410422032-343988278338317-7458902424262017344-n.jpg
Szlachetna Paczka przygotowana przez pracowników Targów Kielce. Na zdjęciu część zespołu.

Szlachetna Paczka od pracowników Targów Kielce trafiła do Pani Klaudii i Laury. Sprawiła wielką radość

18 grudnia 2023
W Weekend Cudów, 16-17 grudnia, 24 paczki przygotowane przez targową ekipę zostały dostarczone do rodziny, którą zdecydowaliśmy się wesprzeć w ramach ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Wywołały zaskoczenie i ogromne szczęście.

Jak relacjonowała wolontariuszka opiekująca się rodziną, największą radość sprawiły nowe kuchenka i lodówka, których Pani Klaudia i Laura do tej pory nie miały. Bardzo ucieszyły się z żelazka, deski do prasowania, stolika i krzeseł. W kolejnych paczkach były artykuły spożywcze - także słodycze, higieniczne i chemia gospodarcza.  

Dziewczynka z zachwytem otwierała pudełka z zeszytami, kredkami i książkami do kolorowania, wieloma akcesoriami dla małej artystki. Radość sprawił także voucher na zajęcia taneczne. Każda rzecz – buty, wymarzona pościel z chomikiem, mięciutkie koce, wywoływały szczery uśmiech. 

- Ważne dla nas było, by nie tylko zapewnić lepszy czas na święta, ale i odmienić ich codzienne życie. Mam nadzieję, że urządzenia posłużą wiele lat – mówi Agnieszka Wicha – Dauksza, dyrektor Wydziału Public Relations w Targach Kielce. – Historia Pani Klaudii i Laury poruszyła nas wszystkich. Pracownicy bardzo się zaangażowali, zebrane zostały wszystkie potrzebne rzeczy i wiele dodatkowych, które przyniosły radość.

Wśród podarunków były też choinka z pełnym zestawem ozdób, ciepłe kapcie, buciki do tańczenia, książki i gry planszowe.  

Życzymy pani Klaudii i Laurze radosnych Świąt Bożego Narodzenia, zdrowia i samych pozytywnych chwil w Nowym Roku.

 

„Szlachetna Paczka” - ogólnokrajowa akcja społeczna

Projekt „Szlachetna Paczka”, prowadzony od 2000 roku przez krakowskie Stowarzyszenie „Wiosna”, jest obecnie jednym z największych programów społecznych w Polsce. Łączy ze sobą tych, którzy chcą pomagać z tymi, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Wolontariusze „Szlachetnej Paczki” docierają do rodzin w potrzebie w całej Polsce, poznają ich trudności i decydują o najlepszej formie pomocy odpowiadającej indywidualnym potrzebom, a nawet marzeniom. Darczyńcy przygotowują indywidualną pomoc na podstawie opisu wolontariusza. Wolontariusze Szlachetnej Paczki docierają do tysięcy rodzin, które na co dzień zmagają się z różnymi problemami zdrowotnymi, materialnymi, ubóstwem czy samotnością. W tym roku wszystkie rodziny z bazy Szlachetnej Paczki znalazły pomoc.

 

/MŚ/