TRANSEXPO (27-29.10.2021)

XV Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO

linkedin Nie tylko autobusy miejskie znów zaparkowały w Targach Kielce!

elektryczne autobusy miejskie na targach transexpo Jubileuszowa 15. edycja Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO udowodniła, że branża potrzebuje bezpośrednich spotkań. Wystawa była nieco mniejsza, niż te odbywające się przed pandemią, ale całkowicie spełniła biznesowe oczekiwania wystawców oraz gości. W ciągu trzech targowych dni wydarzenie odwiedziło niemal 4 tysiące branżowych zwiedzających.

Na niemal 6 tysiącach metrów kwadratowych  powierzchni, nowości prezentowało 112 wystawców – przywieźli oni do Kielc wiele nie prezentowanych do tej pory publicznie pojazdów, zarówno autobusów miejskich jak i autobusów turystycznych. Spektakularnych premier było w tym roku aż sześć. W kieleckim ośrodku wystawienniczym swoją premierę miał 10-metrowy autobus ARP e-Vehicles Pilea. Innowacją w tym pojeździe  jest montaż baterii w podwoziu, podobnie jak ma to miejsce w autach TESLI. W pierwszym dniu TRANSEXPO swoją targową premierę miał również wodorowy Autosan Sancity 12LFH. To niskopodłogowy autobus o długości 12 metrów. Zaprojektowany został na bazie autobusu z napędem elektrycznym. W pojeździe zamontowany został silnik elektryczny wraz z modułem zasilania z ogniwem paliwowym. Magazyn energii stanowią baterie litowo-tytanowe oraz zbiorniki wodoru. Trzy targowe premiery zaprezentował Solaris, w tym nowość z 2021 roku – autobus elektryczny Urbino 9 LE electric. Do tego zwiedzający mogli zobaczyć także dwóch innych debiutantów – Urbino 12 hydrogen oraz Urbino 15 LE electric.

silnik autobusu na targach transportu zbiorowego w kielcach

W Kielcach pojawił się również minibus autonomiczny Blees o napędzie elektrycznym, który testowany jest obecnie w Polsce przez firmę z Gliwic, mającą aspirację na budowę podobnej konstrukcji w ciągu paru lat, jednak w oparciu o własny system autonomii. Na Targach TRANSEXPO pojawiły się także busy.

Konferencje IGKM o transporcie zbiorowym

Tradycyjnie, w przeddzień Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO, odbyła się Konferencja Techniczna współorganizowana przez Komisję Taboru Autobusowego Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej. Podczas konferencji głos zabierali eksperci z instytucji miejskich zajmujących się transportem zbiorowym z takich miast jak Kraków, Warszawa, Kutno, czy Konin. Prelegentami byli także przedstawiciele firm z branży transportu zbiorowego, m. in.: Solaris Bus & Coach, Medcom, czy Bibus Menos.  Wśród poruszanych tematów znalazła się analiza wprowadzania autobusów wodorowych w Polsce, prelekcja na temat najnowszych trendów technologicznych w produkcji autobusów, a także nowości IT dla transportu publicznego.

Nagrody i podziękowania – gala TRANSEXPO 2021

premiera autobusu miejskiego na transexpo Pierwszy wieczór XV Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego upłynął pod znakiem targowych nagród oraz wyjątkowych podziękowań. O przyznaniu nagród decydowała komisja konkursowa pod przewodnictwem Jana Kuźmińskiego – Prezesa Zarządu MZA Warszawa, Przewodniczącego Komisji Taboru Autobusowego Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej. W skład jury weszli czołowi, branżowi specjaliści. Medale i wyróżnienia przyznano w kilku kategoriach. W czasie uroczystości wręczono także nagrody TOP DESIGN doceniając oryginalny i nowoczesny styl prezentacji targowej. Specjalne dyplomy otrzymały także firmy świętujące swoje jubileusze w Tragach Kielce. Ostatnim elementem jubileuszowej gali było uhonorowanie osób i instytucji wspierających Targi TRANSEXPO. Podziękowania otrzymali: redaktor naczelny portalu traktującego TRANSINFO, Aleksander Kierecki, branżowy ekspert prof. ucz. dr hab. inż. Piotr Kisielewski, Polskie Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych oraz Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji. Doceniona została także współpraca pomiędzy Targami Kielce a Izbą Gospodarczą Komunikacji Miejskiej.

Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO odbędzie się od 12 do 14 października 2022 roku. Do zobaczenia!

 

Reklama

Aktualności
28 października 2021
Pierwszy wieczór XV Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego upłynął pod znakiem targowych nagród oraz wyjątkowych podziękowań.
27 października 2021
Po przerwie spowodowanej pandemią Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO zaparkowały w halach Targów Kielce
27 października 2021
- Pandemia nie spowolniła wzrostu sprzedaży autobusów firmy Solaris w Europie, a tym bardziej w Polsce - mówi Javier Calleja, prezes zarządu Solaris. Marka sprzedała w 2020 roku 1560 pojazdów, przy czym rok wcześniej sprzedała 1487. Władze Solaris podczas tegorocznego TRANSEXPO w Targach Kielce przedstawiły także najnowsze modele autobusów elektrycznych.
26 października 2021
Tradycyjnie, w przeddzień XV Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO, odbyła się Konferencja Techniczna współorganizowana przez Komisję Taboru Autobusowego IGKM.
22 października 2021
Wielkopolski potentat przywiezie do Targów Kielce, nie jedną ale aż trzy targowe premiery. Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego rozpoczną się już 27 października.
05 października 2021
Działający na rynku od 2003 roku producent zabudów zaprezentuje swój najnowszy projekt podczas Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO 2021.
13 kwietnia 2021
Nawet o 800 tys. zł. mogą ubiegać się mikro, małe i średnie firmy prowadzące działalność na terenie Polski Wschodniej w ramach projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Szczegóły będzie można poznać podczas webinarium zorganizowanego przez Targi Kielce.
21 października 2020
Dziś, 21 października miały rozpocząć się w Targach Kielce Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego – światowa pandemia COVID-19 zatrzymała wszystko niczym sprawny hamulec ręczny. Targi zostały przełożone na czerwiec 2021 roku.
23 lipca 2020
Jubileuszowa XV już edycja TRANSEXPO odbędzie się w połowie 2021 roku. Od 8 do 10 czerwca hale Targów Kielce staną się po raz kolejny najlepszym miejscem spotkań dla branży transportu zbiorowego. O zmianie daty autobusowego święta poinformował Zarząd spółki.
07 lipca 2020
Minister Klimatu wspiera jubileuszowe Targi TRANSEXPO
25 czerwca 2020
Andrzej Adamczyk Minister Infrastruktury objął honorowym patronatem XV Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO.
08 kwietnia 2020
Wagę wydarzeń, które odbędą się w Targach Kielce od 21 do 23 października podkreśla organ mający na celu przede wszystkim eliminowanie wszelkich negatywnych zjawisk w transporcie drogowym.
13 marca 2020
Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO znane są ze światowych premier, wskazywania nowych trendów i kierunków rozwoju transportu, a także jako miejsce spotkań potentatów z rynku polskiego i zza granicy. A kogo znajdziemy na liście wystawców ponad 7 miesięcy przed wydarzeniem?
12 marca 2020
Klaster Logistyczno-Transportowy PÓŁNOC -POŁUDNIE proponuje firmom, które będzie można zobaczyć podczas Targów TRANSEXPO interesującą współpracę.
18 października 2019
Targi BUSWORLD rozpoczęły się dziś w Brukseli. Pracę promocyjną podczas tego wydarzenia rozpoczęli także przedstawiciele Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO.
04 października 2019
W tym roku Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji obchodzi jubileusz 25-lecia. Na spotkaniu z tej okazji nie mogło zabraknąć przedstawicieli Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO.
18 września 2019
W październiku w stolicy Belgii odbędzie się najstarsza i najbardziej znana wystawa w branży transportu autobusowego i autokarowego na świecie. Na tym wydarzeniu nie może zabraknąć przedstawicieli Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO
24 października 2018
Pierwszy wieczór Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego upłynął pod znakiem targowych nagród oraz wyjątkowych podziękowań.
23 października 2018
Solaris to polski producent autobusów, trolejbusów i tramwajów. Podczas Transexpo w Targach Kielce firma zaprezentuje nowość – samochód Solaris Urbino 12 LE lite hybrid.
23 października 2018
PGNiG Obrót Detaliczny wybuduje stację paliw CNG w Kielcach
23 października 2018
Pierwszy dzień targów TRANSEXPO firma SINDBAD wybrała na ogłoszenie re-brandingu oraz zaprezentowanie nowości związanych z ich działalnością.
22 października 2018
Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej współorganizator wystawy, w przededniu Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego organizuje Konferencję Techniczną. Tematem wiodącym tegorocznej Konferencji jest „Elektromobilność i systemy IT w komunikacji miejskiej”. Współorganizatorem Konferencji są Targi Kielce S.A.
19 października 2018
Podczas Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego można oglądać IV Wystawę Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej – Zabytkowe Autobusy.
19 października 2018
Na Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego polski potentat zaprasza potencjalnych pracowników.
17 października 2018
Na rozpoczynających się w przyszłym tygodniu targach TRANSEXPO w Kielcach Volvo zaprezentuje dwie nowości: autobus o napędzie elektryczno-hybrydowym (typu plug-in) oraz krótką hybrydę. Oba rodzaje pojazdów właśnie rozpoczynają regularne kursy w dwóch polskich miastach.
16 października 2018
XIV Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANEXPO oficjalnie otwarte!
16 października 2018
Firma EL-CAB podczas tegorocznej edycji targów TRANSEXPO zaprezentuje innowacyjny system gaszenia pożaru w komorze silnika o nazwie VULCAN szwedzkiej firmy DAFO.
16 października 2018
Podczas TRANSEXPO 2018, firma IRIS zaprezentuje po raz pierwszy w Polsce oraz w całej Europie Środkowo-Wschodniej najbardziej zaawansowany technologicznie sensor do Automatycznego Zliczania Pasażerów i innych obiektów - IRMA 6.
10 października 2018
Firma EL-CAB, jeden z największych dostawców komponentów i systemów do pojazdów użytkowych, zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska, podczas tegorocznej edycji targów TRANSEXPO w Kielcach (hala E, stoisko nr. E-21).
10 października 2018
Po raz pierwszy w jednym miejscu zaprezentowane zostaną najstarsze w Polsce autobusy komunikacji miejskiej. Każdy z przygotowanych na wystawę zabytkowych pojazdów jest unikalny i pozostaje w pełni sprawności technicznej. Wszystkie będzie można zobaczyć podczas Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO.
08 października 2018
Tkanina płaska to nowa propozycja dedykowana pojazdom komunikacji publicznej w ofercie firmy Runotex. Posiada ona nowoczesny design i jest ultra lekka. Modele 9000 i 9001 będzie można zobaczyć podczas tegorocznych Targów TRANSEXPO.
08 października 2018
Prezentowaną podczas tegorocznego TRANSEXPO nowością firmy SINDBAD będzie dwupokładowy autokar marki Setra z serii S-531 DT, pierwszy taki model autokaru w Polsce. Pojazd jest synonimem luksusu, wydajności i niezwykłego komfortu.
05 października 2018
Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego to nie tylko prezentacja najnowocześniejszych pojazdów, ale także wyposażenia autobusów. Dla zwiedzających TRANSEXPO od 23 do 25 października ciekawą propozycję ma firma DAMIRO.
05 października 2018
Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z nowymi trendami i kierunkami rozwoju transportu publicznego, a także z polską myślą techniczną.
Partnerzy i patronaty
Patronat honorowy:
Partnerzy targów:
Patronat medialny
27-29.10.2021
Godziny otwarcia
 • 27 X 2021
  10:00 - 17:00
 • 28 X 2021
  10:00 - 17:00
 • 29 X 2021
  10:00 - 15:00
  27-29.10.2021
  Godziny otwarcia
  • 27 X 2021
   10:00 - 17:00
  • 28 X 2021
   10:00 - 17:00
  • 29 X 2021
   10:00 - 15:00