Volvo Polska Sp. z o.o.

  • UL. MYDLANA 2, 51-502 WROCŁAW, Polska
Opis
Volvo Polska to część Grupy Volvo – jednego z wiodących światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych oraz systemów napędowych do łodzi motorowych i urządzeń przemysłowych. W Polsce Volvo obecne jest od lat 70-tych.
Na początku lat 90-tych Volvo rozpoczęło we Wrocławiu działalność przemysłową. W 1996 roku otwarto fabrykę autobusów, a kolejne lata zaowocowały rozwojem firmy i rozszerzeniem zakresu jej działalności. Obecnie firma Volvo Polska obejmuje: fabrykę autobusów, a także organizacje sprzedaży autobusów, samochodów ciężarowych i maszyn budowlanych oraz globalne centra dostarczające usługi biznesowe w takich sektorach, jak IT, finansowy i HR.
Wrocławska fabryka jest największą fabryką autobusów Volvo w Europie. Powstają w niej kompletne autobusy miejskie, międzymiastowe i turystyczne, które dostarczane są do operatorów miejskiego transportu publicznego, przewoźników na trasach międzymiastowych i międzynarodowych oraz firm turystycznych na rynkach całej Europy.
W 2010 roku we wrocławskiej fabryce Volvo rozpoczęła się seryjna produkcja autobusu hybrydowego. Obecnie Volvo produkuje tu hybrydę Volvo 7900 Hybrid w wersjach o długości: 10,6, 12 i 18 m oraz w pełni elektryczny autobus Volvo 7900 Electric – w wersjach długości 12 m oraz 18 m. W Europie zelektryfikowane autobusy Volvo stanowią część transportu zbiorowego w wielu miastach, między innymi w Szwecji, Danii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech, w Niemczech, Szwajcarii, Hiszpanii, Luksemburgu, Austrii, Holandii i innych.
W Polsce zelektryfikowane autobusy Volvo jeżdżą m.in. w Inowrocławiu, Krakowie, Sosnowcu, Białymstoku, Koszalinie, Grudziądzu, Jeleniej Górze, Krakowie, Tarnowskich Górach, Lesznie, Krośnie i Ełku.
Autobusy w pełni elektryczne są natomiast eksploatowane w Inowrocławiu, Łodzi, Gliwicach i Świdnicy.

W segmencie autobusów turystycznych we wrocławskiej fabryce powstają autobusy turystyczne najnowszej generacji, dla najbardziej wymagających Klientów.
Pierwsza prezentacja nowej serii autobusów turystycznych dla prasy odbyła się w czerwcu 2022 roku w Boras Szwecja.
Autobus zbudowany jest na nowym podwoziu z nowym mocniejszym i oszczędniejszym silnikiem 13-litrowy
Volvo Buses wprowadza 13-litrową jednostkę napędową do wyposażenia autobusów Volvo 9700 i Volvo 9900. Nowy silnik nie tylko rozwija większą moc, ale także zużywa mniej paliwa od swojego poprzednika.


volvo-1.jpg
Branża
Pojazdy lokalnego transportu zbiorowego
Pokaż podobne firmy