów Kielce i prezydenta Kielc przez marszałków Sejmu i Senatu.

Targi Kielce to drugi w Europie Środkowo-Wschodniej organizator targów i wystaw oraz jeden z dwóch liderów targowych w Polsce. Obecnie posiada 90 000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, w tym 36 000 m kwadratowych w 7 pawilonach wystawienniczych z nowoczesną infrastrukturą. Targi Kielce kalendarzu Targów Kielce jest ponad 75 wydarzeń rocznie – targów i wystaw oraz 700 konferencji. Odwiedza nas niemal 250 tys. zwiedzających i gości z blisko 60 krajów.


Galeria zdjęć

Najbliższe wydarzenia

20 X 2018
23-25 X 2018
23-25 X 2018
23-25 X 2018
10-11 XI 2018
10-11 XI 2018
22-24 XI 2018
30 XI - 1 XII 2018
2 XII 2018
13-14 II 2019
20-22 II 2019
27 II - 1 III 2019
27 II - 1 III 2019
27 II - 1 III 2019
5-6 III 2019