1z6r1707-20220524-TargiKielce-Plastpol-Omniplast.jpg

The OMNIPLAST Competition resolved

25 may 2022
The OMNIPLAST Competition culminates after a heated rivalry; the tournament has been a part of the PLASTPOL expo for years. However, this year’s OMNIPLAST was held for the first time after a pandemic break.

At the meeting on On 24 May 2022, the Competition Jury Panel resolved:
The third phase of the contest (the final round) was a written test at the Targi Kielce premisses
 on the first day of the 26th International Fair of Plastics and Rubber Processing PLASTPOL. Nine of the nine eligible players selected
selected in the second part were qualified.


As a result of the third Competition stage, the prizes are awarded to:
1. The main prize in the form of a discount voucher - PLN 6,000 net (in words
six thousand zlotys net) is presented for the first place in the Competition.
Jacek ŁYŻWA from PLASTOPLAN, Warsaw is the contest winner.


  1. The runner-up prize in the form of a discount voucher - PLN 4,000 net (in words
    four thousand zlotys net) is presented for second place in the Competition.
    Krzysztof LIBRANT from ALBIS Polska,

  2. The third-place prize in the form of a discount voucher - PLN 2,000 net (in words
    two thousand zlotys net) is presented for third place in the Competition.
    Tomasz TRĄBSKI of PLASTIGO, Częstochowa.

Congratulation to the prize winners!

Course Organiser Targi Kielce SA
 The Jury Panel was composed of:
1.  Jacek Szczerba, Business Manager |  ENTERIO
2. Agnieszka DĄBROWSKA, Project Manager | Targi Kielce SA
3.  Maciej Heneczkowski- Rzeszów University of Technology

Recommended articles
26 may 2022
Przedstawiciele instytucji i firm pod skrzydłami Qatar-Poland Business Council przedstawili ofertę współpracy z polskimi i europejskimi firmami podczas Targów PLASTPOL w Targach Kielce. Katarczycy liczą na poszerzenie wpływów w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych
25 may 2022
Podczas gali PLATINUM PLAST poznaliśmy zdobywców medali i wyróżnień za najlepsze produkty 26. Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, laureatów konkursu OMNIPLAST 2022 oraz zwycięzców wyróżnionych nagrodami TOP DESIGN za aranżację stoisk.
25 may 2022
„W DRODZE DO LEPSZEGO JUTRA – POSTĘP I ROZWÓJ W TECHNOLOGIACH PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH” – pod taką nazwą odbyło się tegoroczne seminarium technologiczne PLASTECH-INFO. Wydarzenie jest stałym elementem targów PLASTPOL w Targach Kielce.
24 may 2022
Konferencja prasowa Plastics Europe Polska na trwałe wpisała się w oficjalne otwarcie Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, których 26. edycja rozpoczęła się 24 maja. W tym roku, oprócz podsumowania kondycji branży w oparciu o oficjalne statystyki europejskie i krajowe, zaprezentowano pogłębioną analizę danych dotyczących obiegu tworzyw w gospodarce w Polsce.
24 may 2022
Tradycją rozpoczętych dziś Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy są wizyty sportowców na stoisku Grupy Azoty. W pierwszym dniu wystawy kibice mogli spotkać Michała Jureckiego i Mateusz Zembrzyckiego - szczypiornistów Azotów Puławy, którzy tegoroczne rozgrywki najwyższej ligi piłkarzy ręcznych zakończą z brązowymi medalami Mistrzostw Polski.
24 may 2022
Temat recyklingu, a konkretnie działań prowadzonych na linii producent, instytucje, konsumenci został jak co roku poruszony podczas konferencji "Recykling tworzyw sztucznych - jeden cel, wiele możliwości", która odbyła się podczas targów PLASTPOL w Targach Kielce. Spotkanie organizowane zostało przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy.
24 may 2022
Elbi-Wrocław – producent maszyn przemysłowych dla światowych marek przekazał wszystkie fundusze na udział w Targach PLASTPOL na pomoc narodowi ukraińskiemu. Elbi-Wrocław miał pokazać swoje produkty na targach PLASTPOL. Zamiast tego, w miejscu stoiska firmy na targach znajduje się wymowna pusta przestrzeń z dywanem w kolorach ukraińskiej flagi.
24 may 2022
26. edycja Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL to ponad 400 wystawców z 29 krajów świata składających się na ponad 10 tys. mkw powierzchni wystawienniczej. Targi PLASTPOL od ponad ćwierć wieku stanowią miejsce spotkań najważniejszych firm z branży przetwórstwa plastików.