SACROEXPO (6-8.06.2022)

XXIII Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO

Wystawa Sacroexpo - wyjątkowe i jedyne takie miejsce w Europie!

sacroexpo-2022-galeria-01.jpg [197.75 KB] Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo odbyła się w tradycyjnym czerwcowym terminie. Zarówno Zwiedzający jak również Wystawcy zgodnie podkreślali, że spotkanie kieleckie spotkanie branży sakralnej jest wyjątkowe i nie ma drugiego takiego miejsca w Europie.

Wszystko dla Kościoła

W 23. edycji Wystawy Sacroexpo wzięło udział 170 Wystawców z 7 krajów : z Austrii, Chorwacji, Hiszpanii, Słowenii, Ukrainy, Włoch oraz Polski. Na targowych stoiskach można było zobaczyć osiągnięcia niemal każdej z dziedzin sztuki: rzeźby i figurki, witraże, obrazy oraz ikony. Na stoiskach pojawiły się  doskonałej jakości szaty liturgiczne prezentowane przez czołówkę polskich producentów. Nie zabrakło naczyń liturgicznych, hostii, obrusów, kielichów i figur świętych. Kielecka wystawa była okazją do zapoznania się z szeroką ofertą wyposażenia wnętrz, w tym organów czy konfesjonałów. Wystawcy zaprezentowali także najnowsze rozwiązania wykorzystywane w obiektach sakralnych: nowoczesne, energooszczędne systemy ogrzewania kościołów, profesjonalny sprzęt i systemy nagłośnieniowe czy oświetleniowe, a także nowoczesne systemy informatyczne.

Moc religijnych akcesoriów dla wiernych

sacroexpo-2022-galeria-03.jpg [121.92 KB] Zwiedzający mogli zakupić w Targach Kielce szeroki asortyment gadżetów i pamiątek religijnych: breloczki, magnesy na lodówkę, poduszki z napisami, pamiątki okolicznościowe np. na chrzest, różańce z drzewa oliwnego produkcji chorwackiej, różańce z lawy wulkanicznej, a także opłatki wigilijne z dużym rabatem od producenta. Wśród artykułów sakralnych pojawiły się odlewy żywiczne, ikony wypalane w drewnie oraz wypukłe obrazy. Do nowatorskich produktów należy ceramika drewniana i żywiczna opracowana według autorskiej technologii. Czołowe wydawnictwa katolickie dostarczyły najnowsze pozycje książkowe, a biura pielgrzymkowe zachwyciły różnorodnością oferowanych wycieczek pielgrzymkowych. W kieleckim ośrodku wystawienniczym można było spróbować galaretki w cukrze „Boguchwałki” czy krówek z sentencjami, a także poznać właściwości herbaty i cukru konopnego oraz działanie ziół na dobry nastrój i koncentrację.

Ukraińskie akcenty na targach Sacroexpo

Wśród wystawców tegorocznej edycji znalazły się również firmy pochodzące zza wschodniej granicy. Swoją ofertę zaprezentowała firma Tradycii, która specjalizuje się w szyciu strojów sakralnych oraz hafcie ręcznym ukraińskim, a w swoim asortymencie posiada m.in. szaty liturgiczne, zestawy krzyży, haftowane ikony, koszule kapłańskie oraz ubrania do komunii. Kolejna z ukraińskich firm działająca na rynku produktów funeralnych w swojej ofercie miała drewniane krzyże obrzędowe. Wyjątkową akcję podczas Wystawy Sacroexpo zorganizowali znany, ukraiński twórca Eliasz Dyrow i polonijny artysta Daniel Green. Podczas targów można było nabyć ich obrazy, a środki pieniężne ze sprzedanych dzieł zostały przeznaczone na pomoc potrzebującym dzieciom z Afryki.

Wydarzenia towarzyszące targom

sacroexpo-2022-galeria-02.jpg [136.54 KB] Od wejścia do kieleckiego ośrodka wystawienniczego Goście targów Sacroexpo mogli podziwiać Wystawę Ars Eucharistica organizowaną przez Muzeum Diecezjalne w Kielcach i galerię Prima Porta Antiquities z Warszawy, na której przedstawiona została historia przedmiotów liturgicznych, aż po współczesność.  Na Wystawie po raz pierwszy publicznie zaprezentowana została reprodukcja obrazu Jana Brueghla Starszego „Madonna z Dzieciątkiem otoczona girlandą kwiatów”, który znajduje się w klasztorze sióstr Norbertanek w Ibramowicach. Drugą z ekspozycji pn. "Światło ikony w fotografii Antoniego Myśliwca" poświęcono zabytkowym i współczesnym ikonom z różnych miejsc. W Targach Kielce można było znaleźć również miejsce do modlitwy i wyciszenia, a to za sprawą oratorium ikonograficznego zorganizowanego przez Szkołę Pisania Ikon z Centrum Duszpasterskiego Wesoła54. Wystawie Sacroexpo towarzyszyła również loteria dla osób konsekrowanych na stoisku Franciszkańskiego Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego Patron Travel oraz spotkania dla sekretarzy, ekonomów, proboszczów i administratorów obiektów sakralnych poświęcone m.in. termomodernizacji i zielonej energii oraz wystrojowi kościoła. W spotkaniach uczestniczyli zaproszeni goście m.in. florystka, konserwator zabytku, przedstawiciele straży pożarnej i policji oraz ubezpieczyciel.

Włoski reżyser laureatem medalu Per Artem Ad Deum

Medal Papieskiej Rady ds. Kultury Per Artem Ad Deum przyznawany jest w ramach Wystawy Sacroexpo już od 17 lat. Tegorocznym laureatem tej nagrody został sławny, włoski reżyser Giuseppe Tornatore, który nagrodę tę otrzymał w Watykanie. Podczas oficjalnego otwarcia tegorocznej Wystawy Sacroexpo, o nagrodzie przyznanej Giuseppe Tornatore wspominał w swoim wystąpieniu Prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń: „Nagroda dla Giuseppe Tornatore, którą znakomity reżyser otrzymał w siedzibie Papieskiej Rady Kultury, to nagroda za pokazywanie prawdy, która jest emocjonalnym doświadczeniem relacji z Nieskończonym i Niepoznawalnym”. Widzowie w trakcie gali mogli zobaczyć film z wręczenia nagrody i krótką rozmowę z przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Kultury, Jego Ekscelencją Kardynałem Gianfranco Ravassim.

Wieść o targach Sacroexpo dotarła za ocean

Obecny na uroczystości otwarcia Arcybiskup Henryk Jagodziński – Nuncjusz Apostolski w Ghanie wręczył z kolei medale honorowe, wspominając wcześniej, że kiedyś, podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych na wieść, że reprezentuje diecezję kielecką, usłyszał o targach Sacroexpo, jakie odbywają się w Kielcach. „Wieść o tej imprezie dotarła aż za ocean” – wspominał.

Nagrody i wyróżnienia targów Sacroexpo

sacroexpo-2022-galeria-45.JPG [196.37 KB] W trakcie gali przyznano nagrody i wyróżnienia TOP DESIGN. Nagrodę TOP DESIGN 2022 za elegancję i kompleksowy styl wystąpienia targowego otrzymała: AXENCIA TURISMO DE DALICIA z Santiago de Compostela w Hiszpanii. Wyróżnienia TOP DESIGN 2022 za elegancję i nowatorski styl wystąpienia targowego otrzymali za wspólne wystąpienie: Haftina Atelier Ornaty.pl z Piotrkowa Trybunalskiego, Pracownia Brązownicza Mańka, Gęzikiewicz z Konarzewa koło Poznania, Jakóbczak Studio z Częstochowy, Kannenberg - Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki z Torunia oraz firma Unox Polska z Warszawy. Wręczono również MEDAL TARGÓW KIELCE za rewitalizację i uruchomienie wawelskiego dzwonu Urban, który milczał prawie 100 lat, firmie RDUCH BELLS & CLOCKS z Czemicy. Wyróżnienia TARGÓW KIELCE za nowoczesną formę przywitania wiernych i zachętę do korzystania z mszy świętej i nabożeństwa otrzymała firma: Pracownia Projektowa ARCH+, Marek Powiecka z Knurowa za „Parking dla każdej świętej rodziny” oraz „Drogę Krzyżową” ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb młodzieży. Pierwszą nagrodę wręczoną przez Arcybiskupa, Medal Honorowy im. Jego Ekscelencji Prymasa Świętej Pamięci Kardynała Józefa GLEMPA, otrzymała firma ART10.pl z Łodzi za Drogę Krzyżową z tekstami z objawień błogosławionej Anny Katarzyny Emmerich. Nagroda Honorowa Jego Ekscelencji Biskupa Kieleckiego Ks. Jana Piotrowskiego trafiła do Krakowskiego Zakładu Witrażów S.G. Żeleński sp. z o.o. z Krakowa za witraże „Święta Anna” i „Chrzest Chrystusa w Jordanie”, projektu Piotra Ostrowskiego do Kolegiaty w Łasku. Medal Honorowy Jego Ekscelencji Prymasa Polski Ks. Abp. Wojciecha Polaka otrzymała firma CTS-Audio z Chełmiec za liniowy system nagłośnieniowy DSP – propozycję rozwiązania problemów akustycznych we wnętrzach sakralnych.

Uroczysta gala to także okazja do wręczenia pamiątkowych dyplomów jubilatom. W tym roku takowy dyplom trafił do wydawnictwa PROMIC, świętującej 35-lecie działalności. Dodatkowo, otwarcie uświetnił występ dziecięcego zespołu Józefowe Kwiatki działający przy kościele św. Józefa Robotnika w Kielcach.

Na kolejną Wystawę Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo zapraszamy w 2023 roku.

Reklama

Aktualności
20 czerwca 2022
W Bolonii we Włoszech trwa Międzynarodowa Wystawa Produktów i Usług dla Świata Religii DEVOTIO. Podczas trzydniowego wydarzenia reprezentacja Targów Kielce promuje wystawę SACROEXPO. Współpraca pomiędzy włoskimi targami a kieleckim ośrodkiem wystawienniczym trwa od 2016 roku.
08 czerwca 2022
Wielu duchownych i pracowników wzięło udział w Konsulcie Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce podczas targów Sacroexpo w Kielcach. Mowa była między innymi o karach za  niewłaściwe zarządzanie majątkiem kościelnym, sposobach na ustrzeżenie się przed oszustem, czy zastosowaniu zielonej energii.
07 czerwca 2022
Drugiego i trzeciego dnia targów Sacroexpo, odbyło się losowanie zwycięzców w loterii konkursowej w kategorii księża i zakonnicy oraz siostry zakonne.
07 czerwca 2022
Przedmioty sprzed tysiącleci, jak gwoździe, kości, grot, czy naczynia mogą wszyscy chętni zobaczyć na wystawie Ars Eucharistica, czyli  sztuka w służbie Eucharystii. To wystawa organizowana podczas trwających targów Sacroexpo przez Muzeum Diecezjalne w Kielcach oraz Galerię Prima Porta Antiquities. Każdy po rejestracji może je bezpłatnie podziwiać jeszcze we wtorek do godziny 17 i w środę od 9 do 16.
07 czerwca 2022
Równolegle podczas targów branży sakralnej w Targach Kielce odbyły się cztery spotkania tematyczne z udziałem zaproszonych gości: florystki, konserwatora zabytków, przedstawicieli policji, straży pożarnej i biura ubezpieczeniowego.
07 czerwca 2022
Na Wystawie Sacroexpo można nabyć wyjątkowe obrazy o tematyce sakralnej, a pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z Afryki.
06 czerwca 2022
W tegorocznej Wystawie Sacroexpo bierze udział 170 Wystawców z 7 krajów. Zaprezentowali oni szeroką ofertę, dzięki której każdy Zwiedzający targi znajdzie coś dla siebie.
06 czerwca 2022
Uroczystość otwarcia 23. Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO dostarczyła wielu emocji, nie tylko nagrodzonym, ale i zgromadzonej publiczności.
06 czerwca 2022
Wystawy historycznych przedmiotów liturgicznych oraz ikon z różnych miejsc, loteria, w której wygraną jest wycieczka pielgrzymkowa oraz spotkania poświęcone m.in. termomodernizacji, zielonej energii oraz wystrojowi kościoła – te i wiele więcej wydarzeń towarzyszących przygotowano dla Zwiedzających rozpoczynającą się właśnie Wystawę Sacroexpo w Targach Kielce. Targi potrwają do środy, 8 czerwca 2022 roku.
04 czerwca 2022
We wtorek, 7 czerwca podczas Wystawy Sacroexpo odbędzie się seminarium dla sekretarzy, ekonomów, proboszczów i administratorów obiektów sakralnych poświęcone m.in. termomodernizacji i zielonej energii oraz wystrojowi kościoła.
04 czerwca 2022
Firma VISCOUNT INTERNATIONAL S.P.A. funkcjonująca na rynku od kilku dekad, poprzez polską dystrybucję sprzedaży ASTORG, oferuje najwyższej jakości cyfrowe organy kościelne. Z ofertą firmy będzie można zapoznać się już od 6 do 8 czerwca podczas Wystawy Sacroexpo w Targach Kielce.
03 czerwca 2022
Tegorocznym targom Sacroexpo towarzyszyć będzie Wystawa Ars Eucharistica, czyli sztuka w służbie Eucharystii. W ramach Wystawy po raz pierwszy publicznie zaprezentowane zostanie odwzorowanie obrazu Jana Brueghla Starszego Madonny z Dzieciątkiem otoczonej girlandą kwiatów. Obraz znajduje się w klasztorze sióstr Norbertanek w Ibramowicach, więc na co dzień nie można go oglądać.
02 czerwca 2022
Firma E.H.O. Henryk Owczarz od ponad 30 lat zajmuje się dystrybucją świec i artykułów pochodnych. Oferta firmy jest bardzo szeroka i będzie się można z nią zapoznać już od 6 do 8 czerwca w Targach Kielce.
30 maja 2022
Panele grzewcze CREO sprawdzają się w wielu polskich i zagranicznych obiektach sakralnych, montowane są bezpośrednio na posadzkach i podłogach, a także w konfesjonałach, przy ambonach czy w ławkach. Z ofertą firmy będzie można zapoznać się już od 6 do 8 czerwca 2022 roku podczas Wystawy Sacroexpo.
25 maja 2022
Spotkanie branży sakralnej w Targach Kielce to okazja do kontemplacji piękna dzieł sztuki, które niejednokrotnie mogą prowadzić do poznania i spotkania z Bogiem. Piękno to będziemy mogli odkrywać poprzez wystawy i ekspozycje przygotowane podczas Wystawy Sacroexpo.
24 maja 2022
Ukraińska firma Tradycii działa na rynku od 15 lat, a jej główną specjalnością jest szycie strojów sakralnych oraz haft ukraiński. Podczas tegorocznej edycji Wystawy Sacroexpo, od 6 do 8 czerwca 2022 roku będzie można zapoznać się z szeroką ofertą przedsiębiorstwa.
24 maja 2022
Międzynarodowa firma ERCO, która funkcjonuje na rynku od 1934 roku, specjalizuje się w oświetleniu budynków muzealnych, sakralnych, użyteczności publicznej oraz w iluminacjach zewnętrznych. Swoją ofertę firma zaprezentuje na tegorocznej Wystawie Sacroexpo.
19 maja 2022
Sławny, włoski reżyser Giuseppe Tornatore, twórca oscarowego filmu „Cinema Pradiso”, filmu „Malena” czy „Czysta Formalność” został tegorocznym laureatem Medalu Papieskiej Rady ds. Kultury Per Artem Ad Deum. Wyróżnienie to przyznawane jest od 17 lat w ramach Wystawy Sacroexpo w Targach Kielce, a dotychczas otrzymało je już 30. laureatów, w tym m.in. Ennio Morricone, Arvo Pärt, Krzysztof Zanussi, Krzysztof Penderecki, Wincenty Kućma i Leszek Mądzik.
18 maja 2022
Lider rynku renowacji przedmiotów sakralnych – ARGENTUM-RENOWACJE to kolejny Wystawca tegorocznej edycji Wystawy Sacroexpo, która odbędzie się już od 6 do 8 czerwca 2022 roku.
17 maja 2022
Forum Współpracy Międzyzakonnej zostało powołane w 2010 r. To jednostka gospodarcza Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce, której celem jest tworzenie wspólnej dla wszystkich podmiotów zakonnych i kościelnych w Polsce Platformy Zakupowej. Od wielu lat Forum Współpracy Międzyzakonnej związane jest z Wystawą Sacroexpo, w tym roku również ich nie zabraknie na spotkaniu branży sakralnej.
16 maja 2022
Firma Promise istnieje na rynku od 1994 roku. W ofercie przedsiębiorstwa znajduje się szeroki wybór akcesoriów użytkowych i gadżetów religijnych. Wysokiej jakości produkty marki Promise będzie można nabyć w atrakcyjnych cenach podczas Wystawy Sacroexpo.
16 maja 2022
Działalność firmy Automatik Elektrociepło obejmuje realizację projektów dla obiektów sakralnych: wdrażanie nowoczesnych technologii i wydajnych, energooszczędnych systemów grzewczych. Z rozwiązaniami oferowanymi przez firmę będzie można zapoznać się od 6 do 8 czerwca 2022 roku podczas Wystawy Sacroexpo.
12 maja 2022
Firma Fenice – kolejny Wystawca tegorocznej Wystawy Sacroexpo posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu oświetlenia wnętrza świątyni. Zapraszamy na stoisko nr E-28, gdzie poznacie ofertę studia oświetleniowego.
12 maja 2022
Z danych przedstawionych na konferencji prasowej przez polski Episkopat, Caritas Polska i Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego wynika, że od początku wojny na Ukrainie, do końca marca br. polskie parafie i zakony udzieliły uchodźcom z Ukrainy pomoc finansową o łącznej wartości ok. 121 mln złotych i przekazały dary o wartości 121 milionów.
09 maja 2022
Bydgoska firma inżynieryjna z 25 letnim doświadczeniem w zarządzaniu, doradztwie i nadzorze przy realizacji m.in. inwestycji sakralnych to jeden z tegorocznych Wystawców targów Sacroexpo. Zapraszamy na stoisko nr E-57 już od 6 do 8 czerwca do Targów Kielce.
09 maja 2022
Po pandemicznych wrześniowych edycjach, targi Sacroexpo wróciły na swoje miejsce w targowym kalendarzu. Edycja Anno Domini 2022 odbędzie się od 6 do 8 czerwca. Zapraszamy do rejestracji na targi!
02 maja 2022
Firma DMS Dystrybucja Sp. z o.o. działa na rynku dekoracji od ponad 20 lat. Produkty DMS są dostarczane do ponad 1000 placówek handlowych w całej Polsce oferujących swoim klientom artykuły dekoracyjne i budowlane. Zapraszamy na stoisko firmy już od 6 do 8 czerwca 2022 roku.
29 kwietnia 2022
Konsorcjum.pl Trade & Travel Company od ponad 30 lat zajmuje się organizacją Pielgrzymek po całym świecie. Z ofertą biura podróży będzie można zapoznać się już od 6 do 8 czerwca 2022 roku w Targach Kielce.
29 kwietnia 2022
Rodzinna firma PREMA istnieje na rynku od 1994 roku. Prawie 30 lat temu, jako pierwsi sprowadzili do Polski zapachowe kadzidła żywiczne oraz węgielki rozpalające się od jednej zapałki. W tym roku oferta firmy zaprezentowana zostanie podczas Wystawy Sacroexpo.
29 kwietnia 2022
Organy kościelne stanowią nieodłączny element oprawy liturgii. VISCOUNT, dzięki swojej zaawansowanej technologii i skrupulatnej dbałości o standardy muzyczne i estetyczne, pozwala każdemu organiście na świecie doświadczyć pozytywnych emocji, jakie dają te instrumenty.
27 kwietnia 2022
Ars Eucharistica, czyli sztuka w służbie Eucharystii, to wystawa organizowana podczas tegorocznych targów Sacroexpo przez Muzeum Diecezjalne w Kielcach oraz Galerię Prima Porta Antiquities. Wystawa podzielona została na część historyczną i liturgiczną i będzie dostępna w trakcie targów - od 6 do 8 czerwca 2022 roku w Targach Kielce.
25 kwietnia 2022
Nowoczesny, intuicyjny system inwentaryzacji i zarządzania cmentarzem, internetowy system do zarządzania kancelarią parafialną czy zarządzania treścią – te i wiele innych produktów zaprezentuje firma Tech-Studio podczas tegorocznej Wystawy Targów Sacroexpo.
25 kwietnia 2022
Wśród Wystawców tegorocznej Wystawy Sacroexpo nie zabraknie firm oferujących najnowocześniejszy sprzętu oświetleniowy, a także wysokiej jakości usługi techniki oświetleniowej. Jedną z nich jest firma Helicon, dostarczająca już od ponad 26 lat oświetlenie sakralne.
21 kwietnia 2022
Dzwon Urbana z Katedry na Wawelu po prawie 100 latach przerwy został uroczyście włączony do „służby” liturgicznej. Firma Rduch Bells&Clocks – Wystawca targów Sacrpoexpo, wykonała nowe mocowania tego dzwonu wraz ułożyskowaniem, kute metodą tradycyjną serce dzwonu oraz nowoczesną automatykę.
20 kwietnia 2022
Krakowski Zakład Witrażów S.G. Żeleński działa od 1902 roku i jest najstarszym nieprzerwanie funkcjonującym warsztatem witrażowym w Polsce. Realizacje Zakładu będzie można podziwiać podczas tegorocznej edycji Wystawy Sacroexpo w Kielcach.
19 kwietnia 2022
Wyjazdy pielgrzymkowe do różnych zakątków świata to oferta biur turystycznych, które rokrocznie pojawiają się podczas spotkania branży sakralnej. Wśród Wystawców tegorocznej edycji Wystawy Sacroexpo jest również biuro podróży Matteo Travel.
13 kwietnia 2022
Zakład Produkcji Urządzeń Grzejnych IZOTERMA funkcjonuje na rynku od 1979 roku i zajmuje się produkcją wyrobów z zakresu elektrotermii. Specjalnością firmy jest kompleksowe ogrzewanie obiektów sakralnych.
11 kwietnia 2022
Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych w zabytkowych obiektach sakralnych pozwala zabezpieczyć obiekt przed dalszą degradacją. Takie rozwiązanie oferuje firma KAZ Sp. z o.o., która zaprezentuje swoją ofertę podczas tegorocznej Wystawy Sacroexpo w Targach Kielce.
02 marca 2022
Do tegorocznej edycji 23. Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO coraz bliżej. Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem dostojników duchownych.
14 lutego 2022
JE abp Wojciech Polak Prymas Polski oraz JE abp Michał Janocha Przewodniczący Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego KEP objęli Patronatem Honorowym 23. edycję Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów.
15 grudnia 2021
Ruszył elektroniczny system zgłoszeń na targi. Zajrzyj do Portalu Wystawcy!
Patronaty
Partnerzy Medialni
6-8.06.2022
Godziny otwarcia
 • 06 VI 2022
  09:00 - 17:00
 • 07 VI 2022
  09:00 - 17:00
 • 08 VI 2022
  09:00 - 16:00
  6-8.06.2022
  Godziny otwarcia
  • 06 VI 2022
   09:00 - 17:00
  • 07 VI 2022
   09:00 - 17:00
  • 08 VI 2022
   09:00 - 16:00