Pomoc-winnica.jpg
Pomoc dla mieszkańców Winnicy to nie tylko wsparcie materialne, ale i duchowe.

Wsparcie dla mieszkańców ukraińskiej Winnicy od pracowników Targów Kielce

20 lutego 2023
Żywność oraz środki czystości zebrane w kieleckim ośrodku wystawienniczym zostaną przekazane do Winnicy w przededniu rocznicy wybuchu wojny na Wschodzie. Pracownicy kolejny raz wsparli mieszkańców Ukrainy w niebywale trudnym czasie.  

Targi Kielce włączyły się w akcję „Kielce dla Ukrainy”, zorganizowaną przez Ratusz, Fundację Kaganek oraz Stowarzyszenie Integracja Europa - Wschód w związku z rocznicą wybuchu konfliktu zbrojnego na terenie Ukrainy. Kielce od 65 lat współpracują z Winnicą, więc, by okazać wsparcie partnerskiemu miastu, zgromadzone produkty zostaną tu przewiezione.  

Intencją przedsięwzięcia jest pomoc mieszkańcom Ukrainy, którzy mają ograniczone możliwości zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, by poczuli, że nie zostali sami w tym tragicznym czasie.  

Pracownicy Targów Kielce zgromadzili pokaźne ilości żywności i środków czystości. Przekazywali przede wszystkim konserwy mięsne i rybne, makarony, kasze, czekolady,  a także płyny do mycia, mydła, pasty i szczoteczki do zębów, szampony.

Liczni pakując produkty do paczek zaznaczali, że w tak wyjątkowo trudnym czasie po prostu trzeba się wspierać i okazywać pomoc. Zgromadzone rzeczy zostaną przekazane do Winnicy w przededniu wybuchu wojny.

Przypomnijmy, że inwazja Rosji na Ukrainę rozpoczęła 24 lutego 2022 roku. Pracownicy Targów Kielce włączyli się w pomoc i gromadzili dla uciekających przed wojną potrzebne produkty, a jeśli  mogli - zapewniali schronienie – kilkunastu otworzyło swe domy.

W kieleckim ośrodku był także zorganizowany punkt przeładunkowy – tu przyjeżdżały pojazdy z artykułami żywnościowymi, środkami czystości, opatrunkami i ubraniami z kraju i zagranicy. Po odpowiednim rozgospodarowaniu produkty były przewożone do miejsc, w których przebywali obywatele Ukrainy w naszym regionie i na Wchodzie.

/MŚ/