Wystawa gołębi i królików - regionalna (7-8.12.2019)

(2019) Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych / Świętokrzyska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego, Świętokrzyska Wystawa Królików

regionalne wystawy gołębi Rekordowe wystawy w Targach Kielce

1311 królików oraz ponad 4000 zwiedzających – to liczby, które warto zapamiętać, po hobbystycznych wystawach gołębi pocztowych, rasowych, drobiu ozdobnego oraz królików, które odbyły się w Targach Kielce od 7 do 8 grudnia 2019 r.

Na jubileuszowej, 50. Okręgowej Wystawie Gołębi Pocztowych hodowcy, zaprezentowali aż 795 gołębi z najlepszymi wynikami lotowymi. W drugim dniu wydarzenia, tradycyjnie już odbyła się charytatywna aukcja ptaków. Zebrane pieniądze, każdego roku, są przekazywane na rzecz dzieci leczonych onkologicznie. W tym roku, licytowano 115 gołębi, a także, po raz pierwszy w historii, sześć królików przekazanych na aukcję przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Hodowców Królików Rasowych i Drobnego Inwentarza. Jednego z królików kupił i przekazał ponownie na sprzedaż, Włodzimierz Wielgus, zastępca dyrektora do spraw administracyjno-organizacyjnych lecznicy na Czarnowie. Z zebranej w trakcie licytacji łącznej kwoty ponad 57 tysięcy, najwięcej 35 150 złotych przekazane zostanie szpitalowi. Hodowcy wsparli też między innymi Zespołowi Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej.

Rekord królików w Targach Kielce

1331 – tyle zwierząt zgromadziła w tym roku Świętokrzyska Wystawa Królików Rasowych. Było to największe wydarzenie dedykowane tym ciekawym zwierzętom jakie odbyło się w 2019 roku w Polsce. Po raz pierwszy hodowcy mogli sprawdzić swoje hodowlane osiągnięcia w I Klubowej Wystawie Królików Podpalanych, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Kolejne wydarzenie w Targach Kielce dla miłośników pięknych gołębi odbędzie się już na początku przyszłego roku. Od 25 do 26 stycznia 2020 roku zapraszamy na  Krajową Wystawę Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza.

Aktualności
08 grudnia 2019

W sumie 49 500 złotych zebrano podczas charytatywnej aukcji gołębi, która odbyła się w niedzielę 8 grudnia w Targach Kielce. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii im. W Buszkowskiego w Kielcach oraz Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej.

07 grudnia 2019

Rekordowa liczba królików, ciekawe okazy gołębi rasowych oraz jubileusz Okręgowej Wystawy Gołębi Pocztowych w weekend 7-8 grudnia w Targach Kielce

26 listopada 2019

Tak dużej Świętokrzyskiej Wystawy Królików jeszcze w kieleckim ośrodku nie było. Do tegorocznego wydarzenia hodowcy zgłosili aż 1301 egzemplarzy! Miłośników tych ciekawych zwierząt zapraszamy do Targów Kielce od 7 do 8 grudnia.

 

12 grudnia 2018
W sumie 64 650 złotych zebrano podczas charytatywnej aukcji gołębi, która odbyła się w niedzielę w Targach Kielce. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii im. W Buszkowskiego w Kielcach, Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej i IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach
08 grudnia 2018
Ruszyły Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych, Świętokrzyska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego, Świętokrzyska Królików oraz II Ogólnopolski Czempionat Rexów Barwnych i Castorexów
10 grudnia 2017
W sumie 52 350 złotych zebrano podczas charytatywnej aukcji gołębi, która odbyła się w niedzielę w Targach Kielce. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii im. W Buszkowskiego w Kielcach oraz Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej.
7-8.12.2019
    7-8.12.2019