52223615535-d73a49d3e8-c.jpg
Festiwal Harcerski w Kielcach potrwa od 9 do 16 lipca.

Targi Kielce partnerem Festiwalu Harcerskiego!

05 lipca 2023
Już w czwartek, 6 lipca w Kielcach, rozpocznie się jubileuszowa 50. edycja Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Przez 11 dni Kielce staną się światową stolicą harcerstwa. Targi Kielce wspierają młodzieżową działalność kulturalną, dlatego zostały jednym z partnerów wydarzenia.

Popularny Wiatraczek zakręci się po raz  50-ty, a wszystkich uczestników festiwalu przywita sobotni koncert jubileuszowy na Kadzielni pn. „Gospodarze-Gościom”. Dzień później w niedzielę, 9 lipca, z Placu Moniuszki wyruszy niezwykle barwny festiwalowy korowód z udziałem harcerzy z całego świata. Festiwal potrwa do 16 lipca, a jego zwieńczeniem będzie Koncert Galowy Laureatów, który odbędzie się w sobotę 15 lipca w Amfiteatrze Kadzielnia.

Festiwal Harcerski organizowany jest przez harcerzy, ale wśród uczestników znaleźć można niezrzeszonych piosenkarzy, muzyków czy tancerzy z całej Polski. Są także grupy i soliści z różnych miast, a nawet krajów, a każda kolejna edycja pozostawia ogromną ilość pozytywnych opinii, zwłaszcza dotyczących wartości muzycznej. Wydarzenie istnieje od pokoleń i jest jednym z symboli Miasta Kielce. To nie tylko okazja do sprawdzenia swoich możliwości na scenie, ale przede wszystkim to forma doskonalenia muzycznego, której nie spotyka się na żadnym innym wydarzeniu tego typu! Podczas pobytu na festiwalu uczestników czekają różnorodne zajęcia muzyczne i taneczne, dzięki którym zdobędą nowe umiejętności, które przydadzą się na scenie. Festiwal to wydarzenie, które jest niepowtarzalne, a jego skalę i klimat budują sami uczestnicy. Dzięki ich różnorodności za każdym razem nabiera on innego charakteru. Stali bywalcy festiwalowych scen i warsztatów podkreślają, że doceniają Festiwal Harcerski za wysoki poziom merytoryczny, profesjonalną organizacje i kontakty, które potrafią przetrwać wiele lat!

Szczegółowy harmonogram dostępny poniżej.

plakat-50-a3-page-0001.jpg [848.58 KB]

 

/ŁK/