DSC-8565.JPG
Konferencja WFOŚiGW w Targach Kielce.

O transformacji energetycznej w Targach Kielce

23 lutego 2022
Podczas pierwszego dnia XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki i XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia zorganizowano konferencję poświęconą transformacji energetycznej. Organizatorem spotkania był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Celem konferencji pn. „Transformacja energetyczna wyzwaniem najbliższych lat - źródła finansowania inwestycji przy wsparciu Projektu Doradztwa Energetycznego” było przedstawienie możliwości skorzystania z dostępnej oferty finansowej oraz zaprezentowanie Projektu Doradztwa Energetycznego.

 Otwarcia konferencji dokonała Minister Klimatu i Ochrony Środowiska, Anna Moskwa:

- Cieszę się z dzisiejszej konferencji i targów ENEX, które otwierają sezon spotkań w Targach Kielce. Liczymy, że będzie to bardzo dobry sezon odnowienia gospodarczego. Transformacja energetyczna, która jest tematem konferencji to duże wyzwanie. Zależy nam w dalszym ciągu rozwijać program doradztwa, tak aby stosowana technologia przynosiła nam korzyści. Przed nami ogromna perspektywa środków unijnych, które trzeba dobrze wykorzystać na transformacje energetyczna. W pierwszej kolejności zależy nam na lokalnych źródłach energii, później krajowych i dopiero europejskich – podkreślała.

Prezes Zarządu WFOŚiGW w Kielcach Pan Ryszard Gliwiński omówił znaczenie spotkania branży energetycznej w Targach Kielce:

- Spotykamy się już po raz piąty w Targach Kielce w bardzo ważnym zarówno dla Kielc jak i całego kraju wydarzeniu. Targi enex są to największe w Polsce targi odnawialnych źródeł energii. Tematem dzisiejszej konferencji jest transformacja energetyczna. – powiedział Ryszard Gliwiński

Podczas konferencji omówione zostały podstawowe zagadnienia merytoryczne, ważne z punktu widzenia ubiegania się o finansowanie przedsięwzięć:

  • Projekt Doradztwa Energetycznego
  • NFOŚiGW jako operator Funduszu Modernizacyjnego na rzecz modernizacji sektora energii w Polsce
  • Ogólnopolskie Programy Czyste Powietrze, Mój Prąd, Mój Elektryk
  • Realizacja Programu Czyste powietrze w województwie świętokrzyskim
  • Wdrażanie Programu Ochrony Powietrza dla województwa świętokrzyskiego i uchwały tzw. antysmogowej
  • Możliwości finansowania inwestycji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach

Konferencja odbyła się w ramach  XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki i XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia trwających od 23 do 24 lutego w Targach Kielce.

(MCh)

Polecane aktualności
23 maja 2022
Zainteresowanie tegorocznymi targami ENEX przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Statystycznie, impreza przyciągnęła o 20% więcej Wystawców i o 10% więcej Zwiedzających. Powierzchnia wystawiennicza była niemal dwukrotnie większa niż przed pandemią w 2020 roku. O tym jak wyglądała miniona edycja targów, można przeczytać w najnowszym raporcie.
12 kwietnia 2022
Program Mój Prąd to jedna z najbardziej popularnych dotacji na fotowoltaikę. W połowie kwietnia rusza nabór wniosków, który będzie prowadzony w trybie ciągłym do 2023 roku. Budżet programu wynosi 350 mln zł.
24 lutego 2022
Firmy BMZ POLAND, GALMET oraz VIESSMANN wybrały Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX jako miejsce spektakularnych premier.
23 lutego 2022
Pierwszego dnia targów Enex oraz Enex Nowa Energia podczas oficjalnej gali uhonorowano wybranych Wystawców nagrodami, medalami i wyróżnieniami.
23 lutego 2022
Zakończył się pierwszy dzień VI konferencji HEAT not LOST, organizowanej przez. Wydarzenie tradycyjnie odbywa się podczas XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA w Targach Kielce.
23 lutego 2022
Galą 15-lecia Forum Pomp Ciepła zakończyło się ogólnopolskie spotkanie poświęcone tej tematyce. Poprzedziły ją trzy panele tematyczne, w których nie zabrakło informacji o instalacjach pomp ciepła, fotowoltaice i najnowszych technologiach.
23 lutego 2022
Magazyny energii dla prosumenta to temat przewodni spotkania ENERGIA PL w Targach Kielce organizowanego w ramach XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA.
23 lutego 2022
Ponad 170 Wystawców z 14 krajów bierze udział w tegorocznej edycji XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki i XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia oraz XXII Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Jazdy testowe samochodami elektrycznymi, prezentacja najnowszych modeli aut, praktyczna nauka segregacji odpadów, gra miejska oraz najnowsze rozwiązania technologiczne - to część oferty tegorocznych targów!