447023461-1203071497685563-2194220544522614056-n.jpg

10 lat DAP Kielce. Akademia świętowała w Centrum Kongresowym

27 maja 2024
W Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się gala z okazji 10-lecia istnienia Dziecięcej Akademii Piłkarskiej DAP Kielce. W ramach wydarzenia, które miało miejsce 25 maja, zorganizowana została prezentacja drużyn, której towarzyszyły podziękowania dla przedstawicieli władz regionu i miasta, Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, sponsorów, partnerów i trenerów. Targi Kielce sponsorują Akademię i wsparły ją także w organizacji imprezy.

Gospodarzem uroczystości był Adrian Leszczyński, pomysłodawca i założyciel DAP Kielce, który na wstępie przywitał zgromadzonych gości i opowiedział o początkach akademii. Zebrani mieli również okazję obejrzeć film prezentujący działalność Akademii, ukazujący jej rozwój na przestrzeni dekady.

Następnym punktem programu było uhonorowanie trenerów i pracowników, którzy są związani z DAP Kielce od samego początku. Wyróżnienia w postaci odznak Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej za wkład w rozwój futbolu otrzymali: Maciej Barabach, Marcin Chamera, Damian Gawęcki, Ewa Gładyś, Paweł Kołomyja, Adrian Leszczyński oraz Andrzej Szcześniak. Nagrody wręczył Łukasz Królik, członek Zarządu ŚZPN, w imieniu prezesa związku.

Założyciel Akademii, Adrian Leszczyński, dziękował sponsorom i partnerom akademii, dzięki którym możliwe jest kontynuowanie szkolenia młodych piłkarzy. Następnie, w ramach podziękowań, otrzymał od swoich pracowników statuetkę za zaangażowanie i trud włożony w rozwój akademii, którą wręczyły Magdalena Pawlik i Magdalena Siwiec.

Kolejne podziękowania trafiły do dyrekcji szkół, które udostępniają swoje obiekty sportowe na potrzeby treningów DAP Kielce.

Na zakończenie spotkania odbyła się prezentacja trenerów i drużyn Top Talent, które reprezentują DAP Kielce w rozgrywkach na poziomie wojewódzkim i ogólnopolskim. Na scenie zaprezentowano niespełna 360 zawodników i zawodniczek z roczników 2008-2018.

/EŁ/