ML SYSTEM SPÓŁKA AKCYJNA

Opis
ML System S.A. to wysoce wyspecjalizowana firma technologiczna z własnym zakładem produkcyjnym oraz silnym zapleczem badawczo-rozwojowym wyposażonym w światowej klasy sprzęt laboratoryjny. Firma działająca na rynku od ponad piętnastu lat specjalizuje się w tradycyjnych i innowacyjnych rozwiązaniach fotowoltaicznych, których jest zarówno producentem, jak i dystrybutorem. ML SYSTEM jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2018 roku.
Produkty ML System są atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Firma jest liderem w swojej branży na polskim rynku. Ponadto, jak wynika z raportu Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2020-2027, firma jest również liderem na rynku globalnym.
Oferta ML System to:
• szeroka gama tradycyjnych produktów fotowoltaicznych (w tym zarówno ramkowe, jak i bezramkowe moduły fotowoltaiczne, które w 2021 roku otrzymały godło Nagroda Konsumenta i Super Produkt
• Rozwiązania BIPV – fotowoltaika zintegrowana z budynkami (m.in. elewacje, fasady, osłony przeciwsłoneczne, świetliki)
• Rozwiązania Smart City (m.in. fotowoltaiczne zadaszenia parkingów wyposażone w stacje ładowania samochodów elektrycznych, fotowoltaiczne zadaszenia tarasów, inteligentne wiaty przystankowe, lampy fotowoltaiczne, ławki, wyświetlacze zmiennej treści)
• autorski system zarządzania energią ML SCADA
Firma zajmuje się również produkcją i obróbką szkła specjalistycznego, w tym dla przemysłu motoryzacyjnego. Zatrudnia ponad 350 osób.
ML System opracowuje przełomowe technologie, które są idealną odpowiedzią na aktualne potrzeby przyspieszonego procesu transformacji energetycznej – przejścia z konwencjonalnych na odnawialne źródła energii. Produkty oferowane przez ML System znajdują zastosowanie zarówno w klasycznych dachowych i naziemnych instalacjach fotowoltaicznych, jak i w budownictwie zrównoważonym - w projektowaniu nowoczesnych budynków oraz w renowacji starych obiektów, w transporcie lądowym i wodnym oraz w branży automotive. W 2021 roku firma uruchomiła pierwszą na świecie linię produkcyjną transparentnych szyb z powłoką kwantową, które generują energię elektryczną ze słońca - QGlass. Wydarzenie to, nazwane „kwantową rewolucją w światowym budownictwie”, było jednym z elementów ogłoszonej przez Spółkę strategii „nowej ery kwantowej”, otwierającej nowe możliwości i funkcje zastosowania szkła w BIPV i w motoryzacji. Wieloletnie doświadczenie ML System przekłada się na liczne zadania realizowane zarówno w kraju jak i za granicą. Wysoko wyspecjalizowana kadra inżynierska, własne Centrum Badawczo-Rozwojowe, nowocześnie wyposażony park maszynowy, umiejętnie wykorzystywane zasoby produkcyjne, własne usługi montażowe i serwisowe sprawiają, że ML System realizuje inwestycje w oparciu o indywidualne wymagania odbiorcy, z dbałością o najwyższą jakość i wydajność instalacji . Produkty firmy obecne są na wielu rynkach europejskich, a także w Australii i Ameryce Północnej.
Akustyczny-ekran-drogowy.jpg
Branża
Wyposażenie obiektów zaplecza technicznego
Infrastruktura przystankowa
Systemy informatyczne w transporcie
Pokaż podobne firmy