642i4400-20230624-TargiKielce-delegacja-z-Ukrainy.jpg

Zagraniczne delegacje w Targach Kielce. Gościliśmy reprezentantów samorządów z Ukrainy i Izraela

26 czerwca 2023
Goście z Winnicy w Ukrainie oraz Ramla w Izraelu odwiedzili stolicę województwa świętokrzyskiego. W sobotę, 24 czerwca, zwiedzili Targi Kielce i obejrzeli wystawę aut klasycznych i tuningowanych zorganizowaną w ramach trwającego w weekend Dub IT Tuning Festival.

Delegacje zagraniczne gościły w naszym mieście z okazji Święta Kielc. W ich składzie znaleźli się przedstawiciele samorządów z miast partnerskich – ukraińskiej Winnicy i izraelskiego Ramla. Zza naszej wschodniej granicy do Kielc przyjechali: mer Winnicy Serhii Morhunov z żoną Natalią oraz sekretarz rady miejskiej Pavlo Yablonskyi z żoną Walentyną. Izraelską reprezentację stanowili natomiast Ronen Rothstein – członek rady miasta Ramla, Oran Rozenberg – dyrektor Departamentu Wydarzeń i Relacji Zewnętrznych i Yossi Shavit – dyrektor Wydziału Administracji w tamtejszym magistracie.

W Targach Kielce goście, którym przez cały dzień towarzyszył gospodarz – prezydent Bogdan Wenta, wzięli udział w spotkaniu z wiceprezesem Targów Kielce, panią Bożeną Staniak oraz dyrektorami Wydziału Targów – Arkadiuszem Krzeczkowskim i Joanną Marcjan. Przedstawiciele miast partnerskich wysłuchali prezentacji dotyczącej ośrodka targowego, a następnie zwiedzili trwającą w weekend wystawę, czyli Dub IT Tuning Festival.