ENIKA SPÓŁKA Z O.O.

Opis
Od 30 lat firma ENIKA specjalizuje się w projektowaniu, produkcji oraz obsłudze posprzedażowej, kompletnego wyposażenia energoelektronicznego, zarówno dla komunikacji miejskiej jak i kolei. Obecnie większość prac projektowych i wdrożeń dotyczy urządzeń dla autobusów zeroemisyjnych w tym wodorowych, oraz infrastruktury ładowania. Dzięki szerokim kompetencjom i ogromnemu doświadczeniu firma oferuje wysokiej jakości urządzenia oraz możliwość pełnej integracji wszystkich komponentów na pojeździe, zgodnie z wymaganiami Klienta.
Działając w obszarze nowoczesnych technologii, firma angażuje się w projekty, które owocują pro-ekologicznymi rozwiązaniami. Aby sprostać zapotrzebowaniu rynku na transport pro-ekologiczny, firma ENIKA dostarcza producentom pojazdów wysokosprawne układy napędowe do autobusów elektrycznych i wodorowych, oraz instaluje urządzenia do infrastruktury ładowania czyli stacjonarne i mobilne ładowarki umożliwiające ładowanie regeneracyjne oraz stacje pantografowe dużej mocy umożliwiające szybkie uzupełnienie zasobnika energii w pojeździe. Poza tym w ofercie ENIKI są komponenty do mobilnych (pojazdowych) systemów fotowoltaicznych, oraz inne urządzenia energoelektroniczne do autobusów np. przyjazny dla środowiska System Odzyskiwania Energii.
Autobusy elektryczne z komponentami ENIKI i dedykowaną infrastrukturą ładowania, można już spotkać w Częstochowie, Lublinie, Warszawie, Zielonej Górze, Szczecinku, Środzie Śląskiej i Lwowie.
Branża
Części i wyposażenie autobusów
Wyposażenie obiektów zaplecza technicznego
Infrastruktura przystankowa
Pokaż podobne firmy