SLAVIC B2BEAUTY (13-14.06.2023)

2. Kontraktacje dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej

Tu rodzą się międzynarodowe biznesy. Slavic B2Beauty w Targach Kielce zgromadził przedsiębiorców z blisko 30 państw!

slavic-2023-strona-01.jpg [135.98 KB] Od Chin, przez Wielką Brytanię, po Kenię – kupcy z trzech kontynentów zjechali do Targów Kielce, by wybierać w ofertach producentów z branży kosmetycznej i farmaceutycznej z Polski i pięciu państw. Dwa dni kontraktacji Slavic B2Beauty wypełniło ponad tysiąc biznesowych spotkań. Pierwsze przybrały kształt pomysłu jeszcze w trakcie wydarzenia. – Wiele produktów jest bardzo ciekawych i będę sprawdzał możliwości wprowadzenia ich na nasz rynek – mówił Eason Yahn Yangh z przedsiębiorstwa Yifei w Szanghaju.

Kontraktacje dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju na arenie naszego kraju – w Targach Kielce po raz drugi, 13 i 14 czerwca, przeprowadzone zostały umówione biznesowe spotkania każdego kupca z wystawcami.

- Formuła trafia w nasze potrzeby. Grafik mieliśmy pełny, w dwa dni rozmawialiśmy z kilkudziesięcioma przedsiębiorcami z różnych stron świata. Mogliśmy zaprezentować im nasze produkty, które chcemy eksportować, i to jest dla nas cenne – podkreślał Krzysztof Kępa, export manager z polskiej firmy Ava – Laboratorium.

Producenci z Polski i pięciu krajów na Slavic B2Beauty

slavic-2023-strona-02.jpg [129.63 KB] Gros wystawców drugiej edycji kontraktacji Slavic B2Beauty to były polskie firmy. W Centrum Kongresowym zaprezentowały się cenione marki, które już eksportują, oraz rozwijające sprzedaż zagraniczną. Topowe kosmetyki do pielęgnacji i makijażu proponowały Dr Irena Eris, Eveline, Cosmetics, Inglot, YOPE, Oceanic, Pierre Rene, Senelle. Produkty do zadań specjalnych oferowały SunewMed+, Elfa Pharm Polska z gamą So!flow, Apis Natural Cosmetics®. Szeroki wybór produktów zapewniły La Rive, Miraculum, Stara Mydlarnia, Ozonea, Farmona, Słowianka, IOSSI, Tenex, Grace Full, La-Le, Coloris, Melaleuca,  Slavica, Inter Group. Zainteresowaniem cieszyły się także świętokrzyskie produkty z Uzdrowiska Busko – Zdrój i z firm Lyofarm, Podopharm i Prosper. Butelki i flakoniki szklane prezentował HEINZ-GLAS Działdowo, zaś opakowania z tworzyw sztucznych - HEINZ-PLASTICS Polska.

Poza polskimi markami, kupcy poznawali kosmetyki i środki chemiczne producentów z Ukrainy - "2K", Bułgarii - Lidera Laboratories, Czech - Palacio Hemp CBD Cosmetics, Włoch - Sapone Di Un Tempo, a nawet Singapuru - Herbal Pharm. Możliwości współpracy oferowali także przedstawiciele tureckich targów Beauty Istanbuł.

- Kenia, Kirgistan i Gruzja to dziś dla nas nowe rynki docelowe. Przedsiębiorcy z tych krajów byli na naszym stoisku, przeprowadziliśmy konkretne rozmowy. Dotyczyły one szczególnie perfum, ale kremy także ich interesują. Relacje zapowiadają się obiecująco - mówiła  Elżbieta Oleksiewicz-Pilucik, export manager z polskiej firmy Miraculum.

Kupcy z trzech kontynentów w Targach Kielce

Wśród kupców byli też przedsiębiorcy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Izraela, Kataru – na Bliskim Wschodzie, z Malezji, Singapuru, Uzbekistanu, Kazachstanu, Indii i Chin – w Azji, z Maroka, Algierii, Tunezji, Egiptu – w Afryce, z Wielkiej Brytanii, Czech, Grecji, Węgier, Holandii, Rumunii i Hiszpanii – w Europie. Liczne grono stanowili przedstawiciele sieci handlowych, marketów i drogerii, producentów i hurtowni. Znaczna część reprezentuje duże firmy, będące wśród liderów sprzedaży kosmetyków w swoich krajach.

– Dzięki udziałowi w ubiegłorocznych kontraktacjach wprowadzam nowy produkt do oferty mojej firmy, jestem więc ponownie. Warto przyjechać choćby po jeden unikalny produkt – mówi Asher Cohen, importer profesjonalnych linii kosmetyków z Izraela, reprezentant firmy Proshop.

slavic-2023-strona-03.jpg [149.22 KB] Z kolei Eason Yahn Yangh z przedsiębiorstwa Yifei w Szanghaju zaznaczał, że wiele produktów z ofert wystawców będzie próbował wprowadzić na rynek chiński. – Szczególnie zainteresował mnie kolagen z kieleckiej firmy LyoFarm – przyznał. Kolejni azjatyccy kupcy jeszcze w trakcie wydarzenie zastanawiali się nad możliwością sprzedaży produktów przez internet.

Kontraktacje w Kielcach otwierają nowe rynki zbytu   

– Każdy region jest wartościowy i stwarza szansę na rozwój eksportowy dla polskich firm. Ważne jest, by przedsiębiorstwa przygotowywały się do wejścia na dany rynek, by budowały strategię zaistnienia na nim. Każdy kierunek może stać się nowym obszarem zbytu - mówiła Stella Smejda, opiekun branży kosmetycznej z ramienia Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Dzięki biznesowym spotkaniom z pierwszej edycji Slavic B2Beauty w 2022 roku kilku wystawców nawiązało współpracę z przedsiębiorstwami z Kirgistanu, Kazachstanu, Algierii i Izraela. – O pierwszych efektach tych kontraktacji możemy mówić za trzy miesiące, o konkretnych za pół roku, zaś o wprowadzeniu na nowy rynek produktów za minimum dziewięć miesięcy. Tyle trwają procedury. Można odbyć milion spotkań, a jedno z nich okaże się tym rozwojowym i to jest ważne – podkreśla Krzysztof Kępa, export manager z polskiej firmy Ava – Laboratorium.    

Międzynarodowa praca nad Slavic B2Beauty 

W sumie w ciągu dwóch dni kontraktacji przeprowadzonych zostało ponad tysiąc biznesowych rozmów! W Centrum Kongresowym Targów Kielce gościli przedsiębiorcy z niemal 30 krajów. Do międzynarodowego charakteru wydarzenia przyczynili się specjaliści z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Zaangażowali do udziału w wydarzeniu wielu kupców z Azji, Europy i Afryki. Ponadto przeprowadzili prelekcje, podczas których szczegółowo omówili rynki Singapuru, Chin i Indii. Radzili, jak producenci powinni się przygotować do zaistnienia na półkach sklepowych w tych krajach i jak sprzedawać za pośrednictwem internetu.  

slavic-2023-strona-04.jpg [113.13 KB] Udział kolejnych kupców oraz wystawców to efekt działań Departamentu Inwestycji i Rozwoju w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii, którego partnerem w tym przedsięwzięciu była  Izba Przemysłowo – Handlowa z Krakowa. Pomocna była także tunezyjska firma Mida Group.

Wiedza dla przedsiębiorców podczas kontraktacji

Swoją wiedzą w czasie wydarzenia podzielili się Anna Coban,  właścicielka firmy Coban Business, która jest Partnerem Targów Kielce na rynku tureckim. Mecenas omówiła kwestię, jak otwierać biznes w Polsce dla zagranicznych kontrahentów. W Strefie Ekspertów porad udzielali Piotr Snopek, dyrektor Sprzedaży i Marketingu w firmie Paszport do Eksportu, Paweł Bilczyński z Expandeco, firmy wspierającej  sklepy internetowe w działaniach na zagranicznych rynkach, Tomasz Kwiatkowski z firmy doradczej Taxology, specjalizującej się w obszarze VAT compliance oraz podatków oraz panowie Piotr Drabik i Łukasz Pytlarz z firmy Ebury Partners NV, która pomaga firmom przyspieszyć i uprościć proces płatności międzynarodowych. Producenci ponadto wysłuchali prelekcji „Plastik, mój największy wróg, mój najlepszy przyjaciel”. Małgorzata Chomiuk z firmy Polpak omówiła zalety i wady różnych rodzajów opakowań.

Aktualności
18 sierpnia 2023
Polski rynek produktów kosmetycznych i środków higieny osobistej ma wzrosnąć do 5,5 miliarda euro do końca 2027 - prognozuje portal Statista, specjalizujący się w gromadzeniu i wizualizacji danych.
13 lipca 2023
Kieleckie przedsiębiorstwa Lyofarm i Podopharm, Prosper Mira z Bilczy koło Kielc oraz Uzdrowisko Busko – Zdrój zaprezentowali swoje produkty zagranicznym kupcom podczas drugich kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty w Targach Kielce. Ich ofertę poznawali przedsiębiorcy z Izraela, Chin, Wielkiej Brytanii, Kenii i Algierii.
15 czerwca 2023
Gros wystawców drugiej edycji kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty to były polskie firmy, ale nie brakło zagranicznej oferty. Prezentowały ją przedsiębiorstwa z Ukrainy, Bułgarii, Czech, Włoch i Singapuru. Zobaczcie produkty na zdjęciach.
14 czerwca 2023
Kupcy z Azji, Afryki i Europy w Centrum Kongresowym Targów Kielce dokładnie poznają ofertę producentów kosmetyków, farmaceutyków i opakowań producentów z Polski i pięciu krajów. Wciągu dwóch dni zostanie przeprowadzonych ponad tysiąc konkretnych biznesowych rozmów. - Spośród wszystkich produktów na stoisku, mogę wybrać tylko jeden, ale ten jeden będzie miał wielki potencjał dla mojego rynku - mówi Asher Cohen, przedstawiciel firmy Proshop z Izraela.
13 czerwca 2023
Naturalny, ekologiczny i skierowany do konkretnego konsumenta – te cechy produktu kosmetycznego, według ekspertów z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu,  są cenione wśród azjatyckich odbiorców. Specjaliści szczegółowo omówili rynki w Chinach, Singapurze i Szanghaju w czasie drugich kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty w Targach Kielce.
13 czerwca 2023
Niemal 80 kupców z Azji i Bliskiego Wschodu, Afryki i Europy oraz 46 wystawców z Polski i sześciu krajów zjechało do Targów Kielce. W Centrum Kongresowym we wtorek rozpoczęły się rozmowy, których celem jest wprowadzenie nowego produktu na zagraniczne rynki. – Życzę Państwu udanych rozmów biznesowych i wielu zawartych umów - mówiła Bożena Staniak, wiceprezes Targów Kielce w czasie otwarcia.
06 czerwca 2023
Produkty i usługi, które przyczyniają się do zmniejszenia problemów ze stopami firma Podopharm zaprezentuje podczas drugich Kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty w Targach Kielce. Ofertę pozna około stu zagranicznych kupców.
06 czerwca 2023
Kolagen naturalny w kapsułkach LyoColl zaprezentuje grupa LYOFARM podczas drugich Kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty w Targach Kielce. Produkt pozna około stu zagranicznych kupców.
05 czerwca 2023
Kosmetyki naturalne, wegańskie i oryginalne przedsiębiorstwo Prosper z Bilczy koło Kielc zaprezentuje podczas drugich Kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty w Targach Kielce. Pozna je około stu zagranicznych kupców.
05 czerwca 2023
Działające już blisko 200 lat Uzdrowisko Busko – Zdrój zaprezentuje szereg kosmetyków podczas drugich Kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty w Targach Kielce. Pozna je około stu zagranicznych kupców.
02 czerwca 2023
Kontraktacje dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej to biznesowe rozmowy producentów z zagranicznymi kupcami. Wydarzenie 13 i 14 czerwca w Targach Kielce wzbogacą spotkania z ekspertami, którzy udzielą porad dotyczących rozwijania dróg eksportowych.
02 czerwca 2023
Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii wsparły Targi Kielce w organizacji drugich Kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty. Dzięki tej współpracy Centrum Kongresowe 13 i 14 czerwca będzie gościło przedstawicieli aż 30 państw.
02 czerwca 2023
Polski producent i dystrybutor kosmetyków Tenex dołącza do wystawców drugich kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Zaprezentuje  produkty do pielęgnacji twarzy i ciała oraz do pielęgnacji i stylizacji włosów.
01 czerwca 2023
Producenci szklanych flakonów i słoików oraz opakowań z tworzyw sztucznych dla przemysłu kosmetycznego, należący do międzynarodowej Grupy HEINZ-GLAS, zaprezentują różnorodną ofertę około stu kupcom z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu oraz Europy 13 i 14 czerwca w Targach Kielce. Firmy HEINZ-GLAS Działdowo oraz HEINZ-PLASTICS Polska przygotowują stoisko w czasie drugich Kontraktacji Slavic B2Beauty.
29 maja 2023
Polska marka Inglot jest autorem pierwszej na rynku koncepcji personalizowanych palet do makijażu – Freedom System. Te i wiele innych produktów zaprezentuje zagranicznym kupcom w czasie Kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty już 13 i 14 czerwca w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
25 maja 2023
Kontraktacje dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty już 13 i 14 czerwca zgromadzą w Centrum Kongresowym Targów Kielce producentów z Polski i pięciu krajów. Wystawcy, w tym także firma YOPE, zaprezentują ofertę kupcom z Afryki, Europy, Azji i Bliskiego Wschodu.
22 maja 2023
Aż osiem firm z Kenii, w tym liczące się na arenie kraju przedsiębiorstwa, zamierzają wysłać przedstawicieli na drugie Kontraktacje dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty do Targów Kielce. Znajdą się w grupie około 100 kupców z trzech kontynentów, którzy 13 i 14 czerwca będą poznawać ofertę producentów.
18 maja 2023
Liczące się w branży kosmetycznej przedsiębiorstwa ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zamierzają wysłać przedstawicieli na drugie kontraktacje Slavic B2Beauty. Podczas wydarzenia 13 i 14 czerwca w Targach Kielce delegaci będą poznawać ofertę firm z Polski, Czech, Ukrainy, Bułgarii, Włoch i Singapuru.
18 maja 2023
Na drugie kontraktacje branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty w Centrum Kongresowym Targach Kielce wybiera się około 100 kupców z Afryki, Europy, Azji i Bliskiego Wschodu. Udział zapowiedziała spora grupa przedstawicieli firm z Izraela.
17 maja 2023
Z trzech kontynentów przyjadą kupcy na drugie Kontraktacje dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty do Targów Kielce 13 i 14 czerwca. Wśród nich są przedsiębiorcy z Wielkiej Brytanii, którzy będą poznawać ofertę firm z Polski, Czech, Ukrainy, Bułgarii, Włoch i Singapuru.
15 maja 2023
Drugie kontraktacje branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty w Targach Kielce zapowiadają się niezwykle międzynarodowo. Około 100 kupców z Afryki, Europy, Azji i Bliskiego Wschodu pozna ofertę przedsiębiorstw z aż sześciu krajów.
10 maja 2023
Z dnia na dzień przybywa kupców, którzy zapowiadają udział w drugiej edycji Kontraktacji kosmetycznych i farmaceutycznych Slavic B2Beauty w Targach Kielce 13 i 14 czerwca. Wśród nich są debiutujący na wydarzeniu przedsiębiorcy z Gruzji. Przyjadą przedstawiciele siedmiu firm, w tym największych hurtowni farmaceutycznych i dystrybutorów kosmetyków w Gruzji.
02 maja 2023
Produkty, w tym najnowszą kolekcję zapachów damskich marki Chopin, których Ambasadorką jest Natalia Kukulska, firma Miraculum zaprezentuje podczas  drugich kontraktacji kosmetycznych i farmaceutycznych Slavic B2Beauty w Targach Kielce. Poznawać je będą kupcy z Afryki, Azji, Europy oraz Bliskiego Wschodu.
28 kwietnia 2023
Udział w kontraktacjach kosmetycznych i farmaceutycznych Slavic B2Beauty w Targach Kielce zapowiedziało około stu kupców z Afryki, Azji, Europy i Bliskiego Wschodu. Po raz pierwszy zagoszczą przedstawiciele firm z Japonii, Wietnamu, Singapuru i Gruzji.  
25 kwietnia 2023
O właściwościach plastiku używanego do produkcji opakowań oraz jego recyklingu będzie traktowała konferencja, która zostanie przeprowadzona w czasie czerwcowych kontraktacji kosmetycznych i farmaceutycznych Slavic B2Beauty w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
20 kwietnia 2023
Niemal stu kupców z Afryki, Azji, Bliskiego Wschodu i Europy zapowiedziało udział w drugich kontraktacjach Slavic B2Beauty w Targach Kielce. Wśród nich są przedsiębiorcy z Malezji, którzy ofertę polskich firm będą poznawać 13 i 14 czerwca.   
14 kwietnia 2023
W Apis Natural Cosmetics® od ponad 30 lat tworzone są innowacyjne rozwiązania dla gabinetów i klinik medycyny estetycznej, kosmetologii oraz SPA. Wiele z nich zostanie zaprezentowanych 13 i 14 czerwca podczas drugich kontraktacji kosmetycznych i farmaceutycznych Slavic B2Beauty w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
13 kwietnia 2023
Pierre René to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży kosmetycznej. Od prawie 30 lat pomaga kobietom wydobyć ich naturalne piękno. Dzięki bogatemu doświadczeniu z łatwością zmienia trendy i idee w wysokiej jakości produkty. Polskie przedsiębiorstwo zaprezentuje ofertę podczas kontraktacji kosmetycznych i farmaceutycznych Slavic B2Beauty w Targach Kielce 13 i 14 czerwca.
04 kwietnia 2023
Z Afryki płynie mocne zainteresowanie polskimi kosmetykami i farmaceutykami. Na drugie kontraktacje Slavic B2Beauty do Targów Kielce wybierają się przedstawiciele kilkunastu przedsiębiorstw. 13 i 14 czerwca będą poznawać ofertę wystawców z naszego kraju.
31 marca 2023
- Ważne jest, by na terenie Polski powstawały i rozwijały się inicjatywy, pozwalające na budowanie nowych relacji i szukanie kontrahentów dla branży kosmetycznej. Slavic B2Beauty świetnie wpisuje się w te potrzeby – mówi Blanka  Chmurzyńska-Brown, dyrektor generalna w Polskim Związku Przemysłu Kosmetycznego. Wydarzenie odbędzie się 13 i 14 czerwca w Targach Kielce.  
29 marca 2023
Senelle, polska marka z segmentu premium, dołączyła do grona wystawców drugich kontraktacji branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty, które 13 i 14 czerwca będą miały miejsce w Targach Kielce. W gamie firma ma gotowe do eksportu produkty ready-to-export. 
27 marca 2023
Kontraktacje dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej, które 13 i 14 czerwca odbędą się w Targach Kielce zgromadzą kupców z wielu stron świata. Pełną gamę produktów do pielęgnacji ciała zaprezentuje marka beBio, współtworzona przez Ewę Chodakowską.
02 marca 2023
Kontraktacje dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty po raz drugi zgromadzą polskich producentów, którzy zaprezentują ofertę kupcom z Europy, Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki.  Wydarzenie, zaplanowane w Targach Kielce na 13 i 14 czerwca, znów zaowocuje biznesowymi relacjami.
20 lutego 2023
Jednym z wystawców kontraktacji Slavic B2Beauty, które odbędą się w dniach od 13 do 14 czerwca w Targach Kielce, jest Laboratorium Kosmetyczne AVA®. Przedsiębiorstwo powstało w 1961 roku. Jako pierwszy producent naturalnych i organicznych kosmetyków w Polsce otrzymało certyfikat ECOCERT.
03 lutego 2023
Wystawcy drugich Kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty zaprezentują pełną paletę produktów do pielęgnacji. Ofertę dla włosów i ciała zaproponuje polskie przedsiębiorstwo Elfa – Pharm, a będzie to marka so!flow by Vis Plantis.
02 lutego 2023
SunewMed+ to polska firma założona przez kobiety dla kobiet ponad 17 lat temu. Za misję postawiła sobie dostarczanie produktów w najlepszej możliwej jakości, których zastosowanie może przynosić rezultaty już po pierwszym użyciu.
23 stycznia 2023
Pierre Rene, Ava, SunewMed+, Elfa Pharm, BeBio Cosmetics – między innymi te polskie przedsiębiorstwa już potwierdziły udział w 2. Kontraktacjach dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty. Czerwcowe wydarzenie w Targach Kielce przyciąga marki z tradycją, o mocnej pozycji - także międzynarodowej, które chcą wkroczyć na nowe rynki zbytu.
10 listopada 2022
Blanka Chmurzyńska – Brown, Dyrektor Generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego  podczas targów Beautyworld Middle East w Dubaju potwierdziła zaangażowanie w drugą edycję Slavic B2Beauty. Instytucja zostaje partnerem kontraktacji branży kosmetycznej i farmaceutycznej w Targach Kielce.
08 listopada 2022
Przedstawicielki Targów Kielce wzięły udział w 26. edycji Beautyworld Middle East, największym na Bliskim Wschodzie evencie poświęconym produktom kosmetycznym do ciała, włosów oraz paznokci. W Dubai World Trade Centre kielecki ośrodek miał swoje stoisko oraz promował drugą edycję Kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty.
Partner merytoryczny
Partnerzy wydarzenia
Partnerzy medialni
13-14.06.2023
Godziny otwarcia
 • 13 VI 2023
  09:00 - 17:00
 • 14 VI 2023
  09:00 - 17:00
  13-14.06.2023
  Godziny otwarcia
  • 13 VI 2023
   09:00 - 17:00
  • 14 VI 2023
   09:00 - 17:00