447564281-946762187241452-6357230371166794318-n.jpg
Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce podczas konferencji prasowej zapowiadającej Memorial To Miles 2024. (fot. Mateusz Wolski)

Targi Kielce Jazz Festival Memorial To Miles już we wrześniu! Międzynarodowe dźwięki z niespodziankami

07 czerwca 2024
Włodek Kiniorski z zaskakującymi gośćmi, Urszula Dudziak i Grzech Piotrowski, francuski gitarzysta Nguyen Le – 22. edycja Memorial To Miles zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Bilety na Targi Kielce Jazz Festival, który odbędzie się od 26 do 29 września w Kielcach, już są dostępne.

Organizatorami wydarzenia ku czci Milesa Davisa, legendarnego amerykańskiego trębacza, są Kieleckie Centrum Kultury oraz Targi Kielce. - Tradycyjnie, festiwal rozpoczniemy koncertem artysty wywodzącego się ze Świętokrzyskiego. 26 września zapraszamy na koncert artysty z Ostrowca. Andrzej Chochół zagra z zespołem. Następnie na Dużej Scenie wystąpi duet Urszula Dudziak i Grzech Piotrowski – mówił Krzysztof Zięba, koordynator Memorial to Miles w Kieleckim Centrum Kultury, podczas piątkowej konferencji prasowej. 

27 września to dzień debiutantów. Na Dużej Scenie KCK zagra wrocławski zespół Tantfreaky z wokalistką Karoliną Lipską. 28 września widzowie zasłuchają się w dźwiękach grupy Piotr Schmidt International Quintet, a ich gościem specjalnym będzie Aaron Parks. Drugi koncert tego wieczoru to czas na „Kołysanki dla dorosłych” w wykonaniu Moniki Borzym.

Finał, czyli 29 września, zapowiada się wyjątkowo interesująco. - Wystąpi Nguyen Le, francuski gitarzysta wietnamskiego pochodzenia. Na jego występ trafiłem przypadkiem podczas festiwalu w Niemczech. Koncert był powalający i rewelacyjny – przekazywał prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń, który jest zaangażowany w przygotowanie całego programu wydarzenia. 

Niedzielny festiwalowy wieczór zakończy benefis Włodka Kiniorskiego. - Włodek jest wybitnym muzykiem z Kielc. Ma świetny, nowy projekt z Anną Sarną. Jednak benefis nie będzie obejmował tylko nowości. Będą też niespodzianki. Po raz pierwszy na scenie zagra Jerzy Stępień, były Prezes Trybunału Konstytucyjnego. Nie wszyscy wiedzą, że grywa jazz – podkreślał prezes Andrzej Mochoń.

Patronat honorowy nad Memorial To Miles objęła Prezydent Miasta Kielce Agata Wojda. - Prowadzimy już rozmowy, by formuła festiwalu w przyszłym roku została poszerzona. Nadal gospodarzem będzie Duża i być może Mała Scena KCK-u, ale chcemy, by muzyka jazzowa wyszła także w przestrzeń publiczną. Żeby jazz trafił tam, gdzie w sposób spontaniczny zbierają się ludzie. By zachwycał ich swoją barwą, niesamowitością. Tego typu Festiwal jest wydarzeniem, które należy wspierać, ale jednocześnie poszerzać jego zasięg, aby trafiał do jak najszerszej publiczności -  zapowiada prezydent Kielc Agata Wojda. 

Bilety na Memorial To Miles Targi Kielce Jazz Festival 2024

Bilety są dostępne na stronie bilety24.pl oraz w kasie Kieleckiego Centrum Kultury. Ceny biletów: od 79 złotych, ceny karnetów: od 249 złotych. 

Program Memorial To Miles Targi Kielce Jazz Festival 2024


26 września

  • 19.00: Andrzej Chochół Band
  • 20.30: Urszula Dudziak & Grzech Piotrowski

27 września

  • 19.00: Tantfreaky
  • 20.30: Kuba Więcek & hoshii

28 września

  • 18.00: Piotr Schmidt International Quintet ft. Aaron Parks
  • 20.00: Monika Borzym

29 września

  • 18.00: Nguyên Lê Trio
  • 20.00: Kinior Sky Orchestra + Goście. Benefis Włodka Kiniorskiego

fot. Mateusz Wolski