festiwal-finalowy.jpg
Znamy zwycięzców jubileuszowej edycji Festiwalu "Przy Kominku".

Jubileuszowa, 10 edycja Festiwalu „Przy Kominku” była wyjątkowa!

06 września 2023
Koncert Galowy z udziałem artystów z całej Polski, Kiermasz Świąteczny z unikalną ofertą ozdób świątecznych i pysznych produktów regionalnych, Giełda Winyli i Płyt CD z egzemplarzami kolekcjonerskimi oraz plebiscyt muzyczny. To wszystko czekało na Gości Festiwalu „Przy Kominku” już 26 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Jubileuszowa odsłona Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku” w Centrum Kongresowym Targów Kielce przyciągnęła tłumy gości.

W Przeglądzie Konkursowym wzięły udział zespoły z całej Polski, a ich występy oceniała Komisja Konkursowa. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Oskar Sylwester Juryś za interpretację tekstów, Duet Szpetni za wyraz artystyczny całości prezentacji, Zespół „TRIO do KWARTETU" za puentę, której nie ma oraz Zespół " Z Tylu Chmur" za inspirację różnymi stylami.

Na podium trafili: Zespół „Suma Pragnień" i Zespół „Falochron” - trzecie miejsce, Katarzyna KAHER Zawadzka - drugie miejsce oraz Radek Partyka i zespół Zielony Szlak, którzy zajęli miejsce pierwsze. Grand Prix X Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku” oraz nagrodę publiczności otrzymali: Martyna Majchrzak z Andrzejem Wawrzyniakiem. Nagroda specjalna Magazynu Piosenki Studenckiej „Mikroklimat” trafiła do Andrzeja Wawrzyniaka.

Nominację do udziału w 51 Ogólnopolskim Turystycznym Przeglądzie Piosenki Studenckiej „Bazuna” 2023 otrzymała Katarzyna Kaher Zawadzka.

Zaproszenie do udziału w 56 Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej 2023 w Szklarskiej Porębie oraz Nominacja do udziału w Festiwalu „Drogowskazy – poezja, szanty, blues 2023” w Krzyżu Wielkopolskim trafiło do Martyny Majchrzak z Andrzejem Wawrzyniakiem.

Zaproszenie na trzydniowy pobyt do Zajazdu Pod Caryńską otrzymali: Martyna Majchrzak z Andrzejem Wawrzyniakiem, Zespół „Z tylu chmur” oraz Zespół „Załoga Szklanego Jasia”.

Oprócz występów konkursowych, na scenie nie zabrakło również występów Gwiazd Festiwalu: Zespołu 4RAZYWROKU, Piotra Kędziory, Bractwa Wiecznego Natchnienia, Zespołu Grzane Wino oraz Lubelskiej Federacji Bardów.

W trakcie Festiwalu „Przy Kominku” w Centrum Kongresowym Targów Kielce zorganizowano także Kiermasz Świąteczny, Giełdę Winyli i Płyt CD oraz prezentację stoisk uczestników festiwalu w plebiscycie „Co gram. Gdzie mieszkam”. Goście wydarzenia mogli spróbować regionalnych i naturalnych produktów, a także nabyć własnoręcznie wykonaną biżuterię, ozdoby świąteczne oraz kolekcjonerskie płyty winylowe. W wydarzeniu pojawili się: Notoszok - producent naturalnych soków pełnych witamin i minerałów, Pasiak Świętokrzyski z obrazami inspirowanymi regionalnym motywem pasiaka świętokrzyskiego, Studio Witrażu oferujące unikatowe witraże wykonane różnorodną techniką, Koło Gospodyń Wiejskich w Korytkowie oraz Koło Gospodyń Wiejskich Powiatu Kieleckiego z pyszną ofertą naturalnych wyrobów, Drewno w Opałach – artystyczna pracownia stolarska, Pasieka Dobra Pszczoła z naturalnymi miodami, Las Lampas z wyjątkowymi lampami wykonanymi z różnych gatunków drzew oraz Black Market Coffee & Records z unikatową kolekcją płyt winylowych.

 

Polecane aktualności
18 listopada 2023
Muzyczny i świąteczny nastrój zagościł w sobotę, 18 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce za sprawą Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej "Przy Kominku”. Oprócz koncertu kilkunastu zespołów z całej Polski, w trakcie towarzyszącego mu kiermaszu świątecznego wystawcy zachwycali szeroką ofertą regionalnych i naturalnych produktów, wyrobów rękodzielniczych oraz ozdób świątecznych.
10 listopada 2023
Do Przeglądu Konkursowego 11. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku” zakwalifikowało się 14 wykonawców z całej Polski. Zaprezentują się oni już 18 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce, gdzie zawalczą m.in. o Grand Prix Festiwalu, nagrodę publiczności oraz specjalną nagrodę imienia Grzegorza Pecla.
11 października 2023
Już od 17 do 18 listopada 2023 roku odbędzie się XI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku”. Soliści i zespoły z całej Polski zaprezentują się na scenie Centrum Kongresowego Targów Kielce. Czekamy na zgłoszenia.
19 września 2023
Szeroka oferta wyrobów artystycznych, asortymentu o charakterze świątecznym oraz regionalnych produktów spożywczych – to wszystko będzie można zaprezentować podczas Kiermaszu Świątecznego organizowanego w Centrum Kongresowym Targów Kielce w ramach jubileuszowej edycji Festiwalu „Przy Kominku”.