szlachetna.jpg

Szlachetna Paczka od pracowników Targów Kielce dla Pana Eryka. Do dzieła!

22 listopada 2022
Pracownicy Targów Kielce tradycyjnie angażują się w akcję Szlachetna Paczka. W czasie trwającej edycji chcą wesprzeć  Pana Eryka, który zmaga się z chorobą i mieszka w fatalnych warunkach. Zapraszają do pomocy każdego, a zwłaszcza firmy, które współpracują z ośrodkiem.

Pan Eryk ma 67 lat. Niegdyś mieszkał z żoną i córką, pracował jako muzyk, jednak po stracie żony, jego zdrowie zaczęło się bardzo pogarszać, dostał udaru. Dziś zmaga się z niepełnosprawnością, nie może pracować. Nie odprowadzał składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, więc nie mieści się w kryteriach, aby otrzymać świadczenia. Jedynym źródłem jego utrzymania są świadczenia z MOPS, które wynoszą 869 złotych, a po odjęciu kosztów utrzymania i leczenia  - 625 złotych, pozostaje mu 244 złote miesięcznie

 

Pan Eryk był utalentowanym muzykiem i kiedy tylko zdarza się lepszy dzień, w którym stan zdrowia mu  pozwala, gra na gitarze. Jak przekazują wolontariusze Szlachetnej Paczki, to pogodny, ciepły starszy człowiek, którego jedynym marzeniem jest poprawienie komfortu życia i zdrowia. Z radością wspomina swoją młodość i bardzo tęskni za zmarłą żoną. Jego największą dumą i radością jest córka i wnuk, którzy starają się go regularnie odwiedzać. Pan Eryk ma jedno marzenie, którym jest spokojniejsze mieszkanie, by mógł przeżyć spokojną starość.

 

Trzy kluczowe potrzeby Pana Eryka to: 

  1. Wersalka o wymiarach 140x200 cm

Ta, na której śpi Pan Eryk jest uszkodzona, wystają z niej sprężyny. Wymiana wersalki poprawi komfort życia mężczyzny, który większość dnia spędza w łóżku.

  1. Żywność

Miesięczne dochody Pana Eryka nie wystarczają na pokrycie kosztów wyżywienia.

  1. Środki czystości

Pan Eryk dba o higienę i czystość, lecz niestety jego budżet nie pozwala na zakup odpowiednich środków.

 

W paczce dla Pana Eryka powinna znaleźć się żywność trwała, więc cukier, herbata, kawa, olej, ryż, dżem, kasza, konserwy mięsne, makaron, konserwy rybne, mąka, owoce i warzywa w puszkach. Przyjmie także środki czystości, więc mydła, pasty i szczoteczki do zębów, płyny do płukania, płyn do mycia naczyń, szampon, proszek do prania, płyny czyszczące, akcesoria do golenia.

 

Pan Eryk ma starą lodówkę, która nie działa. Nie może w ten sposób przechowywać żywności. Zdecydowanie potrzebuje nowej. Podobnie wygląda sprawa umywalki. Jako szczególny upominek, muzyk chciałby otrzymać futerał na gitarę. 

Potrzeb jest sporo. Pracownicy przystępują do zbiórki i zapraszają do dołączenia każdego, kogo ujęła historia Pana Eryka. Można telefonować lub pisać pod numer  664464723. 

 

Do dzieła!