Aktualności

22.02.2018

Agrotech z premierami - New Holland T4S wyznacza nowe standardy

Tegoroczne XXIV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej zapowiadają się wyjątkowo ciekawie. Swoją premierę będą tu miały nowe ciągniki marki New Holland - T4.75S oraz T7.

Nowy ciągnik  New Holland - T4S oraz wiele innych maszyn i sprzętu można podzwiać podczas Agrotech-u 2018 w Targach Kielce.
Nowy ciągnik New Holland - T4S oraz wiele innych maszyn i sprzętu można podzwiać
podczas Agrotech-u 2018 w Targach Kielce.

Wprowadzenie na rynek nowego ciągnika New Holland T4S z pewnością powinno ucieszyć rolników.  Ten zaprojektowany specjalnie z myślą o gospodarstwach hodowlanych i niewielkich gospodarstwach mieszanych ciągnik, wyróżnia się przede wszystkim komfortem i wszechstronnością w segmencie ciągników o mocy do 80 KM.  Dużą zaletą jest  tu również  znakomity stosunek pomiędzy ceną a oferowanymi możliwościami.  Nowa seria obejmuje trzy modele o mocy znamionowej 55, 65 i 75 KM.

Nowa przestronna kabina T4S

Specjalnie z myślą o ciagniku T4S producent opracował nową, czterosłupkową kabinę. Wyróżniają ją najlepsza w klasie widoczność w każdym kierunku i niezwykła przestronność. Otwierane okno dachowe zapewnia widoczność przy pracach wykonywanych z ładowaczem czołowym. Płaska podłoga dodaje przestrzeni, ułatwia wsiadanie i wysiadanie. Wydajny układ ogrzewania i klimatyzacji zwiększa komfort pracy operatora.

Szybki i zwrotny 

Rozstaw osi równy 2130 mm w połączeniu z całkowitą wysokością wynoszącą 2520 mm sprawiają, że ciągnik T4S jest bardzo zwrotną i szybką maszyną, oraz  nowoczesnym, a jednocześnie tradycyjnym „niewielkim” ciągnikiem. W zależności od wyboru kół i ogumienia tylna szerokość ciągnikaT4S waha się od 1440 do 1950 mm, dzięki czemu idealnie się sprawdza zarówno jako maszyna pomocnicza w większych gospodarstwach lub jako ciągnik główny na mniejszych obszarach. 

Niskie koszty serwisowania maszyny

Opracowany z myślą o zastosowaniach w rolnictwie, 3-cylindrowy silnik S8000
o pojemności skokowej 2,9 l spełnia wymogi normy Stage IIIB i rozwija zarówno wysoką moc, jak i duży moment obrotowy (rezerwa momentu obrotowego nawet do 32%) przy jednoczesnym niskim zużyciu paliwa. W każdym modelu silniki posiadają turbosprężarkę doładowującą z chłodnicą międzystopniową, pozwalającą na osiągnięcie  wyjątkowej sprawność i doskonałych osiągów.

Bogaty wybór przekładni napędowych

Standardowym wyposażeniem ciągnika T4S jest zsynchronizowana przekładnia z 8 biegami jazdy do przodu i 8 do tyłu, gdzie mamy  4 biegi główne i dwa zakresy (szybki – wolny).Zamontowaną w kolumnie kierownicy dźwignię można obsługiwać bez zdejmowania ręki z kierownicy, co nie tylko poprawia bezpieczeństwo, ale również zwiększa wydajność przy pracach wykonywanych ładowaczem czołowym.  W opcji dostępne są biegi pełzające z zakresem minimalnej prędkości już od 0,108 km/h mające zastosowanie w pracach ogrodniczych, wymagających dużej precyzji jak np. siew.  W ciągniku dostępne są 3 prędkości WOM.

 

Zmodernizowany New Holland T7: Nowy poziom obsługi i komfortu

 

Podczas Targów Agrotech w Targach Kielce marka New Holland Agriculture zaprezentuje również   udoskonalony model ciagnika T7 Long Wheel Base (LWB). Kluczową zmianą jest przednia oś z nowym zawieszeniem. Zadaniem nowej osi jest ułatwienie pracy operatora w trakcie jazdy z dużymi prędkościami.  Połączenie nowej geometrii osi, łożysk piast o niskim tarciu oraz nowego modułu sterowania hydraulicznego pozwala na uzyskanie doskonałych informacji zwrotnych, a tym samym lepszego sterowania. Funkcja samośrodkująca wbudowana w oś zmniejsza potrzebę korekty kierunku jazdy do minimum, zwłaszcza przy dużych prędkościach, co redukuje zmęczenie operatora. Udoskonalone zawieszenie przedniej osi TerraGlideTM z układem „Skyhook” zapewnia stabilność i wyższy komfort.

Modele T7 z 2018 roku to  również  unikatowy koncept układu kierowniczego ze zmiennym przełożeniem. Kierowca może dostosować liczbę obrotów kierownicy, które potrzebne są do obrócenia piast osi z pełnego skrętu do pełnego skrętu. Operatorzy z pewnością docenią zalety CustomSteerTM w wielu różnych zadaniach, takich jak praca z ładowaczem czołowym lub szybsze i łatwiejsze skręcania na wąskich uwrociach podczas orki lub siewu.

Oprócz udoskonaleń kluczowych funkcji,  ciągnik T7 LWB posiada wyższą większą dopuszczalną masę całkowitą, która teraz wynosi 14 000 kg. Wzrost masy pozwala na większe dociążenie ciągnika, zarówno przez obciążniki jaki urządzenia agregowane poprzez TUZ. Odświerzeniu uległa również deska rozdzielcza.

 

Kompleksowa oferta Agrotechu

Zwiedzający Targi Agrotech w Targach Kielce będą mieli również okazję  zapoznać się z najnowszym osprzętem  rolniczym marki New Holland m.in. pługiem obracalnym  4 korpusowym  - model PM4 oraz zgrabiarkę jednowirnikową - model ProRotor 420. Podczas Targów AGROTECH nie zabraknie również flagowych modeli  marki czyli żółtych kombajnów z serii TC oraz CX i nowoczesnych pras zwijających m.in Roll-Belt 180 CropCutter oraz RollBaler 125 Combi. Zainteresowani  będą mogli porozmawiać z ekspertami marki New Holland i otrzymać szczegółowe informacje na temat produktów, oraz wymienić opinie na temat użytkowania sprzętu. Do dyspozycji odwiedzających będą także specjaliści CNH Industrial Capital, którzy udzielą niezbędnych informacji na temat specjalnych ofert Finansowania Fabrycznego rolnikom zainteresowanym poszerzeniem floty swoich maszyn.

Targi Agrotech to także bowiem doskonała okazja do zawarcia nowych, ciekawych kontaktów i relacji biznesowych. Odbywające się  w dniach 16-18 marca w Targach Kielce, już po raz 24 są miejscem prezentacji liderów rynku rolniczego na świecie i przedstawicieli branży z najwyższej półki.  W tych największych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej targach techniki rolniczej  udział biorą czołowe instytucje i instytuty rolnicze w Polsce, stowarzyszenia i  organizacje. Targi Agrotech to również merytoryczne konferencje, konsultacje z ekspertami, warsztaty i spotkania organizowane przez wystawców na stoiskach.

MM


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

20-21 III 2019
26-28 III 2019
26-28 III 2019
26-28 III 2019
26-28 III 2019
26-28 III 2019
26-28 III 2019
26-28 III 2019
26-28 III 2019
26-28 III 2019
26-28 III 2019
26-28 III 2019
5-7 IV 2019
12-14 IV 2019
16 IV 2019
24-25 IV 2019
14-16 V 2019