Do wydarzenia pozostało...
Podziel się wydarzeniem

Targi PLASTPOL - wtryskarki, wytłaczarki do tworzyw sztucznych i granulatu oraz firmy z całego świata.

plastpol-2022-galeria-01.jpg [192.18 KB] Prawie 400 firm z 26 krajów świata i niemal 10 tys mkw powierzchni wystawienniczej – to wynik Targów PLASTPOL 2022. Targi Kielce już od ponad ćwierć wieku oferują branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy przestrzeń do prowadzenia udanych spotkań biznesowych i zacieśniania kontaktów personalnych. To także miejsce, gdzie swoje pierwsze kroki stawiało wiele firm z branży przetwórczej. Następna edycja datowana jest na 23 -26 maja 2023 i już teraz gromadzi wokół siebie niemałe zainteresowanie.

Ekonomiczny potencjał Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL od lat dostrzegają zarówno debiutanci, jak i doświadczeni „gracze” branży plastików. W 2022 roku o rynkach europejskich zamarzyły firmy z Angoli i Kataru. Przedstawiciele firm z obu tych krajów zdecydowali więc, że idealnym miejscem do poszerzenia stref wpływów na Polskę i Europę będą targi PLASTPOL. Spotkania okazały się sukcesem, a przedstawiciele firm już teraz zapowiadają swoją obecność na edycji 2023.

Firmy z Włoch i Niemiec na Plastpolu

plastpol-2022-galeria-26.jpg [194.40 KB] Targi Kielce w 2022 roku ugościły wiele firm i instytucji z ważnych ośrodków gospodarczych Europy. Niemieckie, Austriackie i Szwajcarskie firmy od 26 lat widzą w Targach PLASTPOL ważnych klientów, nowe rynki zbytu i kluczowe kontakty biznesowe. Targi Kielce odwiedziły m. in.: ENGEL, ARBURG, KRAUSS-MAFFEI, BATTENFELD- WITTMANN, EREMA, MEUSBURGER czy EVONIK INDUSTRIES. Silną reprezentację wystawiły także Włochy. W halach wystawią się: MORETTO, MEPOL, CONFINDUSTRIA POLONIA czy AMBRA POLYMERS. Potencjał polskich targów przetwórczych dostrzegają także światowe instytucje. Zarówno Ambasada Angoli, jak i Qatar Development Bank wraz z Qatar Financial Centre zaprezentowały swój potencjał ekonomiczny i gospodarczy, nie tylko wystawiając się na targach, ale także organizując serie spotkań poświęconych możliwościom inwestycyjnym w tych krajach.

Meetingi, konferencje, prelekcje i spotkania w Targach Kielce

Wydarzenia organizowane w kieleckiej przestrzeni wystawienniczej przyzwyczaiły nas nie tylko do bogatej oferty tematycznej, czy możliwości poszerzenia kontaktów biznesowych, ale też jako miejsce do zdobywania specjalistycznej wiedzy. Nie inaczej jest w przypadku PLASTPOLU. Tak, jak co roku, także i tym razem targi rozpoczęła konferencja prowadzona przez Fundację PlasticsEurope Polska, która przy okazji zaprezentuje swój roczny raport dotyczący kondycji branży przetwórstwa plastików i gumy. Równie wartościowym wydarzeniem było seminarium techniczne PLASTECH-INFO. Zakres tematyczny spotkania w największej mierze odnosił się do niezwykle dynamicznego w ostatniej dekadzie rozwoju technologii wytwarzania wyrobów z tworzyw sztucznych, przede wszystkim wtryskiwania.

Recykling ważny dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych

plastpol-2022-galeria-26.jpg [194.40 KB] Temat recyklingu, a konkretnie działań prowadzonych na linii producent, instytucje, konsumenci został jak co roku poruszony podczas konferencji "Recykling tworzyw sztucznych - jeden cel, wiele możliwości", która odbyła się podczas targów PLASTPOL w Targach Kielce. Spotkanie organizowane zostało przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy.

Jednym z tematów konferencji było wykorzystanie platform do śledzenia obiegu surowców i recyrkulatów na przykładzie platformy RecoTrace.

Podczas spotkania swoją opinię wyrazili eksperci w dziedzinie przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz recyklingu plastików, zrzeszeni m. in. w Fundacji PlasticsEurope Polska, m. in. Anna Kozera-Szałkowska, dyrektor zarządzająca Plastics Europe Polska, Andzej Kubik z GPR GUMA i Plastik Recycling, czy Kazimierz Borkowski z Ambiente.

Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL 2023 odbędą się w dniach 23 – 26 maja, w Targach Kielce.

Patronat internetowy:
Wyłączny branżowy patron prasowy:
Partnerzy i patronaty: