LogInPack ()

III Międzynarodowy Kongres dla branży logistycznej i opakowań LogInPack

Lista prelegentów
Dzień I: 19 czerwca 2024 (środa)
Godziny otwarcia ekspozycji: 10:00 - 15:00
10:00 - 10:30 “Sztuczna Inteligencja wszystkiego nie załatwi : 8 konkretnych wskazań na dzisiejsze czasy dla branż logistycznej i opakowaniowej."
 • Krzysztof Sarnecki
10:30 - 11:00 Andrzej Bułka - Fracht FWO
 • Andrzej Bułka
11:00 - 11:30 „Globalne trendy / lokalne strategie w logistyce i pakowaniu.”

Odkryj, jak globalne zmiany wpływają na lokalne podejścia do logistyki i pakowania oraz jak firmy mogą wykorzystać te trendy, aby poprawić efektywność i zrównoważony rozwój. Przedstawimy najnowsze globalne innowacje i lokalne strategie wdrożone przez liderów branży. Dołącz do nas, aby dowiedzieć się, jak optymalizować swoje procesy w kontekście dynamicznie zmieniającego się rynku.

 • Marcin Królski
11:30 - 12:00 „Dekarbonizacja transportu z wykorzystaniem paliwa HVO.”

Dowiedz się, jak Hydrotreated Vegetable Oil (HVO) może znacząco obniżyć emisję CO2 w transporcie i przyczynić się do zrównoważonego rozwoju. Przedstawimy innowacyjne technologie, przykłady udanych wdrożeń oraz przyszłe perspektywy wykorzystania HVO. Dołącz do nas, aby odkryć, jak HVO może zmienić przyszłość transportu i logistyki.

 • badanie podwójnej istotności,
 • czyli źródło obowiązku liczenia śladu
 • strategia dekarbonizacji, czyli kluczowy aspekt redukcji CO2 w kontekście realizacji oczekiwań Klientów
 • możliwe warianty i związane z tym koszty na drodze do net zero w transporcie ciężkim
 • Wojciech Iwulski
12:00 - 12:30 „Kto kontroluje rynek transportu kontenerowego na morzu i czy jest się czego bać?”

Sytuacja na rynku frachtu morskiego dawno przestała być przewidywalna, a ostatnie podwyżki frachtów w okresie, który powinien być spokojny, a nawet wręcz nudny pokazują, że w kolejnych miesiącach możemy się spodziewać wszystkiego. A może ktoś ręcznie steruje rynkiem? Czy to w ogóle byłoby możliwe? A jeśli jednak za zmianami stoją określone procesy rynkowe, to w jaki sposób możemy je zawczasu dostrzec, by móc przewidywać rozwój sytuacji w najbliższych miesiącach? Niewątpliwie pandemia COVID-19 przyniosła wzmocnienie roli armatorów, którzy nie tylko nauczyli się wpływać na rynek, ale też często mają chęć, by odgrywać na nim coraz większą rolę. Będziemy rozmawiać o frachtach, przejmowaniu przez linie żeglugowe kontroli nad przewozami lądowymi, zmieniającej się roli portów w tej układance i o tym, co to wszystko znaczy dla gestorów ładunku.

 • Maciej Brzozowski
12:30 - 13:00 O geopolityce
 • Janusz Piechociński
13:00 - 14:00 przerwa lunchowa
14:00 - 14:30 Otwórz się na nowe możliwości Twojej firmy – stwórz z nami Przemysł 4.0.

Dowiedz się, jak nowoczesne technologie i rozwiązania telekomunikacyjne mogą zrewolucjonizować Twoją firmę i wprowadzić ją w erę Przemysłu 4.0. Omówimy, w jaki sposób Internet Rzeczy (IoT), sztuczna inteligencja (AI) oraz łączność 5G mogą poprawić efektywność operacyjną, zwiększyć produktywność i otworzyć nowe możliwości

14:30 - 15:00 Transformacja cyfrowa w Logistyce

Transformacja cyfrowa w logistyce polega na zastosowaniu nowoczesnych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, analiza danych, blockchain czy Internet Rzeczy, do automatyzacji, optymalizacji i usprawnienia procesów logistycznych, co prowadzi do zwiększenia efektywności, redukcji kosztów i poprawy jakości obsługi klienta. W wystąpieniu zaprezentowane zostaną kluczowe strategie i narzędzia, które przekształcają magazynowanie i intra logistykę w bardziej wydajny i zoptymalizowany proces. Przedstawione zostaną przykłady rozwiązań charakterystycznych dla Logistyki 4.0 zaimplementowane w laboratoriach naukowych i dydaktycznych Politechniki Świętokrzyskiej.

Dzień II: 20 czerwca 2024 (czwartek)
Godziny otwarcia ekspozycji: 10:00 - 15:00
10:00 - 10:30 "Popatrz inaczej, czyli efektywna współpraca w międzykulturowych zespołach"

Dowiedz się, jak unikać podstawowych błędów popełnianych podczas pracy z innymi kulturami i osiągać lepsze wyniki dzięki dopasowaniu komunikacji do partnerów z różnych kultur. Omówimy, jak filtry własnej kultury mogą prowadzić do niebezpiecznych stereotypów i jak skutecznie odczytywać kody kulturowe innych. Dołącz do nas, aby zrozumieć, jak poprawić współpracę w międzykulturowych zespołach i czerpać korzyści z różnorodności.

 • Ireneusz Zyzański
10:30 - 11:00 „Ol trans Strategiczne partnerstwo w logistyce : sukces zaczyna się na etapie projektowania”

Dowiedz się, jak kluczowe jest strategiczne planowanie i partnerstwo na wczesnych etapach projektowania produktu dla osiągnięcia sukcesu. Omówimy, jak współpraca z odpowiednimi partnerami i przemyślane projektowanie mogą zwiększyć efektywność, zredukować koszty i poprawić zrównoważony rozwój. Przedstawimy najlepsze praktyki i studia przypadków, które pokażą, jak strategiczne podejście do logistyki może przynieść wymierne korzyści.

11:00 - 11:30 „Czy PPWR będzie wspierać innowacje opakowaniowe?”

Dowiedz się, jak nowe przepisy dotyczące opakowań i odpadów opakowaniowych mogą wpływać na rozwój innowacyjnych rozwiązań w branży. Omówimy, w jaki sposób regulacje PPWR mogą wspierać firmy w tworzeniu bardziej zrównoważonych i efektywnych opakowań, a także przedstawimy przykłady sukcesów i wyzwań związanych z ich wdrażaniem. Dołącz do nas, aby zrozumieć, jakie możliwości oferują nowe regulacje dla Twojej firmy i jak można je wykorzystać w praktyce.

 • dr inż. Karolina Wiszumirska
11:30 - 12:00 Skończmy z greenwashingiem w branży opakowaniowej!